Antwort Co diteti do nemocnice? Weitere Antworten – Co si nebrat do nemocnice
co s sebou do nemocnice nebrat: větší množství peněz, cennosti, velké množství oblečení. Pokud už s sebou máte větší finanční obnos či cennosti, doporučujeme vám uložit si je do úschovy dle pokynů přijímacího personálu.Kartáček na zuby a pastu, mýdlo, šampon, hřeben, toaletní papír, ručník, přezůvky (papuče), vlhčené dětské ubrousky, jednorázové pleny (pokud dítě používá). Pokud máte zájem, může mít Vaše dítě vlastní prádlo (na JIP nedoporučujeme), výměna prádla je nutná dle potřeby.Pro muže je proto nejvhodnější nemocniční pyžamo, které má rozpínací kabátek po celé délce. Materiál nemocničního pyžama je nejpříjemnější ze 100% bavlny. Pyžama značky Luiz jsou ušity z popelínu. Tento materiál je hustě tkaný avšak z velmi tenkých nití.
Kdy můžu být s dítětem v nemocnici : Právo všech dětí na své rodiče. Můžeme zůstat v nemocnici s dítětem (do 6 let s naším pobytem počítají i zdravotní pojišťovny a hradí nám jej). U starších dětí, které zvládají zůstat občas či většinou bez doprovodu, můžeme podle jejich věku, naturelu a domluvy jen docházet.
Co nedělat před operací
Dodržte následující pokyny
- 6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje.
- 4 hodiny před anestezií nepijte.
- Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů.
- Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.
- Před anestezií se pečlivě odličte.
Jak se Vyprazdnit před operací : Pacient by se měl při sprchování zaměřit především na kožní záhyby, tříselné rýhy, nehty, kde je koncentrace bakterií největší. Samozřejmostí je i důkladná hygiena dutiny ústní (v případě používání zubní protézy je v den operace nutné vyjmutí a uložení dle pokynů personálu).
Před každou operací se snažte zvýšit příjem bílkovin ve svém jídelníčku. Doporučené zdroje bílkovin jsou ryby, netučné bílé maso, tvrdé sýry, vejce, tvaroh, skyr. Pokud trpíte nechutenstvím, nebo jste dokonce před operací výrazně zhubli, zkuste jíst častěji menší porce a opět zařaďte do jídelníčku bílkoviny.
Ve čtvrtek začala platit novela zákona o zdravotním pojištění. Navyšuje regulační poplatek za pobyt v nemocnici ze 60 na 100 korun za den. Malou výjimkou jsou pacienti, kteří na nemocniční lůžko ulehli v listopadu a dříve.
Co s sebou pro dite do nemocnice
Dítě:
- platný průkaz zdravotní pojišťovny.
- občanský průkaz /dle věku dítěte/
- domácí obuv, ponožky, hygienické potřeby /mýdlo, pasta, kartáček na zuby, hřeben, toaletní papír, ručník, papírové kapesníky, holicí potřeby/
- léky, které doma užívá
- noční úbor, event.
Pyžama je vhodné bezpodmínečně prát po každém třetím až čtvrtém obléknutí, podprsenku by ženy neměly nosit více než tři až čtyři dny.Doprovod k hospitalizovaným dětem:
- občanský průkaz.
- platný průkaz zdravotní pojišťovny.
- domácí obuv.
- hygienické potřeby.
- léky, které doma užíváte.
- noční a denní úbor, event. župan.
- pracovní neschopenku, v případě, že je již vystavena.
Ve čtvrtek začala platit novela zákona o zdravotním pojištění. Navyšuje regulační poplatek za pobyt v nemocnici ze 60 na 100 korun za den.
Jak dlouho je clovek v narkóze : Léky použité k anestezii zůstávají v lidském těle po dobu až 48 hodin. Proto by jste neměl(a), po dobu 48 hodin po ukončení celkové anestezie, řídit auto, kolo, obsluhovat stroje nebo dělat důležitá rozhodnutí.
Co se děje s telem při narkóze : Člověk se při celkové narkóze nachází v umělém spánku, nevnímá nic z toho, co se okolo něj děje, a necítí žádnou bolest. Prvním použitým celkovým anestetikem byl ether, který se však už pro své nežádoucí účinky nepoužívá. S lokální anestezií se setkáváme často například u zubaře.
Co nedělat před Narkozou
24 hodin zákaz řízení motorových vozidel. 24 hodin zákaz požívání alkoholických nápojů 24 hodin se vyvarovat veškeré činnosti, při které může dojít k Vašemu poranění či ohrožení Vašeho okolí 12 hodin se vyvarovat zvýšené tělesné aktivity a námahy.
Pobyt na lůžku v nemocnici
Poležet si na ARO, na interně či třeba v lázních nebo v léčebně nebude zdarma. Čeká nás totiž 60 Kč poplatek denně.Nezaplatí-li pojištěnec regulační poplatek, bude mu vystaven dlužní úpis, který je pojištěnec ze zákona povinen uhradit nejdéle do 8 kalendářních dnů. Pokud dlužní úpis nezaplatí, bude po něm dluh vymáhán právní cestou.
Kdy jít s dítětem na pohotovost : Na pohotovost se vypravte, jestliže je stav dítěte kritický (akutní záchvat, laryngitida, špatně dýchá, horečky přesahují 40 °C), stav dítěte přetrvává (několik dní vysoké horečky, opakovaně špatně dýchá), případně se horší.