Antwort Co dělat když ztratím doklady? Weitere Antworten – Co dělat při ztrátě dokladů
Pokud o své doklady přijdete přičiněním zloděje, je třeba krádež co nejdříve nahlásit na příslušné oddělení policie České republiky, která zavede doklad do evidence. Od té doby je vedený jako odcizený. Zároveň vám policista vydá potvrzení, s nímž je třeba zajít na úřad, kde zažádáte o nový.Kolik budete platit
Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.Kolik budete platit
Správní poplatek činí 600 Kč, u občana mladšího 15 let 100 Kč. Tyto správní poplatky zaplatíte při podání žádosti. Za převzetí cestovního pasu zaplatíte správní poplatek 100 Kč, pokud převezmete cestovní pas vydaný ve lhůtě 30 dnů u jiného úřadu, než jste podal žádost o jeho vydání.
Co dělat když ztratím peněženku s doklady : Při ztrátě nebo zcizení vašich dokladů (OP, pas, řidičský průkaz) se obraťte na Policii ČR nebo příslušný obecní úřad. Vydají vám potvrzení o občanském průkazu a také doklady uvedou do databáze neplatných průkazů, aby nebylo možné je zneužít.
Kolik se platí za novou občanku
Poplatky. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč.
Kde nahlásit ztrátu dokladů : neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.
V současné době vybíraný správní poplatek za ztrátu, odcizení nebo zničení OP ve výši 100 Kč nebyl zvyšován a vybírá se již od účinnosti zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, tj. od roku 2000.
Zatímco v minulosti šel cestovní pas nejrychleji pořídit do šesti pracovních dnů, dnes jej lze expresně získat buď do 5 pracovních dnů, nebo do 24 hodin. O cestovní pas vydaný do 24 hodin můžete žádat na ministerstvu vnitra nebo na obecních úřadech s rozšířenou působností.
Jak nahlásit ztrátu peněženky
Okamžitě zavolejte do banky a zablokujte všechny karty, protože zloděj nebo osoba, která naši peněženku našla, sice bez znalosti PINu nevybere hotovost, ale snadno provede řadu bezkontaktních transakcí, které nám strhnou peníze z účtu. Zavolejte na infolinku banky nebo zajděte na nejbližší pobočku.Co je nutné doložit
Držitel občanského průkazu (konec platnosti): dosavadní občanský průkaz. Při změně údajů zapsaných do OP: OP a doklady potvrzující tyto změny. Z důvodu ztráty nebo odcizení OP: jiný průkaz totožnosti, např. platný cestovní pas, platný řidičský průkaz, rodný list.Co k tomu potřebujete
dosavadní občanský průkaz s ustřiženým rohem, oddací list (při změně příjmení a stavu), doklad o trvalém bydlišti – nájemní smlouva, doklad o vlastnictví domu/bytu apod.
Za vydání rodného, oddacího nebo úmrtního listu nebo dokladu o registrovaném partnerství uhradíte správní poplatek ve výši 300 Kč. Za vydání vícejazyčného standardního formuláře uhradíte správní poplatek ve výši 100 Kč. Při osobním vyřízení žádosti hradíte správní poplatek v hotovosti na místě.
Kolik stojí rychlo občanka : Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana mladšího 15 let – 300 Kč.
Kam volat při ztrátě občanského průkazu : kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.
Kolik stojí expresní pas
Cena cestovního pasu pro osobu starší 15 let:
Cena poplatku v roce 2024 se pohybuje od 600 Kč do 6 000 Kč za expresní vydání.
- Cestovní pasy se vyřizují na kterémkoliv obecním úřadě s rozšířenou působností.
- Cestovní pas je pro občany starší 15 let platný po dobu 10 let.
- Za vydání pasu s biometrickými údaji zaplatíte správní poplatek 600 Kč.
Okamžitě zavolejte do banky a zablokujte všechny karty, protože zloděj nebo osoba, která naši peněženku našla, sice bez znalosti PINu nevybere hotovost, ale snadno provede řadu bezkontaktních transakcí, které nám strhnou peníze z účtu. Zavolejte na infolinku banky nebo zajděte na nejbližší pobočku.
Kolik stojí e občanka : Kolik stojí eObčanka Pokud vám končí platnost dosavadního občanského průkazu za méně než 6 měsíců, můžete požádat o bezplatnou výměnu eObčanky. V případě ztráty, odcizení nebo poškození dosavadního občanského průkazu zaplatíte 200 Kč.