Antwort Co dělat když najdu cizí doklady? Weitere Antworten – Co delat kdyz najdu cizi občanský průkaz
Pokud naleznete cizí občanský průkaz, jste povinen jej neprodleně odevzdat.neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.Pokud doklad ztratíte, nahlaste to úřadu, který vám dokument vydal. Podobně se zachovejte také pokud jste nálezcem dokumentů. V takovém případě můžete doklady odevzdat na jakémkoliv obvodním oddělení policie České republiky.
Kolik je pokuta za ztratu Obcanky : Kolik budete platit
Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.
Co dělat když zjistím že si někdo na mě vzal půjčku
Dodejte mu důkazy, že jste půjčku neuzavírali vy – nevyřizovala se přes váš e-mail, z vaší IP adresy ani přes vaše telefonní číslo. Podejte trestní oznámení na neznámého pachatele – to uděláte na policii. Ověřte své jméno v registru dlužníků – zjistíte tak, jestli na vás nečekají ještě další nečekané půjčky.
Co dělat když najdu 1000 Kč : Nejjednodušší je ale odevzdat ji obci, na jejímž území jste ji našli. Předejte peněženku na obecní úřad, kde s vámi sepíší záznam nebo potvrzení o převzetí nalezené věci.
V současné době vybíraný správní poplatek za ztrátu, odcizení nebo zničení OP ve výši 100 Kč nebyl zvyšován a vybírá se již od účinnosti zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, tj. od roku 2000.
Poplatky. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč.
Co dělat když najdu peníze na ulici
předejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Nechte si vystavit potvrzení o tom, že jste věc předali. Při nálezu máte ze zákona nárok na odměnu ve výši 10 % z hodnoty nalezené věci. Tu vám vyplatí majitel (pokud se o věc přihlásí) anebo obecní úřad (po uplynutí 6 měsíců čekání na majitele věci).V současné době vybíraný správní poplatek za ztrátu, odcizení nebo zničení OP ve výši 100 Kč nebyl zvyšován a vybírá se již od účinnosti zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, tj. od roku 2000.Data o půjčkách – i řádně splácených – evidují také Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Na stav svých dluhů se lidé můžou poptat u obou rejstříků přes jednu webovou stránku www.kolikmam.cz.
Bankovní registr klientských informací (BRKI) – registr dlužníků, který obsahuje informace o závazcích klientů bankovních společností. Nebankovní registr klientských informací (NRKI) – registr dlužníků, který obsahuje informace o závazcích klientů nebankovních poskytovatelů půjček.
Co dělat když najdu peníze : Nalezenou věc (batoh, peněženka, kabelka, hotovost, osobní doklady,…) odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci.
Co dělat když mám hodně peněz : S penězi, které vám zbydou po odečtení pravidelných plateb a spoření, si můžete dělat, co chcete. Koupit si něco hezkého jen tak pro radost, zajít na dobré jídlo, investovat nebo poslat o trochu víc na spoření a zvýšit svou rezervu, když to jde. Věděli jste, že… finanční cíl si stanovuje pouze 41 % Čechů
Kam volat při ztrátě občanského průkazu
Pokud jste v zahraničí, ztrátu/odcizení nahlásíte zastupitelskému úřadu ČR. Ztrátu/odcizení/poškození/zničení/možné zneužití občanského průkazu můžete nahlásit kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností také elektronicky.
Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana mladšího 15 let – 300 Kč.Požádat o nový průkaz můžete na jakémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností, kde si ho posléze i vyzvednete. Úředník ověří vaši totožnost, vytvoří žádost, vyfotografuje vás a pořídí vaše biometrické údaje (zobrazení obličeje a otisky prstů). Vy si zkontrolujete údaje na žádosti a podepíšete ji.
Kdy jít pro novou občanku : Kdy lze žádat o výměnu neplatného občanského průkazu Doporučujeme požádat o vydání nového občanského průkazu alespoň 30 dnů před uplynutím platnosti, abyste neměli problémy s prokazováním totožnosti. Bezplatně lze požádat až půl roku před uplynutím platnosti občanského průkazu.