Antwort Co delat kdyz mám černé tecky? Weitere Antworten – Co platí na černé tečky
Vhodnějším způsobem je sáhnout po speciálních čisticích produktech pro aknózní pleť. Ideálním produktem, který vám pomůže zbavit se černých teček na nose, ale i jiných lokalitách obličeje, je Sébium Peelingový gel.Aby na pleti zbytečně neležely ladem a neucpávaly póry, je potřeba je dvakrát až třikrát týdně odstranit pomocí peelingu. Zvolte buď peeling s drobnými mikročástěčkami, nebo čisticí přípravek s obsahem kyseliny salicylové, která má exfoliační účinek a nečistoty usazené v černých tečkách dokáže rozpouštět.Černé tečky jsou vlastně póry ucpané nečistotami. A tomu napomáháte i tím, že se večer důkladně neodlíčíte a pleť nevyčistíte. Neměníte povlečení. Možná vás to překvapí, ale na polštáři se usazují nečistoty, odumřelé kožní buňky i přípravky, které si večer na pleť nanesete.
Jak si vyrobit masku na černé tečky : Domácí pleťová maska na černé tečky ze zeleného čaje
Pleťovou masku ze zeleného čaje si vyrobíte smícháním 1 lžíce zeleného čaje (ideálně v prášku), 1 lžíce medu a ½ lžíce gelu z aloe vera. Smíchejte a naneste na obličej, nechte působit asi 10 minut a poté masku opláchněte teplou vodou.
Jak vymačkat černé tečky
Vedle pravidelné ranní a večerní péče je dobré si také dopřát 2x až 3x týdně peeling, který efektivně odstraní odumřelé buňky a připraví pleť k regeneraci. Skvělým pomocníkem jak se zbavit černých teček jsou také speciální pleťové masky a náplasti na nos či slupovací masky s aktivním uhlím.
Jak se zbavit černých teček doma : Stačí smíchat citronovou šťávu, lžíci jogurtu, lžíci soli a trošku medu. Sůl odstraní odumřelou kůži, citrón zase nečistoty. Směs naneste na vatový tampónek a masírujte místa náchylná k tvorbě černých teček (nejčastěji to bývá nos a oblast na tvářích pod očima).
Co na černé tečky aneb prevence a péče
Pokud si tedy nemůžete pomoci a musíte černé tečky prostě vymáčknout, zvolte profesionální odstraňovač černých teček a pleť nahřejte – stačí opláchnout teplou vodou, aby se póry otevřely. Ideálně ovšem zavítejte ke kosmetičce a nechte si pleť profesionálně ošetřit.
Stačí smíchat citronovou šťávu, lžíci jogurtu, lžíci soli a trošku medu. Sůl odstraní odumřelou kůži, citrón zase nečistoty. Směs naneste na vatový tampónek a masírujte místa náchylná k tvorbě černých teček (nejčastěji to bývá nos a oblast na tvářích pod očima).
Jak vyčistit černé tečky
Pravidelné čištění Pravidelné čištění pleti je základní krok při odstraňování černých teček. Používejte jemný čistič, který je vhodný pro Váš typ pleti, a čistěte si obličej dvakrát denně. Důkladné čištění pomáhá odstranit nečistoty, přebytečný maz a odumřelé buňky, které mohou způsobovat ucpané póry a černé tečky.Stačí smíchat citronovou šťávu, lžíci jogurtu, lžíci soli a trošku medu. Sůl odstraní odumřelou kůži, citrón zase nečistoty. Směs naneste na vatový tampónek a masírujte místa náchylná k tvorbě černých teček (nejčastěji to bývá nos a oblast na tvářích pod očima).Černé tečky jsou v podstatě malé hrbolky, které se na pokožce objevují v důsledku ucpaných vlasových folikulů a často bývají mírným projevem akné. Přezdívku černé si vysloužily zejména proto, že jejich povrch vypadá tmavě až černé.
Používejte nekomedogenní produkty. Make-up, krémy s ochranným faktorem a vlasová kosmetika patří mezi produkty ucpávající póry, zejména, pokud na pleti zůstanou přes noc. Vybírejte si produkty označené jako „nekomedogenní“, s nimiž zůstanou póry čisté a před spaním vždy provádějte dvojí čištění pleti.
Jak vymačkat černé tečky na nose : Vymačkávání prsty nebo nehty totiž může zanést do kůže infekci, která může vést k nepříjemnému zánětu. Pokud si tedy nemůžete pomoci a musíte černé tečky prostě vymáčknout, zvolte profesionální odstraňovač černých teček a pleť nahřejte – stačí opláchnout teplou vodou, aby se póry otevřely.
Jak vznikají černé tečky : Černé tečky se objevují u většiny lidí – nejčastěji na nose nebo v okolí brady. Při správné péči budou minimálně viditelné. Zapomeňte však na slupovací masky a náplasti. Černé tečky vznikají v pórech nahromaděním kožního mazu a odumřelých buněk, které na vzduchu oxidují.
Co na černé tečky babské rady
Stačí smíchat citronovou šťávu, lžíci jogurtu, lžíci soli a trošku medu. Sůl odstraní odumřelou kůži, citrón zase nečistoty. Směs naneste na vatový tampónek a masírujte místa náchylná k tvorbě černých teček (nejčastěji to bývá nos a oblast na tvářích pod očima).
Vedle pravidelné ranní a večerní péče je dobré si také dopřát 2x až 3x týdně peeling, který efektivně odstraní odumřelé buňky a připraví pleť k regeneraci. Skvělým pomocníkem jak se zbavit černých teček jsou také speciální pleťové masky a náplasti na nos či slupovací masky s aktivním uhlím.Kromě každodenního použití séra a krému na rozšířené póry, dopřejte pleti také jednou týdně hloubkovou hydrataci pomocí pleťové masky. Bez dostatečné hydratace se totiž pleť více mastí a póry rozšiřují. Vždy chraňte pleť před sluncem kvalitními krémy s SPF, a to i ve dnech, kdy je sluníčko pod mrakem.
Co na Zanesene pory : Odumřelé buňky a nečistoty můžete pravidelně odstraňovat peelingy na obličej, a to nejlépe jednou či dvakrát týdně. Kromě každodenního použití séra a krému na rozšířené póry, dopřejte pleti také jednou týdně hloubkovou hydrataci pomocí pleťové masky. Bez dostatečné hydratace se totiž pleť více mastí a póry rozšiřují.