Antwort Co byste měli sledovat při výběru registrátora domény? Weitere Antworten – Jak vybrat registrátora domény

Co byste měli sledovat při výběru registrátora domény?
Název domény by měl typicky buď obsahovat jméno vaší firmy (nebo vaše vlastní jméno, jste-li freelancer), nebo jasně popisovat, čemu se v rámci podnikání věnujete. Zároveň by měl být co nejkratší, originální a snadno zapamatovatelný. Doménu vybírejte ideálně podle názvu vaší firmy nebo vašeho jména.Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény. Lze ho ještě rozkliknout a vidět podrobnější údaje.Databáze WHOIS uchovává informace o doménách, a to například:

  • kontaktní informace registrující osoby, správce a technického zástupce,
  • sponzorující registrátor,
  • datum vytvoření a vypršení platnosti,
  • názvové servery a stavy domén.

Jak ověřit doménu : Důležité:

  1. V nastavení registrace domény přejděte na uvedenou kontaktní e‐mailovou adresu registrující osoby.
  2. Otevřete ověřovací e-mail.
  3. Postupujte podle pokynů v ověřovacím e-mailu.
  4. Přihlaste se do služby Google Domains.
  5. Vyberte svou doménu.
  6. Klikněte na nabídku.
  7. V části Kontaktní údaje vyhledejte stav ověření.

Jak správně vybrat doménu

Snažte se o to, ať doména obsahuje název, kterým se chcete prezentovat. Může to být vaše jméno, název vaší firmy, produktu nebo služby. Je dobré, aby návštěvník si dokázal rychle a jednoduše zapamatovat vaší doménu. Díky správnému výběru domény můžete snížit náklady na reklamu a zvýšit své příjmy.

Co je registrátor domény : Registrátor je společnost, která umožňuje klientům (osobám nebo firmám) registrovat domény. Registrátor může mít partnery (resellery), kteří pro své zákazníky registrují domény vlastním jménem. Před registrací domény zákazník zjišťuje u registrátora, zda je doména volná.

Den expirace domény je možné zjistit ve WHOIS databázi centrálního registru CZ. NIC (www.nic.cz). Stačí pouze zadat jméno domény do pole pro vyhledávání. Datum expirace je uveden ve výpisu detailu domény.

V klasickém nahlížení do katastru nemovitostí se podle jména vlastníka vyhledávat nedá. Důvodem je ochrana soukromí majitelů. Můžete však využít aplikaci Dálkový přístup do KN (funkce Evidence práv pro osobu) nebo obrátit se přímo na územní pracoviště daného katastrálního území. Služba je zpoplatněna.

Jak zjistit informace o doméně

Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.). Využít můžete i náš WHOIS vyhledávač, který funguje pro všechny doménové koncovky.WHOIS (z angličtiny, who is – kdo je) je v informatice označení pro databázi, která slouží k evidenci údajů o majitelích internetových domén a IP adres.Snažte se o to, ať doména obsahuje název, kterým se chcete prezentovat. Může to být vaše jméno, název vaší firmy, produktu nebo služby. Je dobré, aby návštěvník si dokázal rychle a jednoduše zapamatovat vaší doménu. Díky správnému výběru domény můžete snížit náklady na reklamu a zvýšit své příjmy.

Název domény by měl být co nejjednodušší, to znamená v první řadě krátký. Málokdo si zapamatuje název domény, který se bude skládat z mnoha slov. Nebudete jistě chtít po návštěvnících svého webu, aby název domény o délce souvětí recitovali nazpaměť. Ideální název domény je jednoslovný nebo dvouslovný.

Jaký je rozdíl mezi hostingem a doménou : Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.

Jak dlouho trvá registrace domény : Po uhrazení pro forma faktury je doména automaticky zaslána k registraci na centrální registr a během několika hodin (zpravidla 24 hodin) je doména ve WHOIS databázi viditelná jako zaregistrovaná. Doménu není možné zaregistrovat na základě kopie z bankovního účtu s detailem příkazu k úhradě.

Jak se registrují domény

Jak zaregistrovat doménu v 5 krocích

  1. vyberete si název domény.
  2. zvolíte si registrátora (ideálně toho, u koho máte nebo budete mít webhosting – viz dále)
  3. ověříte dostupnost domény přes centrální registr domén (WHOIS)
  4. zadáte všechny potřebné údaje (to je vlastní registrace domény)
  5. pronajmete si ji na 1, 2, 3, 5, 10 let.


V katastru tak můžete najít i:

  1. nabývací tituly – smlouvy dědické, kupní nebo darovací,
  2. geometrické plány,
  3. zástavní smlouvy,
  4. kolaudační rozhodnutí,
  5. prohlášení vlastníků,
  6. dokumenty týkajících se věcných břemen.
  7. a samozřejmě katastrální mapy.

Vlastníka (pronajímatele) nemovitosti – bytu s jeho adresou zjistíte z výpisu z katastru nemovitostí, který vám na počkání vydají na jakémkoliv katastru nemovitostí, a to na základě sdělení adresy bytu.

Jak zjistit komu patří webová stránka : CZ, podíváme se do centrálního registru českých domén na adrese www.nic.cz. Zde do vyhledávacího pole vložíme název domény (bez www), u níž chceme zjistit majitele. Zobrazí se nám výsledky vyhledávání v registru (WHOIS) a informace o doméně.