Antwort Co dělat když nemám pediatra? Weitere Antworten – Co delat kdyz nemuzu najit pediatra

Co dělat když nemám pediatra?
Pokud máte potíže sehnat lékaře konkrétní odbornosti, nebojte se tak obrátit na svou zdravotní pojišťovnu. S tím vám pomůže i web Ministerstva zdravotnictví. Řada lidí se v poslední době potýká s problémem sehnat praktického lékaře, který by byl ochoten je přijmout do péče.Mít pediatra není povinné. Povinné jsou pouze preventivní prohlídky, které vám v případě, že porodíš a nebudeš mít pro dítě pediatra zajištěného, udělají i v nemocnici.Z toho vyplývá, že v případě, že není možné sehnat lékaře, je potřeba obrátit se na svou zdravotní pojišťovnu, a to písemně přes podatelnu příslušné zdravotní pojišťovny. Zajistit odpovídající lékařskou péči je práce právě pro ni.

Jak najít lékaře : Pokud se Vám tedy potřebného lékaře nedaří najít, využijte nový online formulář Ministerstva zdravotnictví nedostupnapece.mzcr.cz. Zde jednoduše vyplníte, kterého lékaře hledáte, plus základní údaje o Vás, včetně informace o již stanovené diagnóze HAE. Systém automaticky vygeneruje žádost, kterou poté odešlete online.

Kdy si najít pediatra

Výběr pediatra

V porodnici budou žádat jeho jméno, adresu a telefonní číslo. Porodnice obvykle doporučují kontaktovat pediatra do 48 hodin po propuštění. Zda půjdete vy s děťátkem za lékařem, anebo přijde on či dětská sestra za vámi domů, záleží na vzájemné dohodě.

V kolika letech muze dítě samo k lékaři : U dětí do 15-ti let musí být rodič či zákonný zástupce u vyšetření přítomen – "Souhlas s ošetřením dítěte do 15-ti let v přítomnosti rodiče". Od 15 let je možné navštěvovat naši ordinaci bez rodičů. To se týká základního vyšetření, předpisu antikoncepce a podobně.

Na pohotovost se vypravte, jestliže je stav dítěte kritický (akutní záchvat, laryngitida, špatně dýchá, horečky přesahují 40 °C), stav dítěte přetrvává (několik dní vysoké horečky, opakovaně špatně dýchá), případně se horší.

Výchovný ústav (VÚ, § 14) – je určen zpravidla pro děti od patnácti let věku se závažnými poruchami chování, u nichž byla nařízena ústavní výchova nebo uložena ochranná výchova.

Jak odejít od praktického lékaře

Pokud nejste s péčí svého registrujícího lékaře spokojeni, můžete jej změnit jednou za tři měsíce. Samotná změna lékaře není složitá. Navštívíte nového vámi vybraného lékaře a zeptáte se na možnou registraci. Existují však zákonné výjimky, kdy vás lékař může odmítnout přijmout do péče.Vždy záleží, jak se domluvíte se svým zaměstnavatelem, propustka může být na 2 hodiny nebo i na celý den. Pokud darujete krev, máte nárok na placené volno nejen nezbytné cesty a dobu odběru, ale i na zotavení. Obvykle 24 hodin, nebo nezbytně nutnou další dobu, kterou jste schopná prokázat.K návštěvě lékaře bychom se měli vydat, pokud kašel či rýma trvají déle než týden a pokud jsou spojené s teplotami nad 38 stupňů Celsia, případně silnějšími bolestmi hlavy či v krku.

V porodnici budou žádat jeho jméno, adresu a telefonní číslo. Porodnice obvykle doporučují kontaktovat pediatra do 48 hodin po propuštění. Zda půjdete vy s děťátkem za lékařem, anebo přijde on či dětská sestra za vámi domů, záleží na vzájemné dohodě.

Jak probíhá registrace u pediatra : Jak probíhá první prohlídka u pediatra

Podepíšete registrační list, kterým oficiálně přihlásíte své děťátko do jeho ordinace. Lékař to poté oznámí zdravotní pojišťovně. Připravte si zdravotní průkaz vašeho miminka, který jste dostali v porodnici. Děťátko pediatr prohlédne, poslechne, zváží a změří.

Kde má narozené dítě trvalý pobyt : Místem trvalého pobytu narozeného dítěte je místo trvalého pobytu matky v době jeho narození. Nemá‑li matka trvalý pobyt na území ČR, je místem trvalého pobytu dítěte v době jeho narození místo trvalého pobytu otce v ČR.

Kdo může jít s dítětem k lékaři

K praktickému lékaři může dítě doprovodit i teta

„V případě nálezu nebo nutnosti dalšího řešení zdravotního problému má pak právo i na výstižný popis a návrh léčby,“ konstatuje JUDr. Jana Palečková. „K lékaři však dítě může doprovodit i tzv. osoba blízká – například plnoletý sourozenec, prarodiče nebo teta.

Na pohotovost se vypravte, jestliže je stav dítěte kritický (akutní záchvat, laryngitida, špatně dýchá, horečky přesahují 40 °C), stav dítěte přetrvává (několik dní vysoké horečky, opakovaně špatně dýchá), případně se horší.K návštěvě lékaře bychom se měli vydat, pokud kašel či rýma trvají déle než týden a pokud jsou spojené s teplotami nad 38 stupňů Celsia, případně silnějšími bolestmi hlavy či v krku.

Kdy jet s dítětem do nemocnice : Hodnoty mezi 37°C a 38,5°C nazýváme zvýšenou teplotou (subfebrilií). Nad 38,5°C horečkou (febrilií). Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.