Antwort Co dělat se zelím? Weitere Antworten – Co udělat se zelím

Co dělat se zelím?
Jak zužitkovat hlávkové zelí – 12 super tipů na pokrmy ze zelí

  1. Stir fry.
  2. Pečené zelí
  3. Kvašené zelí
  4. Polévky.
  5. Omáčky.
  6. Zeleninové guláše.
  7. Zeleninové a luštěninové směsi a rizota.
  8. Placky a karbanátky.

Zbylé zelí dáme do misky, zbylé ingredience přidáme – cibuli nadrobno nakrájet a česnek prolisovat, nebo nastrouhat) vytvoříme těsto jako na bramboráky a pečeme do zlatova na oleji. Super když Vám zbyde zelí a nevíte co s ním .Recepty ve výběru

  1. Kachna s červeným zelím a bramborovým knedlíkem.
  2. Segedínský guláš
  3. Závin se zelím kysaným a masem uzeným.
  4. Placky se zelím, prejtem a jelítkem.
  5. Bramborové halušky se zelím a uzeným bůčkem.
  6. Rohlíčky se zelím.
  7. Bramborové knedlíky plněné mletým masem na červeném zelí
  8. Bramborák plněný zelím.

Co udělat s Kysanym zelím : Recepty z kysaného zelí

Nejzdravější je domácí a tepelně neupravené. S uzeným tempehem nebo tofu je nedostižné v kombinaci se šťouchanými brambory, noky, haluškami, chlupatými či bramborovými knedlíky. Je taky základem segedínského guláše, polévky zelňačky nebo zelných placek – zelňáků.

Jak se dělá zelný salát

Základem je nakrájené zelí, které zakápnu dobrým olejem, osolím a pocukruji. Opepřím a přidám trochu octa. A dál mačkám a mačkám, až ze zelí teče šťáva a chutě se propojí. Zelí je pak křehké, šťavnaté a velmi chutné.

Jak se dělají zelné placky : Podušené zelí rozmixujte společně s vejci. Ke směsi přidejte celozrnnou mouku, sůl, pepř, majoránku a 2 stroužky česneku, promíchejte a ze vzniklého těsta vytvarujte placky. Rozpalte si pánev s olivovým olejem a zelné placky opékejte na mírném plameni 4 minuty z každé strany.

Podušené zelí rozmixujte společně s vejci. Ke směsi přidejte celozrnnou mouku, sůl, pepř, majoránku a 2 stroužky česneku, promíchejte a ze vzniklého těsta vytvarujte placky. Rozpalte si pánev s olivovým olejem a zelné placky opékejte na mírném plameni 4 minuty z každé strany.

Zelí nakrájejte najemno. Litrem vařící vody pak pokrájené zelí zalijte a přibližně 5 minut ho pod pokličkou spařujte. Pak je propláchněte studenou vodou a nechte pořádně v cedníku okapat.

Čím se zahušťuje zelí

Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.Do sklenic je ale potřeba zelí řádně napěchovat a vytlačit z něj všechen vzduch, který se dostal přendaváním mezi vrstvy zelí. Tím, že vytlačíte ze zelí množství vzduchu se jeho trvanlivost také prodlouží. Bez problému pak vydrží v lednici, či chladné místnosti i několik měsíců.Aby zelí plnilo svůj léčivý efekt, je ideální konzumovat denně množství zhruba jedné kompotové misky. Zelí je možné různě dochutit, třeba cibulkou, paprikou a rajčaty. Skvěle chutná i syrové kysané zelí, ze kterého jsme vymačkali šťávu a přimíchali do něj vařenou čočku nebo brambory a ochutili majoránkou či bazalkou.

Zelí nakrájíme na nudličky, cibuli nadrobno, rajčata na osminky, okurku na kostičky papriku na tenké proužky a mrkev nahrubo nastrouháme. Všechnu zeleninu dáme do mísy a opatrně smícháme. Zalijeme zálivkou z oleje, octa a cukru nebo přidáme tatarskou omáčku. Salát opatrně promícháme a dáme vychladit.

Jak se dělá salát z kysaného zelí : Zelí propláchneme vodou a nakrájíme na malé kousky. Vložíme do mísy, přidáme najemno nastrouhanou mrkev, na kostičky nakrájenou cibuli a jablka. Můžeme osolit, opepřit a pokapat olejem. Podáváme samostatně, nebo jako přílohu.

Jak dlouho vydrží Zelnaky : Zelňáky vydrží i několik dní.

Jak PECT Zelnaky

Postup přípravy receptu

Pokládáme na plech na pečící papír. Já ještě syrové placičky potírám rozehřátým sádlem, ve kterém je najemno nakrájená ciobulka, dodá jim to lepší chuť. Pak pečeme v předehřáté troubě na 200 stupňů, cca 15 minut, prostě dokud nebudou okraje nahnědlé.

Postup přípravy

Zelí pokrájíme a dáme do mísy. Přidáme na kostičky nakrájenou uzeninu, vejce, mouku, kmín a sůl (pokud je zelí dost slané, nesolíme). Vše smícháme tak, aby vzniklo těsto, o konzistence bramborákového těsta. Smažíme na oleji z obou stran dozlatova.Kyselost regulujeme přiléváním láku ze zelí. Nakonec dochutíme cukrem, případně solí, a kdo má rád, i pepřem. Bramboru oloupeme, nastrouháme najemno a vmícháme do zelí (nebo zahustíme lžící polohrubé mouky) a necháme ještě provařit. Zelí můžeme podávat posypané osmaženou cibulí nebo škvarečky slaniny.

Jak zahustit zelí bez cibule : Bramboru oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle, přidáme mouku a promícháme. Touto směsí zahustíme zelí a ještě chvíli dusíme.