Antwort Co delat na Letné? Weitere Antworten – Jak se dostat na Letnou

Co delat na Letné?
Praktické informace

  1. Metrem, linkou A, výstup na stanici Hradčanská, poté pěšky na Letenskou pláň (cca 7 minut) či tramvají č. 1, 8, 25 nebo 26, výstup na zastávce Sparta.
  2. Autem: venkovní parkoviště naproti stadionu Sparta, podzemní Garáže Letná

Pokyny do Vysehrad Praha 4 pomocí veřejné dopravy

  • Autobus: 134 137 167 176 188 193.
  • Vlak: S6 S65 S88 S9.
  • Metro: C.
  • Tramvaj: 17 21.

Parkování je možné v podzemních garážích přímo proti stadionu pražské Sparty, nebo na placeném a hlídaném parkovišti Na Špejcharu.

Jak na Vysehrad : Jak se dostat na Vyšehrad Na Vyšehrad je nejlépe přijet metrem C do stanice Vyšehrad a pokračovat pěšky k Táborské bráně přes Kongresové centrum do ulice Na Pankráci a V Pevnosti. Přijít můžete také směrem do Výtoně Vratislavovou ulicí až k Cihelné bráně.

V kterých městech v České republice jezdí tramvaje

V současnosti jsou tramvajové linky v ČR v provozu v Brně (tramvaj však zajíždí i na území samostatného města Modřice v okrese Brno-venkov), tramvajová doprava v Liberci (s meziměstskou linkou do Jablonce), Mostě a Litvínově (obě města jsou propojena tramvajovou dopravou), Olomouci, Ostravě, Plzni a Praze.

Kde zaparkovat zdarma na Letne : Popis: Ve směru na letenskou pláň před křižovatkou na Letenském náměstí se dá parkovat ve smíšené zóně. Zhruba v úrovni Billa obchoďáku. Stání přes noc je free.

Zájemci stačí přijít na výdejní místo v příslušné městské části a přinést si pouze občanský průkaz a velký technický průkaz. Platit je možné v hotovosti, kartou i převodem z účtu.

Kromě národního hřbitova, kostela sv. Petra a Pavla a rotundy sv. Martina mohou navštívit mnoho dalších zajímavých míst – například podzemní kasemata, letní amfiteátr, purkrabství nebo zbytky gotické pevnosti. Další zajímavostí Vyšehradu jsou záhadné kameny.

Kam na vylet Vyšehrad

Kam na výlet v Praze – Vyšehradě a okolí

  • 0.1 km. Podskalská celnice na Výtoni.
  • 0.4 km. Botanická zahrada Univerzity Karlovy.
  • 0.8 km. Muzeum Policie České republiky.
  • 1.0 km. Muzeum Antonína Dvořáka.
  • 1.2 km. Potápěčem na zkoušku.
  • 1.2 km. Muzeum pražského vodárenství
  • 1.3 km. Půjčovnu lodiček Slovanka.
  • 1.4 km. Pivní lázně Bernard.

V současnosti jsou tramvajové linky v ČR v provozu v Brně (tramvaj však zajíždí i na území samostatného města Modřice v okrese Brno-venkov), tramvajová doprava v Liberci (s meziměstskou linkou do Jablonce), Mostě a Litvínově (obě města jsou propojena tramvajovou dopravou), Olomouci, Ostravě, Plzni a Praze.Řidič tramvaje je osoba, která ovládá tramvajové vozidlo nebo tramvajový vlak. Nejde-li o řízení při výcviku nebo zkoušce, musí mít průkaz způsobilosti k řízení drážního vozidla pro hnací vozidla na tramvajové dráze a pro tramvajovou dráhu (TR nebo TR-D).

Parkování zdarma platí nově už pouze pro automobily, které splňují přísnou emisní normu do 50 g CO2 na kilometr. Takováto auta mohou být registrována spolu s elektromobily a mohou také získat speciální registrační značku „EL“.

Kdy je fialová zóna zdarma : Stání povoleno bez omezení rezidentům s platným parkovacím oprávněním, pro ostatní je možné parkování po dobu maximálně 22 hodin po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (mobilní aplikace). Sobota a neděle parkování zdarma.

Kdo má narok na parkovací místo : Na obecní úřad obce s rozšířenou působností se za účelem získání parkovacího průkazu dostaví téměř každý, komu je přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz však nelze vydat osobě, která je držitelem průkazu ZTP pouze z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.

Jak dlouho můžu stát na modré zóně

Návštěvníci mohou parkovat v modré zóně maximálně po uvedený čas –⁠ v centru 1 hodinu a mimo centrum 3 hodiny. Cena se liší podle lokality, od 40 do 80 Kč za hodinu parkování. Parkování v modré zóně lze zaplatit pouze online pomocí aplikace MPLA –⁠ zde po zadání parkovací zóny zjistíte cenu a maximální dobu parkování.

Vyšehrad je historické hradiště, hrad a pevnost v Praze, na skále nad pravým břehem řeky Vltavy na jižním okraji historického města, ve čtvrti Vyšehrad. Na Vyšehradském hřbitově se Slavínem u kostela sv. Petra a Pavla jsou pochovány významné české osobnosti, nachází se zde i nejstarší pražská rotunda sv. Martina.Na Vyšehrad můžete dojít z různých směrů; přístupová cesta od centra Prahy vede od tramvajové zastávky Výtoň, nedaleko níž začíná Vratislavova ulice stoupající k Cihelné bráně vyšehradské; druhou zřejmou možností je cesta od stanice metra Vyšehrad na trase C; doporučit lze také příchod z tramvajové zastávky Podolská …

Co je vidět z Vyšehradu : Kromě národního hřbitova, kostela sv. Petra a Pavla a rotundy sv. Martina mohou navštívit mnoho dalších zajímavých míst – například podzemní kasemata, letní amfiteátr, purkrabství nebo zbytky gotické pevnosti. Další zajímavostí Vyšehradu jsou záhadné kameny.