Antwort Co dělat když se spustí monitor dechu? Weitere Antworten – Kdy se spustí monitor dechu

Co dělat když se spustí monitor dechu?
Pokud dojde ke změně frekvence dýchání či výkyvu, začne monitor dechu nejprve lehce vibrovat, což podnítí miminko k tomu, aby se znovu nadechlo. Nedojde-li k nádechu a zastaví-li se dech na více než 20 sekund či klesne dechová frekvence, spustí se poplach, jenž přivolá rodiče.Po vdechu nechejte prostor pro samovolný výdech. Pokud se neobnoví spontánní dýchání, volejte rychlou záchrannou pomoc 155. Do příjezdu záchranné služby nebo obnovení dýchání u dítěte provádějte resuscitaci 15 stlačeními hrudníku dvěma prsty. Hrudníček stlačujte na spodní polovině hrudní kosti do ⅓ jeho hloubky.Monitory dechu nejsou nijak věkově omezené a můžete je používat klidně až do jednoho roku děťátka. Zástava dýchání ale spíše hrozí u novorozených dětí do 6. měsíce věku. V případě, že má vaše miminko nějaké onemocnění, je důležité se před používáním monitoru poradit s vaším lékařem.

Kdy dát monitor dechu pod matraci : Miminko položte do hnízda, zapněte monitor a odstupte. Pokud bliká zelená kontrolka v rytmu dechu dítěte, máte jistotu, že jeho dech podložka snímá. Pokud se tak neděje, můžete podložku umístit přímo na matraci (ne pod ni), pak už by měl monitor dech miminka bez problémů zachytit.

Jak často kalibrovat monitor dechu

Monitor dechu: kalibrace

Obecným pravidlem je překalibrovat monitor dechu vašeho dítěte každé 2 roky.

Jak poznam že funguje monitor dechu : Probliknou všechny tři kontrolky a monitor dechu pípne. Díky tomu poznáte, že je vše v pořádku. Pokud začne baterie slábnout, přístroj vás včas upozorní blikáním červené kontrolky.

V naší republice postihuje náhlé úmrtí kojence v průměru jedno dítě na 2 000 až 1 000 živě narozených novorozenců. Při roční porodnosti kolem 100 000 dětí tak v průměru umírá na SIDS několik desítek kojenců.

Syndrom náhlého úmrtí novorozence (SIDS) je definován jako náhlé a neočekávané úmrtí kojence, které zůstává nevysvětlené i po důkladném vyšetření. Vzhledem k tomu, že SIDS probíhá diagnózou vyloučení a kojenec zemře neočekávaně, obvykle neexistují žádné předchozí příznaky.

Jak vyzkoušet funkčnost monitor dechu

Zapněte monitor dechu. Po každém zapnutí se automaticky provede test funkčnosti – krátce probliknou všechny kontrolky a monitor pípne. Podložku nejlépe otestujte přímo s miminkem. Dejte ho do postýlky a sledujte, jak bliká zelená kontrolka.Aby monitor správně fungoval a nehlásil falešný poplach, měl by být uložen na matraci s výškou okolo 8 cm. Vhodnými matracemi, které se hodí na monitor dechu, jsou Jirka nebo Kuba. Obecně platí, že čím je matrace silnější, tím více tlumí impulsy, které má snímat deska monitoru.životnost LCD panelů je až 3x delší, než u CRT monitorů. U kvalitních LCD výrobce uvádí 50 000 hodin, 60 000 hodin (ViewSonic, SONY… ) i 70 000 hodin (Eizo). "Lacinější" výrobci buď životnost raději ani neuvádějí, nebo je srovnatelná s nejkvalitnějšími monitory CRT – 20 000 hodin.

Výpůjční místa

Monitory dechu jsou půjčovány především na dětských a novorozeneckých odděleních či v lékárnách, a to na nezbytně dlouhou dobu ohrožení kojence.

Kdy je největší riziko SIDS : SIDS postihuje častěji chlapečky než děvčátka a nejčastěji se vyskytuje mezi 2. a 4. měsícem věku dítěte.

Kdy končí riziko SIDS : K SIDS dochází nejčastěji mezi 2 a 4 měsíci věku, většina do 6 měsíců věku. Riziko je zvýšené u dětí s nízkou porodní hmotností, předčasně narozených a s pomalejším nitroděložním i poporodním růstem. Riziko je výrazně zvýšené (3-5x) při kouření matky během gravidity.

Jak dlouho hrozi syndrom nahleho umrti

K SIDS dochází nejčastěji mezi 2 a 4 měsíci věku, většina do 6 měsíců věku. Riziko je zvýšené u dětí s nízkou porodní hmotností, předčasně narozených a s pomalejším nitroděložním i poporodním růstem. Riziko je výrazně zvýšené (3-5x) při kouření matky během gravidity.

Monitor dechu je možné si vypůjčit na novorozeneckých a dětských odděleních nemocnic v ČR, případně v nemocniční či nejbližší lékárně (viz. mapa výpůjčních míst http://www.nadacekrizovatka.cz/vypujcky).Na zemi je dobré matraci položit na tatami. Pokud je matrace položená přímo na zemi, musí se častěji otáčet, aby měla možnost dýchat. Doporučujeme dát pod futon třeba plážovou rohož, nebo aspon koberec.

Jak dlouho Nelehat na novou matraci : Rolovanou vakuovou matraci je nutné nechat 24 až 48 hodin po rozbalení zregenerovat. Tato doba je určená pro navrácení matrace do jejího původního stavu. V průběhu této doby se nedoporučuje na matraci spát.