Antwort Co dělá želva v zimě? Weitere Antworten – Jak dlouho spí želva v zimě

Co dělá želva v zimě?
Pro zimování želv je potřebná teplota 4 až 6°C, bedýnku umístíme ve sklepě, ale také třeba ve spodní zeleninové zásuvce v ledničce. Želvy spí většinou od konce října do konce března. Výjimkou jsou velmi mladé či nemocné želvy, které se zimovat zásadně nesmí.Jak probudit želvu ze zimního spánku

  1. Přírodní odzimování ve venkovních ubikacích:
  2. ihned vykoupat, dokáže ji spolehlivě zabít voda o teplotě 20°C!
  3. ihned umístit do vyhřátého terária v bytě!
  4. ihned umístit na sluníčko, a to ani v pokoji na podlaze za oknem!
  5. ihned umístit pod bodové výhřevné světlo!

V čem želvu zimovat

Želví zimní sídlo může být plastový box vysypaný vlhkou lesní hrabankou, hlínou s pískem nebo kokosovým vláknem. Shora bedýnku přikryjeme látkou a jemným pletivem tak, aby se dovnitř nedostalo denní světlo a nebezpeční hlodavci. Bedýnku umístíme do vlhkých prostor se stálou teplotou 2-6°C.

Které želvy Nezimují : Řeč dnes bude o evropských druzích želv a to Testudo hermanni, marginata, graeca a horsfieldi, co majitelé nezimují. Nejproblémovější druh z těchto želv je zcela jistě T.

Jak poznám že je želvě zima

Toto období jí vydrží až do jarních měsíců, kdy přichází u hodně želv první útlumové období.To poznáme podle snížené aktivity želvy, sníženého příjmu potravy, některé želvy se zahrabou do substrátu a nevylézají ani na krmení.

Kdy Vylezaji želvy : V březnu až v dubnu vylézají ze zimních úkrytů. První opouštějí zimoviště želvy druhu marginata pak greaca a naposledy hermanni. Testudo hermanni opouští zimoviště často až v květnu, dle počasí. Želvy od věku tří let nechávám venku po celý rok i za nepříznivých klimatických podmínek.

Jakmile spadnou teploty pod 10 °C tak se želvy uchýlí k hibernaci. V místech, kde jsou zimy teplejší (např. kolem 23 °C) želvy během zimy nespí tak tvrdě a mohou se i několikrát za období probudit.

Postup jak to zjistit je následující – vezmeme želvu do svislé polohy hlavou nahoru a systematicky ji překlápíme střídavě doprava a doleva ve smyslu kyvadla. Pokud hlava želvě blimbá uvolněně a kopíruje pohyb ze strany na stranu, jde pravděpodobně opět o uhynulou želvu nebo jedince těsně před úhynem.

Jak poznam že je želvě zima

Toto období jí vydrží až do jarních měsíců, kdy přichází u hodně želv první útlumové období.To poznáme podle snížené aktivity želvy, sníženého příjmu potravy, některé želvy se zahrabou do substrátu a nevylézají ani na krmení.Želva může klidně hibernovat 3-4 měsíce. Během té doby ji však navštěvujte a kontrolujte její váhu. Pokud příliš zhubla, je třeba hibernaci ukončit.Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.

Běžně se želvy můžou přesunout ven když se noční teploty ustálí nad bodem mrazu (ideálně nad 0-5°C) a denní teploty se dostávají přes 10°C. Želvy si tak venku v těchto chladných měsících dokonale odpočinou a jsou připravené aktivovat až do podzimu. Toto jsou pouze orientační možnosti pro želvy s venkovním výběhem.

Kolik hodin denně svítit želvě : Teplota pod výhřevnou žárovkou by přes den měla dosahovat až 30–40 °C, ale želva musí mít možnost se v jiné části terária i ochladit. Terárium nezapomeňte pravidelně 2× denně rosit. i UVB žárovkou želvě sviťte alespoň 10 hodin denně v závislosti na ročním období, výhřevnou žárovku stačí zapnout jen na 7 hodin denně.

Co nesmi želva : Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Co znamená když želva píská

Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.

Přes den by v nejteplejší části želvária mělo být od 35°C do 40°C a v chladnější části 25-28°C. Noční teplota v teráriu by se měla pohybovat okolo 22°C. osvětlení do terárií bychom neměli šetřit. UVB zářivky nebo žárovky do terária pro želvy nejsou zcela ideální, protože je UVB zářič účinný pouze do max.Vědci zjistili, že stáří mořských želv a možná i věk jejich pohlavní dospělosti mohou určit pomocí analýzy izotopů uhlíku, jejichž obsah v krunýřích želv ovlivnily testy jaderných zbraní za studené války. Krunýře želv přirůstají v viditelných tenkých vrstvách, které se podobají letokruhům stromů.

Jak vypada hibernace : Hibernující živočich přečkává v klidovém stavu a při útlumu fyziologických procesů ve vhodném úkrytu, zvaném hibernakulum, nepříznivé zimní období. Klidový stav se projevuje především snížením tělesné teploty. Hibernace je známa např. u netopýrů, ježků, křečků, plchů nebo syslů.