Antwort Co dělat když ztratím peněženku v autobuse? Weitere Antworten – Kam volat kdyz ztratím penezenku v autobuse

Co dělat když ztratím peněženku v autobuse?
Nejlepším řešením je zavolat na číslo napsané na jízdním řádu. Dovoláte se přímo na dispečink společnosti a dispečer s příslušným řidičem daný problém vykomunikuje.Pokud si svou ztrátu uvědomíte do 24 hodin, zavolejte bezprostředně na informační linku 296 19 18 17, kde Vám pomohou a poskytnou další informace. V případě, že si uvědomíte ztrátu věci po delší době, využijte náš kontaktní formulář nebo volejte informační linku 296 19 18 17.Kontakty

  1. Telefonická linka: 234 704 560.
  2. Pracovní dny: 6:00 – 20:00.
  3. Víkendy a svátky. 8:00 – 18:00.
  4. E-mail: [email protected].

Kde nahlásit krádež peněženky : Pokud jste přišli o doklady krádeží, potom navštivte co nejdříve policejní stanici, kde krádež nahlásíte. Jen tak se vyhnete případnému zneužití vašeho dokladu.

Co dělat když jsem ztratil ODISku

V případě ztráty či odcizení ODISky anebo z jiných důvodů na straně zákazníka lze aktivní ODISku zablokovat. Zablokování ODISky lze provést na e-shopu nebo na kontaktním místě. Po následném zhotovení nové ODISky lze na tuto převést dlouhodobou časovou jízdenku a zůstatek elektronické peněženky ze zablokované ODISky.

Co dělat když najdu ztracenou peněženku : Ztráty a nálezy podle zákona

(1) Kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo. Nepřihlásí-li se o ni vlastník do 6 měsíců od jejího odevzdání, připadá věc do vlastnictví této obce.

Nalezenou věc (batoh, peněženka, kabelka, hotovost, osobní doklady,…) odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci.

Jediný, kdo má přístup k takovým informacím, je logicky policie nebo třeba úřad, kde bylo vozidlo registrováno a pak také samozřejmě pojišťovna. Zapomeňte tedy na nápad, že půjdete s prosíkem na služebnu a dostanete na svůj požadavek pozitivní odezvu.

Jak nahlasit řidiče

Pokud auto neřídil v době spáchání přestupku majitel vozidla, je nutné, nahlásit (nejlépe pomocí formuláře, který je ke stažení na stránkách úřadu, pokud poštou, tak doporučeně) do 60 dní od obdržení dopisu jméno řidiče. Je to napsáno v každém italském dopise = bod „Redukce bodů“.Jejich přehled nejsnáze najdete na internetu: buď na stránkách Portálu územní samosprávy nebo na webu Portálu veřejné správy České republiky.Ušetří tak celý poplatek za vydání plastové kartičky ODISka, tedy 130 korun. Výhodou je i rychlost vyřízení. Nyní máte na výběr ODISku v mobilu, nebo ODISku na plastové kartě.

Nejjednodušší cesta pro získání karty Lítačka je podat si online žádost a nechat si kartu zaslat na některé z našich kontaktních míst, či poštou na vámi zvolenou adresu. Obdobně můžete podat standardní žádost o kartu přímo v Zákaznickém centru ve Škodově paláci v Praze, nebo na kontaktních místech DPP v metru.

Co dělat když ztratím peněženku : Pokud doklad ztratíte, nahlaste to úřadu, který vám dokument vydal. Podobně se zachovejte také pokud jste nálezcem dokumentů. V takovém případě můžete doklady odevzdat na jakémkoliv obvodním oddělení policie České republiky.

Kde hledat ztracené doklady : Ztracené a odcizené doklady jsou vedeny v informačním systému evidence občanských průkazů. Číslo občanského průkazu a datum ztráty nebo odcizení je vedeno též na webových stránkách Ministerstva vnitra v databázi neplatných dokladů.

Jak najít ztracenou peněženku

Jejich přehled nejsnáze najdete na internetu: buď na stránkách Portálu územní samosprávy nebo na webu Portálu veřejné správy České republiky.

Vzhledem k přísným právním předpisům tykajících se ochrany osobních údajů nelze dohledat žádné údaje o majiteli vozidla na základě SPZ ani VIN vozidla. Státní orgány a některé soukromé společnosti (např. pojišťovny) tuto možnost mají, ale bez souhlasu majitele vozidla nesmějí jeho osobní údaje nikomu předávat.Co vše lze vyčíst z české registrační značky I když vám nepoví jméno majitele, můžete z RZ vyčíst zajímavé údaje. Kromě těch zmíněných lze odvodit i kraj, speciální typ vozidla (veterán, diplomatický vůz, RZ pro jednorázový převoz vozidla aj.) nebo to, zda si majitel nechal vyrobit SPZ na přání.

Za co se bere řidičák : Řidičům, kteří opakované porušují pravidla silničního provozu, hrozí odebrání řidičského průkazu na jeden rok. Automaticky se tak děje po získání dvanácti bodů za přestupky. K nejčastějším patří překročení rychlosti, jízda na červenou, předjíždění na plnou čáru, ohrožení chodce či řízení pod vlivem alkoholu.