Antwort Co dělat po běhu? Weitere Antworten – Co si dát po běhu
Po běhání je důležité jíst jídla, která pomůžou vašim utahaným svalům zahojit se. Celozrnné sachariny jako těstoviny a hnědá rýže poskytují energii, budují svaly a zlepšují výdrž a výkon. Spárujte je s potravinami bohatými na bílkoviny, jako jsou vejce, kuře nebo ořechy.Základním předpokladem pro rychlou regeneraci a bezbolestné vstávání po náročném výkonu je strečink. Důkladné protažení zahřátých (!) svalů před tréninkem i po něm omezí vznik mikroskopických poranění na svalových vláknech, která druhý den bolí. Protažené tělo je navíc daleko méně náchylné k úrazům během tréninku.Po běhu si dejte bílkoviny
V prvním případě je dobré nejíst hodinu až dvě po něm. Organismus bere energii z tukových zásob. Snaží se co nejrychleji obnovit zásobu glykogenu.
Co se stane když budu běhat každý den : Běh je oblíbená aktivita, která má mnoho pozitivních účinků na tělo i celkové zdraví, konkrétně: Zlepšení kardiovaskulárního zdraví: Běhání zvyšuje tepovou frekvenci a pomáhá posilovat srdce a cévy. Tím snižuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice.
Proč běhat ráno
Ráno je mysl i tělo odpočinuté
Rozhýbeš tělo a rychleji “zprovozníš” mozek. Z pohledu lidské lenosti největší výhodou ranního běhání je, že budeš mít ten den odběháno. Ráno běhej spíše volnější běhy. Pokud máš naplánovaný tvrdší trénink, tak to nech na odpoledne.
Co snídat po ranním běhu : „Ráno jsou sacharidy třeba – máme před sebou celý den. Večer ublíží sacharidy redukujícímu jedinci více než ráno. Malé dávky sacharidů po ranním tréninku, například v podobě krajíce chleba, jednoho kusu jiného pečiva, trošky vloček či müsli tyčinky, sušenky nebo ovoce, se obávat nemusíte,“ doplňuje ještě Chadim.
Po tréninku je však výhodnější volit spíše rychleji stravitelný zdroj bílkovin (např. čistý syrovátkový protein), takže si raději zapamatujte rozmezí 0,25–0,4 g/kg TH. Pro 80kilového člověka to tak dělá po vytrvalostní aktivitě cca 20–32 g syrovátkového proteinu, pro 60kilového člověka cca 20–25 g.
Mohly by vás zajímat tyto produkty:
- Myslete na hydrataci. Voda hraje při regeneraci významnou roli.
- Nezapomínejte na vyváženou stravu.
- Dopřejte si kvalitní spánek.
- Vyzkoušejte masáž
- Utište bolest v ledu a studených koupelích.
- Nezapomínejte na strečink.
- Regenerujte aktivně
- Zbavte se stresu.
Co jíst po ranním běhu
Běh po dvou hodinách od snídaně
Ideální jsou obilné kaše s mlékem nebo jogurtem, ovocem a ořechy; tvaroh s cereáliemi a ovocem; celozrnné pečivo se sýrem. Zkoušej a sleduj, jak tvé tělo reaguje. Já vím, že pokud jdu něco delšího v nízké intenzitě, můžu mít klidně i vejce a celozrnné pečivo.Hlavně pravidelnost. Abyste na sobě pozorovali změny, je třeba běhat pravidelně a dostatečně dlouhou dobu. Na běh si vyčleňte čas minimálně 3krát týdně po dobu alespoň 30 min. Tělo nejprve bere energii z glykogenových zásob, které vám vystačí asi na půlhodinový pohyb, a až poté sahá do zásob tukových.Jak často běhat, aby hubnutí bylo co nejefektivnější Zkuste začít pravidelným během 3× týdně. Postupně můžete frekvenci tréninků navýšit nebo doplnit běh jiným sportem. Tělo potřebuje také čas na regeneraci a přetrénování běhání a hubnutí nepodpoří.
Běhání večer je skvělá volba, celý den máme za sebou a můžete ho symbolicky uzavřít dávkou endorfinů získaných z běhu. Díky běžeckému tréninku snáze vypnete i po těžkém dni v práci. Náš organismus se kolem 18-20 hodiny ke sportovní aktivitě také staví pozitivně.
Jak často chodit běhat : Ideální je běhat třikrát až čtyřikrát týdně. Pokud začínáte s během a očekáváte zlepšení kondice, je potřeba běhat 4 dny v týdnu. Na udržení kondice potom stačí tréninkové dny pouze 3. Pokud budeme na začátku trénovat méně než 4 dny v týdnu, naše tělo bude každý týden začínat od nuly.
Jak dlouho běhat pro hubnutí : Spalování tuků
Kardio trénink v podobě běhu by měl trvat alespoň 30 minut a měl by se pohybovat mezi 60-70 % vaší maximální tepové frekvence (HRmax se vypočítá odečtením 220-věku). V této době se aktivuje spalování tuků a vy se vyhnete ztrátě svalové tkáně.
Jak při běhu zhubnout
Na běh si vyčleňte čas minimálně 3krát týdně po dobu alespoň 30 min. Tělo nejprve bere energii z glykogenových zásob, které vám vystačí asi na půlhodinový pohyb, a až poté sahá do zásob tukových. Tréninky je vhodné postupně prodlužovat nejlépe až na 1 hodinu. Důležitou roli hraje také strava.
Jak často běhat, aby hubnutí bylo co nejefektivnější Zkuste začít pravidelným během 3× týdně. Postupně můžete frekvenci tréninků navýšit nebo doplnit běh jiným sportem. Tělo potřebuje také čas na regeneraci a přetrénování běhání a hubnutí nepodpoří.Výsledky se obvykle dostaví zhruba po šesti týdnech pravidelného cvičení. Po této době se tělo naučí správně zapojovat jednotlivé svaly, člověk se narovná, začne se cítit lépe, ale váhové úbytky závisí také na úpravě stravy, která jde ruku v ruce s pohybovou aktivitou.
Jak regenerovat svaly po běhu : Patří sem lehký výklus, jízda na kole, plavání, kondiční cvičení, a hlavně také kompenzační cvičení, které pomůže vyrovnat svalové dysbalance. Mezi způsoby pasivního odpočinku patří spánek, masáž, vodoléčba, saunování, balneoterapie, mechanoterapie a další.