Antwort Co delat kdyz se Netoci buben v pracce? Weitere Antworten – Co dělat když se netočí buben u pračky

Co delat kdyz se Netoci buben v pracce?
Buben pračky se netočí

V případě klasického motoru může totiž jít o spadlý nebo prasklý klínový řemen, který spojuje buben s motorem. Uvolněný řemen stačí opětovně nasadit na malou řemenici motoru a poté na velkou řemenici bubnu. Popraskaný nebo přetržený řemen je třeba okamžitě vyměnit.Uvolněný buben pračky

Pokud se jedna z pružin uvolní, špatně fixovaný buben v pračce bouchá při odstřeďování. Náhledem do vnitřku pračky zjistíte, zda není uvolněná pružina a případně ji opět zahákněte za buben.V tomto případě zkuste aktivovat program vypouštění. Jestliže se voda z bubnu nevypouští, bude příčinou pravděpodobně ucpaný odtokový filtr nebo zadřené vypouštěcí čerpadlo. Odtokový filtr se nachází v pravém či levém spodním rohu pračky. U některých modelů je potřeba sejmout celý spodní kryt pračky.

Jak vyčistit buben pračky : Půl hrnku jedlé sody rozpusťte ve vodě a nalijte do přihrádky na prášek a aviváž. Do bubnu pračky nalijte 2 hrnky octa a přidejte sáček jedlé sody. Spusťte nejdelší program s nejvyšší teplotou, po vyprání pračku propláchněte. Roztokem octa a jedlé sody očistěte i další místa, kde se usazuje vodní kámen a nečistoty.

Jak vyčistit pračku pod bubnem

Postačí vám přibližně 300 – 400 ml octa, který nalijete do prázdného bubnu pračky a pustíte nejdelší prací program s nejvyšší možnou teplotou. Po dokončení praní vytřete zbytek uvolněných nečistot houbičkou a nakonec hadříkem namočeným v čisté vodě. S čištěním pračky vám může pomoci také obyčejná jedlá soda.

Proč prádlo nevoní : To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Jakmile buben nic nedrží zkuste ho uchopit a stáhnout z náboje. Pokud to nejde, je možné, že drhne o čelisti, jejichž samonastavovací mechanismus je třeba uvolnit šroubovákem skrz otvor v bubnu. Bude potřeba trochu zabrat, ale zase to nervěte moc velkou silou. Jestliže to nejde, patrně nezabíráte tam, kde je třeba.

Pomocí šroubováku uvolněte vnější pojistnou sponu, která drží gumu na místě. Poté vytáhněte gumu dvířek a zasuňte ji do bubnu. Gumu dvířek uvolněte z bubnu a vezměte s sebou také pružinu. Vyjměte gumu.

Jak odstranit zápach z bubnu pračky

Buben můžete jednoduše vyčistit octem. Postačí vám do prázdné pračky nalít 1 l octa a zapnout program s 90 ° C. S octem to nepřehánějte, vyšší množství může poškodit těsnění. Pokud nemáte ocet můžete použít kyselinu citrónovou, kterou nasypete do zásobníku na prací prostředek a zvolíte prací program s 90 ° C.Nelze vynechat bílý ocet. Představuje záchranu v mnoha situacích domácího života a může být velmi užitečný i při řešení problémů s nepříjemnými chlupy. Než zapnete pračku, přidejte do zásobníku na aviváž asi 120 ml octa; kyselina octová uvolní zvířecí chlupy přilepené na materiálu.Po konzultaci se servisním technikem nám nebylo doporučeno toto čištění provádět, jelikož může dojít k poškození těsnící gumy a dalších pryžových a gumových částí vlivem kyseliny octové.

Po praní pračku nenecháváte otevřenou

Pokud prádlo z pračky nevoní, na vině může být také nedostatečné odvětrávání. Po vyprání prádla byste měli nechat zásobník i dvířka bubnu vždy otevřené a to minimálně celou noc. Jen tak se vyhnete plísním, které se mohou v pračce tvořit.

Kdy věšet prádlo ven : Sušení na slunci vyhovuje bílému prádlu i vaší peněžence

Nejvhodnější dobou pro sušení prádla je jaro až babí léto. Prádlo venku díky intenzivním slunečním paprskům a větru rychle schne.

Jak vyndat lozisko z bubnu : "Vyjmeme víko brzdového bubnu s čelistmi a z obou stran náboje kola opatrně odstraníme prachovky. Po sejmutí pravého krytu bubnu /z předního kola/ vyjmeme pojistku ložiska a z protilehlé strany zarazíme pomocnou trubku druhé ložisko tak daleko, až ložisko které bylo odjištěno, vypadne.

Proč je pračka hlučná při ždímání

To může mít dvě příčiny. Buď jsou špatné ložiska motoru, nebo vyběhané uhlíky motoru. Na motor nejčastěji nateče voda, případně je pračka umístěna ve vlhkém prostředí. Tehdy ložiska zreznou a jsou poměrně hlučné.

Řiďte se těmito základními pokyny:

  1. Dvířka nechávejte po použití pootevřená, aby buben i těsnění pračky oschly.
  2. Po každém praní otírejte těsnění měkkou utěrkou, abyste odstranili zbytky vody nebo pracích prostředků.
  3. Zkontrolujte, zda se v těsnění dvířek nezachytily jakékoli cizí předměty.

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Proč nedávat ocet do pračky : Po konzultaci se servisním technikem nám nebylo doporučeno toto čištění provádět, jelikož může dojít k poškození těsnící gumy a dalších pryžových a gumových částí vlivem kyseliny octové. Výměna těsnící gumy pak dle modelu a značky pračky vychází od 2500 Kč více. Za nás dáváme tedy čištění pračky octem palec dolů!