Antwort Co davat divokym kachnám? Weitere Antworten – Co jí divoké kachny

Co davat divokym kachnám?
Mezi živočišnou potravu patří ryby, žáby, plazi, savci včetně myší a hrabošů a dokonce i zbytky mršin. Mezi rostlinnou potravou převažují vodní rostliny, různé druhy trav, ale také plody a semena včetně ovsa. V zimě kachny s oblibou sbírají žaludy, ozobávají brambory i řepu.obiloviny jako pšenice, žito nebo oves (takové ovesné vločky jsou pro ptáky velká dobrota), zeleninové odřezky nebo slupky (třeba od mrkve, celeru nebo petržele), nakrájené listy kedlubny, brokolice či květáku nebo třeba polníček, rýži vařenou v nesolené vodě.Pečivem se velmi rychle zasytí a více toho už pak nepozřou. Pečivo ale neobsahuje potřebné vitaminy a minerály, i s plným žaludkem tak ptáci trpí podvýživou. Nejde o žádné spekulace, mláďata mají díky jednostranné stravě nedostatek vitamínu D a také vápníku a často pak trpí křivicí.

Co davat vodnim Ptakum : Pokud lidé chtějí vodním ptákům přilepšit, měli by podle Pokorné nosit pro ptáky přirozenější a kvalitnější krmení, jako například hrách, kukuřici nebo nakrájený hlávkový či jiný salát, případně zeleninové odřezky a slupky, ptačí zob nebo vařenou kukuřici.

Kam odlétají kachny na zimu

Na podzim odlétají kachny k zimovištím. Některé volí jižní teplejší kraje, některé u nás zůstávají i přes zimu. Zimují na tekoucích nezamrzajících řekách.

Čím krmit kachny : Pokud tedy chcete kachny nakrmit bez obav, je vhodné donést jim různé druhy obilovin (např. oves, pšenice, žito), které je vhodnější než samotné pečivo, salát či nakrájené zeleninové odřezky. Pochutnají si ale i na bramborách či řepě. Kachny rády uvítají mražený hrášek a kukuřici, které není nutné vařit.

Pečivo se nedoporučuje ve velkém množství, ale pouze doplňkově. Také není vhodné používat sladké pečivo, např. zbytky cukroví, vánočku apod. Při krmení kachen je důležité vynechat zbytky od stolu, sladká jídla, či slané pochutiny.

Pokud tedy chcete kachny nakrmit bez obav, je vhodné donést jim různé druhy obilovin (např. oves, pšenice, žito), které je vhodnější než samotné pečivo, salát či nakrájené zeleninové odřezky. Pochutnají si ale i na bramborách či řepě. Kachny rády uvítají mražený hrášek a kukuřici, které není nutné vařit.

Co vadi kachnám

Kachny milují plevel a hmyz

Slepice sice sem tam sezobnou nějaký ten hmyz, ale kachny plní funkci živého hmyzího vysavače. Slípky si navíc většího hmyzu ani nevšimnou. Pro kachny představují naprostou lahodu. A jsou schopné sezobnout i opravdu veliké slimáky nebo šneky.Můžete jim nabídnout na kousky nakrájený hlávkový salát, špenát, mrkev, petržel, okurku, jablko, hrušku nebo třeba mražený hrášek a kukuřici. Ty je však nutné před krmením dobře rozmrazit.Na podzim odlétají kachny k zimovištím. Některé volí jižní teplejší kraje, některé u nás zůstávají i přes zimu. Zimují na tekoucích nezamrzajících řekách. V té době můžeme na řekách pozorovat větší hejna tvořená samci, samicemi i mladými kachnami.

Pokud tedy chcete kachny nakrmit bez obav, je vhodné donést jim různé druhy obilovin (např. oves, pšenice, žito), které je vhodnější než samotné pečivo, salát či nakrájené zeleninové odřezky. Pochutnají si ale i na bramborách či řepě. Kachny rády uvítají mražený hrášek a kukuřici, které není nutné vařit.

Co můžu dát kachnám : Pokud přesto chcete dopřát svým dětem zážitek v podobě krmení labutí a kachen, zvolte vhodnou potravu. Můžete je krmit jakoukoliv obilovinou jako je pšenice, žito nebo oves. Ovesné vločky jsou pro vodní ptáky výživné a vás nevyjdou o tolik dráž než pečivo. Dále pak můžete zvolit kukuřici, hrách nebo rýži.

Kde jsou kachny přes zimu : Většina jich letí jižněji, kde hladiny vod nezamrzají. Některé kachny, hlavně březňačky, jsou patrioti a zůstávají, ale musí přesídlit na řece do míst s tzv. běhutou vodou k proudným oknům nebo pod přehrady, kde je řečiště málokdy zamrzlé.

Kde přezimují divoké kachny

Kachny divoké žijí v párech, které tvoří v říjnu a v listopadu na společných shromaždištích. Mimo dobu rozmnožování tvoří velká hejna. Přezimují na nezamrzajících vodních plochách. Hnízda si staví často v porostech na březích vod, ale nemusí to být pravidlem.

Samičky sedí na vejcích necelé 4 týdny, ihned po vylíhnutí se káčata dokáží pohybovat po vodě, na létání si musí další dva měsíce počkat.Některé kachny, hlavně březňačky, jsou patrioti a zůstávají, ale musí přesídlit na řece do míst s tzv. běhutou vodou k proudným oknům nebo pod přehrady, kde je řečiště málokdy zamrzlé. Všude ale prožívají drsný zimní život, plný neustálého strádání.

Jak hluboko se potápí kachna : Zbarvení kachen je méně nápadné a tmavší. Polák velký, jako všechny potápivé kachny, se nejvíce zdržuje na vodě a jen zřídka vychází na zem. Za potravou se potápí hluboko, až do 4 m a pod vodou vydrží i 30 sekund. Při dně spásají vodní rostliny a řasy.