Antwort Co dělat když nejde ušlehat sníh z bílků? Weitere Antworten – Co dělat když nejdou vyšlehat bílky
Nedaří-li se vám vyšlehat z bílků tuhý sníh, nejspíš se přes veškerou snahu dostala k bílkům i malá část žloutku. Spadne-li nám kousek žloutku k bílkům, musíme jej beze zbytku vyndat, třeba pomocí kousku skořápky. Při šlehání bílků musíme mít nádobu na šlehání i metlu naprosto čisté.Začněte šlehat na nízkou rychlost a postupně ji zvyšujte, až se bílky promění v pěnu a začnou tuhnout. Až v této chvíli bílky osolte a přidejte kypřicí prášek a pokračujte ve šlehání. Jakmile po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný.Pokud chcete dosáhnout extra tuhého sněhu, přidejte k bílkům trochu cukru. Ideálně krupicového cukru. Cukr pomáhá stabilizovat sníh a zajistí mu dokonalou texturu.
Jak dlouho se šlehá sníh : V momentě, kdy po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný. Ideální našlehanost bílků nastává zhruba po 10 minutách šlehání.
Jak vyšlehat bílky ručně
Do mísy dejte bílky. Připravte si v robotu metlu na šlehání sněhu (má nejvíce drátů). Začněte šlehat na nejnižší rychlost, v momentě, kdy začnou bílky pěnit, přidejte špetku soli a zvyšte rychlost na nejvyšší. Šlehejte do požadované tuhosti, jak je psáno v odstavci o ručním šlehání.
Kolik cukru na 1 bílek : Správný poměr cukru k bílkům: Na jeden bílek použijte 50-60 g cukru. Nižší množství cukru může vést k příliš měkkému sněhu, který v troubě neudrží tvar kokosek.
V slaných a masných jídlech poslouží namísto vajíčka 2–3 lžíce syrového nastrouhaného bramboru. Že vám to nesedí Je to tak, voda z konzervovaného cizrny dokáže nahradit vajíčko až tak, že ji můžete použít místo tuhého sněhu z bílků.
Při mechanické cestě jde o běžné šlehání, kdy sníh narůstá vháněním vzduchu do kapsiček bílkovin. Pomocí soli, cukru a octa můžeme také sníh zpevnit. Pokud vejce nejsou čerstvá, ubývá v něm bílkovin a kazí se.
Jak dobře ušlehat šlehačku
Smetanu začněte šlehat pozvolna – nebude stříkat všude kolem. Jakmile však mírně zhoustne, šlehejte na maximální obrátky co nejkratší dobu. Jde o to, aby smetana zbytečně nezteplala. Když se konzistence blíží šlehačce, snižte rychlost a dokončete dílo – zpomalením se vyhnete přešlehání.Pokud použijete elektrický šlehač, začněte pomalu a zvyšujte rychlost postupně. Na závěr zase rychlost pomalu ubírejte. Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo.To poznáte tak, že když metličkou vytvoříte ve středu mísy špičku, zachová si svůj tvar. Ruční šlehání je o něco pracnější, nicméně do bílku dostanete víc vzduchu. Správně vyšlehaný sníh nevyteče, ani když otočíte misku dnem vzhůru.
Máslo necháme povolit při pokojové teplotě. Bílky začneme šlehat nad parou se špetkou soli a postupně přidáváme cukr. Mícháme tak dlouho, dokud je směs úplně hladká, krémová a má teplotu 71 °C. Až dosáhne požadované teploty, sundáme z páry a mícháme ještě dalších 7 minut na nejvyšší otáčky.
Kolik je 180 g bílků : Takže na 3 bílky dáš 180 g cukru (1 bílek váží cca 30g.
Co místo bílků : Místo vajec můžete při pečení použít chia či lněná semínka, banán, jablečné pyré, ovesné vločky, arašídové máslo, aquafabu, luštěninovou mouku, obilnou mouku, pudink nebo také rostlinný olej.
Jak dlouho se Sleha sníh z bílků
Sníh začněte šlehat zlehka
Zhruba po 2 minutách se v bílcích začnou tvořit bublinky, budou však stále polotekuté.
Z bílků ušleháme pevný sníh a po částech do něj zašleháme cukr. Sníh šleháme v páře do zhoustnutí, pak z lázně vyjmeme a šleháme do vychladnutí. Po kapkách přiléváme do sněhu za stálého šlehání rozehřáté máslo. Šlehačku připravujeme těsně před podáváním, brzy zeřídne.Krém zachrání i lžíce práškové želatiny, nabotnalé v troše vody a poté zahřáté, aby se želatina rozpustila. Nalijeme ji do smetany a znovu vyšleháme. Pár kapek citrónové šťávy také pomůže šlehačku zpevnit a ještě bude mít svěží citrusovou chuť.
Jak poznat vyšlehanou šlehačku : Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo. Správnou konzistenci poznáte tak, že když z mísy vytáhnete metlu, šlehačka se za ní pěkně natahuje a tvoří malé špičky.