Antwort Co dělat při poruše auta v tunelu? Weitere Antworten – Co delat kdyz dojde k poruse vozidla v tunelu
Při poruše nebo havárii vozidla v tunelu:
- vypněte motor, případně i nezávislé topení, je-li instalováno,
- můžete zastavovat ostatní vozidla, vyžaduje-li to situace,
- okamžitě událost oznamte policii nebo dohledové službě tunelu.
Pokud se v tunelu stane lehčí nehoda a auto zůstalo pojízdné, zajeďte na nejbližší odstavný záliv. Totéž platí pro svědky nehody. Snižte rychlost a zapněte výstražná světla, abyste varovali auta za vámi a snížili tak riziko hromadné nehody při dobrzďování.Volejte linku pomoci řidičům 1224
Pokud neznáte telefonní číslo na asistenční službu své pojišťovny. Když chcete rychle zajistit odtah nepojízdného vozidla při nehodě nebo poruše. Abyste přispěli k rychlé obnově plynulosti silničního provozu.
Jak svítit v tunelu : Při jízdě v tunelu vozidlo musí mít rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, a to i v případě, že tunel je dobře osvětlen. Světla pro denní svícení nestačí.
Co dělat když se porouchá auto
Pokud už se vám na dovolené s autem něco stane nebo například někde nabouráte, tak jako první volejte na asistenční linku své pojišťovny. „Číslo na tuto asistenční společnost najdete na zelené kartě, kde je uvedené i telefonní číslo na linku 1224.
Co se nesmi v tunelu : Obecné pravidlo, které snad není třeba připomínat, je, že v tunelu nikdy bezdůvodně nezastavujeme, necouváme, neotáčíme se, a to ani v případě, že mineme potřebný výjezd, a neděláme žádné prudké, nečekané manévry. Abychom předešli nehodě, je třeba dodržovat i další zásady bezpečné jízdy.
POŽÁR V TUNELU
- Pokud vaše vozidlo hoří, vyjeďte ven z tunelu, je-li to možné;
- Když to možné není, zajeďte ke straně, vypněte motor a ihned opusťte vozidlo;
- Nezachraňujte majetek;
- Stiskněte tlačítko hlásič požáru, tlačítkové hlásiče jsou v SOS výklencích a u nouzových východů;
Vyplňte informace o účastnících nehody – řidičích a jejich vozidlech. Zahrňte jména, adresy, telefonní čísla, e-mailové adresy, registrační čísla, značky a modely vozidel. Uveďte datum, čas a místo nehody. Popište, jak se nehoda stala a co se stalo před, během a po ní.
Kolik stojí odtah na km
CR + EU: (Mýtné poplatky v CR jsou již zahrnuty v cene)
Osobní vozidla: | 17 czk/km |
---|---|
MPV, offroad vozidla: | 18 czk/km |
Užitková vozidla: (do 3,5 tuny) | 20 czk/km |
Nákladní vozidla: (nad 3,5 tuny) | 22 czk/km |
Motorové vozidlo musí za jízdy vždy svítit, tzn. za snížené i nesnížené viditelnosti, prostě vždy. Ve dne, za nesnížené viditelnosti stačí svítit tzv. světly pro denní svícení.Kontakt na operátory je 800 280 281.
Nemusíte se ostýchat zavolat i Policii ČR. Přijede za vámi, místo zviditelní majáky a zajistí, aby se o překážce dozvěděli i ostatní řidiči přes dopravní zpravodajství. V případě zranění nebo nehody volejte linku 112, kde se postarají o svolání všech potřebných složek IZS.
Telefonní číslo na zelené kartě
Pokud už se vám na dovolené s autem něco stane nebo například někde nabouráte, tak jako první volejte na asistenční linku své pojišťovny. „Číslo na tuto asistenční společnost najdete na zelené kartě, kde je uvedené i telefonní číslo na linku 1224.
Kolik se může jet v obci : Obecně platí, že v obci smí vozidlo jet maximálně rychlostí 50 km/h. Po dálnici nebo silnici pro motorová vozidla, která prochází obcí, je možné jet rychlostí 80 km/h. To ovšem platí pouze v případě, že místní dopravní značení nepřikazuje rychlost jinou.
Kolik se smí jet mimo obec : Mimo obec smí jet řidič s vozidlem rychlostí nejvýše 90 km/h, na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla maximálně rychlostí 130 km/h. Tyto limity mohou být místním dopravním značením sníženy, nikoliv však zvýšeny. Pro vozidla s hmotností nad 3,5 t platí obecný rychlostní limit 80 km/h.
Jak postupovat po požáru
Co nejrychleji opusťte objekt, ve kterém hoří
Vytvořte si roušku z navlhčené textilie a případně si vezměte namočený kabát či deku přes hlavu. Při odchodu z hořícího objektu se pohybujte co nejblíže u země. Nesnažte se překonávat již požárem zasažené a zakouřené prostory.
Záznam o dopravní nehodě je důležité sepsat, pokud dojde k lehké nehodě, ke které není třeba volat policii. Při jeho vyplňování se stačí držet kolonek a jasný instrukcí. Následně by formulář měli podepsat všichni účastníci nehody.Dojde-li ke zranění nebo usmrcení – je vaší povinností přivolat policii. Pozornost věnujte i zraněním, která se na první pohled jeví jako bezvýznamná či skrytá. Pokud máte v nastalé situaci jakékoliv pochybnosti, je přivolání policie vždy na místě.
Kdo plati odtahovku : Zelená pojišťovna vám v základní asistenci odtah zorganizuje, ale nezaplatí. Odtah vozidla do 50 km navíc zajistí jen v případě havárie, nikoliv nehody. Pokud si připlatíte, služby jsou vstřícnější – odtahová služba pro vás přijede do 100 km a vyproštění vozidla má limit do částky 5.000 Kč včetně poruch.