Antwort Co delat se starym Substratem? Weitere Antworten – Jak dlouho vydrzi substrát

Co delat se starym Substratem?
Silně předhnojený substrát vydrží přibližně 6 týdnů.Pomoci si můžete buď kompostem, kdy smícháte kompost se zeminou v poměru 1:3 anebo s novou dávkou zeminy 1:1 a přidáte hnojivo podle pokynů výrobce. Tím, že mícháte starou zeminu s novou, zabraňujete i hutnění směsi.Substrát můžeme také dezinfikovat teplem, propařením, ohřátím v mikrovlnce nebo v troubě. Teplo zabije jak škůdce, tak choroby, které by v substrátu přežívaly. V čistě rašelinových substrátech se smutnice nevyskytují, nemají v nich co konzumovat.

Jak obnovit Hlinu : Hlína za hlínu, rostlina za rostlinu

Potom je potřeba půdu ve skleníku pořádně nakrmit, aby dočerpala potřebné živiny. Nejlepší je dodat půdě organické hnojivo weiki nebo kompost už na podzim po sklizni, aby se živiny postupně uvolnily do půdy. Pokud jste to nestihli, je lepší to udělat na jaře než vůbec.

Jaký je rozdíl mezi zeminou a substrátem

V zahradnickém oboru se slovo zemina užívá pro směs organických a anorganických složek různého původu. Z ní se následně vyrábějí pěstební substráty – tedy ty, co zakoupíte zabalené v pytli a do čeho pak doma sázíte.

Na co je dobrý substrát : Zahradnický substrát

Hodí se jak pro pěstování květin, tak zeleniny, a to jak na záhonech i ve sklenících. Využijete ho i pro pěstování balkonovek. Není vhodný pro rostliny, které jsou citlivé na obsah solí (například rododendrony).

Jasně, vyžilý substrát můžete vyhodit do popelnice, ale existují ekologičtější řešení, na kterých navíc ještě ušetříte, neboť nebudete muset neustále dokupovat zbrusu nové médium do pěstebních nádob. Naopak, kvalitní pěstební substráty, které vám doporučujeme o něco níže, pak můžete použít i opakovaně.

Skládka zeminy bez režimu odpadu

Na začátek je potřeba říct, že nekontaminovaná zemina, která je vytěžená při stavební činnosti a kterou dále na stavbě využijete, není považována za odpad. Nejčastěji se její ukládání řeší formou tzv. deponie, což je dočasné místo vymezené k uložení vykopané zeminy.

Jak sterilizovat substrát v troubě

Dezinfekce zeminy v troubě

Připravte se na to, že budete muset pořádně vyvětrat. Pečená hlína se umí řádně "rozvonět". Zeminu dejte na starý plech nebo pekáč, rozehřejte troubu na 90 °C a nechte v ní zeminu důkladně prohřát alespoň 45 minut.Hloubené záhony – ty jsou u zahradníků oblíbenější, jelikož jsou praktičtější a poskytují větší pěstební výšku, takže vám vznikne více prostoru, například i na přidání polic. Je třeba vykopat je co nejhlouběji, minimálně však do hloubky 40-50 cm, a vytvořit bednění, které bude záhon jistit.Rašelina zajišťuje nasákavost a snižuje pH. Univerzální substrát má všechny složky namíchané v takovém poměru, který vyhovuje většině pěstovaných rostlin. Hodí se pro: balkonovky s běžnými nároky, například pelargonie, fuchsie, petúnie.

Rašelina zajišťuje nasákavost a snižuje pH. Univerzální substrát má všechny složky namíchané v takovém poměru, který vyhovuje většině pěstovaných rostlin. Hodí se pro: balkonovky s běžnými nároky, například pelargonie, fuchsie, petúnie.

Kam se starým porcelánem : Porcelán do skla vůbec nepatří.

Zapamatujte si, že porcelán ani keramika nejsou sklo, a proto patří vytřídit do směsného odpadu, případně ve větším objemu využijte váš nejbližší sběrný dvůr.

Kam odvazet zeminu : Když se potřebujete zbavit většího množství zeminy (více než 2 kubíky nebo 3 tuny), nejlépe uděláte, když ji odvezete do soukromých recyklačních center. Nabízí totiž často za odstranění odpadu lepší cenu než sběrné dvory a nemají omezenou sběrnou kapacitu. Menší množství zeminy odvezte na sběrné dvory.

Jak Uchovavat Substrat

Zakoupenou rašelinu, kterou okamžitě nepoužijeme bychom měli uchovávat v tmavém a chladném místě (sklep, půda, garáž…). Po dobu skladování by měla být rašelina mírně vlhká. Při přemokření může rašelina začít zahnívat a rovněž přeschnutí snižuje její původní biochemickou kvalitu.

Je možné sterilizovat roušky UV zářením. Ideální jsou na to UV lampy, případně tzv. horská sluníčka nebo domácí solária s UV zářením. Mělo by stačit osvítit roušku případně respirátor po dobu 3 minut z každé strany.Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.

Kdy použít sirnou svíci ve skleníku : Jedná se o jednoduchý a rychlý způsob, jak bojovat s plísněmi a škodlivými mikroorganismy. Sirná svíce je určena k síření sklepů, skladů, skleníků, vinařství a využívá se zejména po vyprázdnění a před opětovným naplněním a naskladněním produktů.