Antwort Co by měla obsahovat prezentace? Weitere Antworten – Co nesmí chybět v prezentaci

Co by měla obsahovat prezentace?
Na začátku nesmí chybět představení tématu, nastínění osnovy vystoupení, na konci pak rekapitulace nejdůležitějších informací a závěr. Každá část prezentace by měla být od ostatních oddělena nějakým odlehčením, humornou vsuvkou atd.Prezentace má svou vlastní osnovu:

  • Vše začíná úvodem – je třeba stručně představit vás a vaší firmu (jméno, čím se zabývá – krátce, přehledně + vychválit její přednosti (je již dlouho úspěšná na trhu apod.).
  • Stěžejní část prezentace (cca 2/3 délky celé prezentace) má být věnována zboží nebo službě, které nabízíte.

Prezentace „odnikud nikam“

Prezentace bez struktury a gradace, která přeskakuje od jednoho tématu ke druhému, posluchače zmate a otráví. Přestanou sledovat, co říkáte, takže je o svém záměru nepřesvědčíte, případně si nic nezapamatují. „Aby měla prezentace hlavu a patu, musíte si předem ujasnit, co chcete říct a komu.

Jak strukturovat prezentaci : Jasná struktura

Inspirovat se můžete radou Barbary Minto. Ta ve své knize Pyramid Principle navrhuje strukturovat prezentaci jako pyramidu – s hlavním bodem na vrcholu a podpůrnými body pod ním. Díky tomu bude vaše vystoupení organizované a lépe udržíte pozornost svých posluchačů.

Jak má vypadat obsah prezentace

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.

Co říct na začátku prezentace : Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

  1. Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.
  2. Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.
  3. Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.


Většina uživatelů se snaží dodržovat pravidlo 5×5, tedy pět řádků s pěti slovy, maximum je 7×7, kdy už prezentace začíná vypadat spíše jako textový dokument. V takovém případě nebude z dálky malý text ani vidět.

Co by měla obsahovat prezentace k obhajobě

Jak připravit prezentaci k obhajobě

  • Titulní snímek: Měl by obsahovat název vaší práce a otázku, kterou vaše prezentace zodpovídá.
  • Úvodní snímek: Měl by představit váš výzkumný problém, cíle a motivaci.
  • Snímek s literárním přehledem: Měl by shrnout hlavní teorie a studie související s vaším tématem.

Co patří do závěru Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali.Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Vyhněte se stylům pěst do dlaně či modlící se mnich. Ruce nikdy nespojujte za zády jako žáčci první třídy. Obě ruce spuštěné volně podél těla také nepovažuji pro prezentaci za zcela ideální, i když to někteří lektoři doporučují.

Jak mají vypadat prezentace : Tvorba prezentace

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.

Jak pozdravit komisí u obhajoby : – Pokud budete v průběhu obhajoby oslovovat jednotlivé členy komise, můžete je oslovovat: o funkcí zastávanou v komisi: „vážený pane předsedo“(komise), resp.

Co si obléct na obhajobu

Sukně, šaty, kostýmek nebo společenské kalhoty, dovoleno je v zásadě vše, samozřejmě s ohledem na důležitost události. Obecně pak platí, že ať už se rozhodnete pro sukni nebo kalhoty, oblečení by mělo být společenské, ale také pohodlné, měly byste se v něm cítit dobře a samozřejmě by Vám mělo slušet :).

Závěr je nutné koncipovat tak, aby odpovídal úvodu. Jinými slovy v úvodu jste představili cíl práce a v závěru ho musíme uvést opětovně, ovšem se zjištěným výsledkem společně s komentářem, jak jste cílem dosáhli, jaké metody jsme použili, apod.Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Jak nebyt ve stresu při prezentaci : Nejúčinnějším způsobem, jak se trémy zbavit, je kvalitní příprava a jistota nabytá opakováním. TIP: Snižte trému tak, že se na vaši prezentaci dobře připravíte. (A tím není myšleno učení se nazpaměť, ale naopak, postupné vylepšování a přemýšlení o prezentaci. Jen díky tomu je možné uvědomit si, co v prezentaci říkat.)