Antwort Co dělá Komise? Weitere Antworten – Co dělá ráda kraje
Členy rady kraje jsou hejtman, náměstci hejtmana a další členové rady. Rada kraje připravuje návrhy a podklady pro jednání zastupitelstva. Zabezpečuje hospodaření kraje podle schváleného rozpočtu, rozhoduje o některých majetkoprávních úkonech kraje, uzavírá nájemní smlouvy a smlouvy o výpůjčkách.Komise rady jsou poradní orgány zřízené radou obce, města, městyse nebo městské části. V českém právním řádu jsou komise rady specifikovány v § 122 Zákona o obcích (obecní zřízení) 128/2000 Sb.Radě kraje je dle zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), vyhrazeno zřizovat a zrušovat podle potřeby komise rady, jmenovat a odvolávat z funkce jejich předsedy a členy. Rada zřizuje komise jako své iniciativní a poradní orgány. Komise svá stanoviska a náměty předkládají radě kraje k projednání.
Co schvaluje ráda obce : Do jejích kompetencí patří zejména zabezpečování hospodaření obce, schvalování rozpočtu, zřizování komisí a odborů obecního úřadu. Poradním orgánem rady jsou její komise. Rada rozhoduje usnesením na svých schůzích, které ze zákona nejsou veřejné.
Co dělá hejtman
V čele čtrnáctého kraje v České republice, hlavního města Prahy, stojí primátor. Hejtmana volí ze svých řad do svého čela zastupitelstvo kraje, tomu také hejtman za výkon své funkce odpovídá. Hejtman zastupuje kraj navenek. Pro úkony, které vyžadují schválení zastupitelstvem či radou, musí mít jejich pověření.
Co je to komise : Komise archaičtěji též komitét, je kolektivní orgán, na který jsou převedeny některé rozhodovací či administrativní pravomoci nebo který má poradní funkci. Některé komise mají striktně vymezený obor působnosti a omezenou dobu existence, jiné komise fungují dlouhodobě či trvale.
Odpověď poradny. Členem komise může být až na výjimky každý, kdo je v referendu oprávněn hlasovat, tedy osoba starší 18 let s trvalým pobytem v obci. Členy komise vybírá přípravný výbor a starosta (primátor), a to bez ohledu na příslušnost k politické straně.
Zastupitelstvo je nejvyšším orgánem obce. Má na starosti místní samosprávu. Rozhoduje tedy v oblasti samostatné působnosti obce. Do samostatné působnosti spadá to, co je v zájmu obce nebo kraje a jeho občanů.
Kdo zastupuje obec
Starosta zastupuje obec navenek, není však tzv. statutárním orgánem obce. Starostu (společně s místostarosty) volí do funkce zastupitelstvo ze svých řad a starosta se jim po svém zvolení také zodpovídá. Do dne zvolení nového starosty vykonává funkci dosavadní starosta.zastupuje kraj navenek. úkony, které vyžadují schválení zastupitelstva, případně rady, může hejtman provést jen po jejich předchozím schváleníKraj spravuje zastupitelstvo kraje, dalšími orgány jsou rada kraje, hejtman a krajský úřad. Kraj si však může vytvořit i další orgány. Zastupitelstvo kraje je voleným orgánem kraje. Jeho zasedání jsou veřejná a pořizuje se z nich zápis, který je následně uložen na krajském úřadě k nahlédnutí.
Evropská komise je výkonný orgán Evropské unie, který iniciuje legislativu. Je tvořena 27 komisaři (jedním z každé členské země) a v jejím čele je předseda Evropské komise.
Co to je komisní prodej : Komisní prodej je typ prodeje, při kterém věc prodává zprostředkovatel (komisionář), kterému ji majitel (komitent) svěřil za účelem prodeje třetí osobě. V současnosti se tento typ prodeje často používá u použitého nebo netypického zboží, například uměleckých předmětů.
Kolik musí být zastupitelů : V Česku
počet obyvatel | počet členů |
---|---|
do 500 | 5 až 15 |
nad 500 do 3 000 | 7 až 15 |
nad 3 000 do 10 000 | 11 až 25 |
nad 10 000 do 50 000 | 15 až 35 |
Kolik je obcí
Základní definici obce obsahuje zákon o obcích: „Obec je základním územním samosprávným společenstvím občanů; tvoří územní celek, který je vymezen hranicí území obce. “ V lednu 2022 se v Česku nacházelo 6254 obcí a 4 vojenské újezdy, které jsou v některých případech (např.
svolává a zpravidla řídí zasedání zastupitelstva obce a rady obce. spolu s místostarostou nebo jiným radním podepisuje právní předpisy obce, usnesení zastupitelstva obce a rady obce, také podpisuje spolu s ověřovateli zápisy z jednání zastupitelstva obce a zápisy z jednání rady obce.Hlasování probíhá pouze na území České republiky. Minimální počet členů zastupitelstva obce musí být 5, maximální počet členů zastupitelstva obce může být až 55, přičemž Zastupitelstvo hlavního města Prahy může mít až 70 členů. Konkrétní počet je závislý od počtu obyvatel obce a od rozhodnutí zastupitelstva obce.
Kdo voli hejtmana : V čele čtrnáctého kraje v České republice, hlavního města Prahy, stojí primátor. Hejtmana volí ze svých řad do svého čela zastupitelstvo kraje, tomu také hejtman za výkon své funkce odpovídá. Hejtman zastupuje kraj navenek. Pro úkony, které vyžadují schválení zastupitelstvem či radou, musí mít jejich pověření.