Antwort Co by nemělo chybět v životopisu? Weitere Antworten – Co nesmi chybet v životopise
V profesním životopisu nesmí chybět celé jméno, dosažené vzdělání a kontakt e-mail, telefonní číslo, adresa). Zbytek je tak trochu balast.Co do životopisu nepatří
- Časové mezery. Dávejte si pozor na časové mezery.
- Nesprávné údaje. Do životopisu patří pouze pravdivé údaje.
- Nevhodná fotografie. Pokud není tento požadavek uveden v inzerátu, fotka v životopise být nemusí.
- Nerelevantní údaje.
- Chyby.
- Přílišná barevnost a mnoho fontů
Správně uvedené osobní údaje pomohou, aby si Vás personalista zapamatoval už po prvním přečtení životopisu a mohl se s Vámi spojit. Uvádějte je vždy na první stranu a dostatečně viditelně. Neuvádějte nepotřebné osobní údaje, jako je rodinný stav, národnost, politická příslušnost či osobní údaje o příbuzných.
Co je důležité zmínit v životopisu : Do závěrečné části životopisu napište další informace, které by o vás měl budoucí zaměstnavatel vědět. Můžete zmínit osobní charakteristiky, že máte řidičský průkaz, jazykové nebo počítačové znalosti. Vždy se snažte tyto informace přizpůsobit tomu, co potřebuje zaměstnavatel.
Co napsat do životopisu za zájmy
Spíše než „koníčky“ nazvěte oddíl životopisu „ZÁJMY“ nebo „VOLNOČASOVÉ AKTIVITY“. „ZÁJMY“ je vhodné použít tam, kde se jedná o aktuální koníčky v pravém slova smyslu – cvičení jógy, hraní tenisu, studium japonštiny a japonské kultury, golf… Ne všechny koníčky se vlezou pod výraz „ZÁJMY“.
Které údaje nesmí chybět v žádosti o zaměstnání : Obsahovat by měl především informace o vašich schopnostech, zkušenostech a dosažené kvalifikaci, ale i o druhu vykonávané práce, typu pracovní smlouvy, odpracované době, zda bylo důvodem k odchodu ze zaměstnání hrubé porušení pracovních povinností, zda jsou ze mzdy prováděny srážky apod.
Klíčové zkušenosti:
- efektivní plánování/organizování
- projektové/týmové vedení
- kreativní myšlení
- pozitivní přístup.
- vnitřní motivace.
- schopnost se rychle učit.
- zaměření na výsledek i na detail.
- Green Belt certifikát.
Co uvést v životopise
- Aktivní naslouchání
- Komunikační dovednosti.
- Počítačové znalosti.
- Zákaznický servis.
- Mezilidské dovednosti.
- Vůdčí schopnosti.
- Manažerské dovednosti.
- Schopnost řešit problémy.
Co patří a NEpatří do životopisu
10 věcí, které do životopisu NEpatří
- Překlepy a gramatické chyby.
- Příliš neformální tón.
- Používání nevhodného slangu.
- Příliš velký rozsah.
- Zbytečná pozadí, rámečky a jiné kreativní výzdoby.
- Neosobní třetí osoba.
- Citace.
- Emotikony.
Uvádíme několik příkladů silných stránek, které může v životopisu uvést čerstvý absolvent:
- Ochota učit se.
- Kreativita.
- Pozitivní přístup.
- Motivovanost.
- Samostatnost.
- Trpělivost.
Koníčky neboli záliby se obvykle týkají činností, jako je sport, sběratelství, tvůrčí a umělecká činnost, hra na hudební nástroje atd. Často zahrnují aktivní účast, cvičení a nasazení. Zájmy jsou aktivity, které vás fascinují a kvůli kterým se chcete dozvědět více ze zvědavosti nebo kvůli profesnímu rozvoji.
Zájem směřuje k vyhledávání takových předmětů, aby činnost s nimi spojená vedla k uspokojení. Zájmy mohou být krátkodobé nebo i celoživotní. Nad zájmy jednotlivce staví veřejný zájem – právní pojem užívaný v zákonech, zájmy obecného blaha.
Co si zaměstnavatel nesmí dovolit : Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.
Co nesmí zaměstnavatel : Mezi zakázané otázky patří ty, které se týkají osobního života, rodinného stavu, zdravotního stavu, náboženského přesvědčení, sexuální orientace a dalších citlivých témat, které nemají přímý vztah k vykonávané pracovní pozici.
Jaké negativní vlastnosti uvést na pohovoru
Rozhodně nezačínejte s vlastnostmi typu: nezodpovědnost, lenost, problémy se sebeovládáním apod. Každá špatná vlastnost musí pro zaměstnavatele vyznít pozitivně. Například lze uvést puntičkářství či pečlivost; zaměstnavatele potěší, i když obecně to lze vyložit i jako nepříjemnou vlastnost.
Ideální zaměstnanec v nejbližší budoucnosti by tak, kromě toho, že si bude rozumět s IT, měl mít:
- Schopnost komplexního řešení problémů
- Kritické myšlení
- Kreativita.
- Schopnost vedení a práce v týmu.
- Ochota učit se.
- Schopnost pracovat ve stresu.
Klíčové zkušenosti:
- efektivní plánování/organizování
- projektové/týmové vedení
- kreativní myšlení
- pozitivní přístup.
- vnitřní motivace.
- schopnost se rychle učit.
- zaměření na výsledek i na detail.
- Green Belt certifikát.
Co je schopnost a dovednost : Schopnosti jsou přirozené nebo vrozené, zatímco dovednosti jsou naučené nebo získané. Např. jste vysoký a atletický a máte dobrou koordinaci rukou a očí, a máte dovednosti pro hraní basketbalu. Schopnost je definována jako schopnost něco dělat, zatímco dovednost lze definovat jako schopnost dělat něco dobře.