Antwort Co dělat když mě přítelkyně mlátí? Weitere Antworten – Co dělat když mě přítel mlátí

Co dělat když mě přítelkyně mlátí?
Noste s sebou telefonní čísla svých přátel, příbuzných a azylových domů. Pokud se ocitnete v nebezpečí, volejte Policii ČR (tísňová linka 158, 156, 112). Domluvte si určité signály o pomoc se sousedy – např. když se rozsvítí světlo venku, ať přivolají Policii ČR apod.Zavolejte na linku krizové pomoci pro osoby ohrožené domácím násilím na tel. čísle: 116 006 – Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí – nepřetržitý provoz a volání zdarma.Domácí násilí začíná často nenápadně postupným znevažováním, kontrolováním, sledováním, omezováním aktivit, ponižováním, vynucováním pozornosti, podezíráním z nevěry, takže si jeho prvních příznaků oběť ani nevšimne a varovné signály přehlíží.

Jak se zbavit nasilnika : I tehdy, pokud situace není zrovna život ohrožující (násilník třeba není doma) a vy nevoláte policii, můžete podat návrh na soud a žádat předběžné opatření. Soud musí rozhodnout do 48 hodin bez jednání. Opatření trvá 1 měsíc, ale soud ho může v závažným případech prodloužit až na 6 měsíců.

Co dělat po hádce s přítelem

Nevyhýbejte se znovuotevření tématu. Pár minut po hádce ideálně jděte znovu za svým miláčkem a řekněte, že jste připraveni na případné otázky nebo sdělení toho, co jste ještě nestihli doplnit. Poté, co jste měli oba pár minut na promyšlení, vám možná oběma ještě něco vytanulo na mysli. Neopakujte už řečené.

Jak poznat oběť domácího násilí : Mezi možné projevy domácího násilí patří: Psychické násilí v podobě urážek, ponižování, zesměšňování či kritizování. Útok může být veden i na věci, na které má ohrožená osoba citovou vazbu (ničení osobních věcí). Projevovat se může i vydíráním, vyhrožováním nebo zastrašováním.

Jak může psychické týrání vypadat

  1. Nadává vám nebo vás svými slovy ponižuje.
  2. Zesměšňuje vás nebo uvádí do rozpaků na veřejnosti.
  3. Kritizuje a znevažuje vaše úspěchy a vaši práci.
  4. Obviňuje vás ze svých vlastních chyb a z toho, že za ně nepřijímáte zodpovědnost.


ADRESÁŘ POMOCI (telefonní informační a krizové linky a online pomoc v České republice)

  • Linka bezpečí (Sdružení Linky bezpečí): 116 111 (nonstop), ZDARMA.
  • Linka pro rodinu a školu (Cesta z krize): 116 000 (nonstop), ZDARMA.
  • Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA.

Jak poznat psychické násilí

Možné znaky psychického týrání:

Psychické násilí může zahrnovat hrozby, vydírání, nátlak, urážky, ponižování. Pod tuto formu domácího násilí bychom mohli zařadit i týrání ekonomické, nebo sociální. Ženy nemusí samy uznat nebo si uvědomit, že se jedná o týrání. Velmi často se zdráhají přiznat okolí, co se děje.Domácí násilí se projevuje například těmito způsoby: psychické útoky – urážky, ponižování, zesměšňování, kritizování, kontrola telefonu, e-mailu, osobní kontro- ly, vyhrožování, zastrašování, vydírání, ničení osobních věcí apod.Psychický teror

Je to tiché a nenápadné mučení, které může mít mnoho podob. Týrání partnera tichem, nadávkami, jeho neustálým shazováním, dáváním mu najevo, že nestojí za nic a podobně. „Špatně se na něj ukazuje, protože není vidět třeba jako modřiny.

Týraná žena/osoba má z násilníka vystupňovaný strach, který ochromuje její spolupráci s krizovými centry i policií. Vůči násilníkovi se chová vstřícně a ustupuje mu, aby předešla explozím. Není schopna situaci racionálně vyhodnotit a pochopit, že násilí svým chováním sama nevyprovokovala.

Jak reagovat po hádce : Když po hádce přemýšlí nad tím, co se všechno řeklo, často litují, že nebylo vyřčeno to, či ono. V obou případech za to mohou emoce. Je důležité se soustředit na jednu věc. Při hádce zachovejte chladnou mysl a snažte se uklidnit.

Co dělat při pauze ve vztahu : Během pauzy se zaměřte na sebe, věnujte se koníčkům, objevte nové záliby, dělejte vše, na co jste neměli čas, protože jste byli s partnerem. Buďte sami se sebou, s přáteli, s rodinou. Přemýšlejte, jak se cítíte, když s partnerem nejste. Dát si pauzu neznamená nahodit status „Ve složitém vztahu“ a užívat si svobody.

Jak se projevuje tyran

Naplňujete potřeby druhých za cenu toho, že nedbáte na sebe. Například, raději snášíte psychickou bolest, jen abyste neranili pocity druhého, nebo dáte peníze příteli, i když si to nemůžete dovolit. Máte pocit, že jste bezcenní. Psychické týrání může potlačovat váš pocit vlastní hodnoty.

Přesná definice ponižování neexistuje, avšak odborníci se shodují na tom, že ponižováním můžeme rozumět jakékoliv chování, které snižuje lidskou důstojnost, ať už jde o slovní agresi, či nenápadné poznámky. Cíl je však vždy stejný, agresor chce, aby o sobě jeho oběť začala pochybovat a on nad ní získal moc.Pojem „ syndrom CAN “ je zkratkou z původně anglického termínu Child Abuse and Neglect. Toto pojmenování zahrnuje týrané, zneužívané a zanedbávané dítě – v české terminologii je pojem překládán jako syndrom týraného, zanedbávaného a zneužívaného dítěte.

Jak si najít psychologa zdarma : Hledáte pomoc

  1. Linka bezpečí (pro děti, mládež a studující do 26 let) 116 111 linkabezpeci.cz.
  2. Linka pro rodinu a školu. (pro dospělé, kteří mají starost o dítě) 116 000 linkaztracenedite.cz.
  3. Linka první psychické pomoci. (pro dospělé od 18 let) 116 123 linkapsychickepomoci.cz.