Antwort Co do bazénu za chemii? Weitere Antworten – Co dát do bazénu za chemii
Peroxid vodíku a polymery jako dezinfekční látky jsou šetrnější k pokožce a nejsou cítit po chloru. Nejvíce používanou chemií pro bezchlorovou úpravu je tekutý Sanosil a OXI granulát. Nejlepší variantou bezchlorové chemie se jeví Sanosil pro svůj dlouhodobý účinek a dobré dezinfekční vlastnosti.Při teplotě vody nad 10 °C v bazénu hrozí růst řas a bakterií, a je tedy nutné začít s ošetřováním bazénové vody. Ideální přípravek k prvotnímu ošetření vody v bazénu se sladkou i slanou vodou je chlor start, který zbaví vodu všech řas, bakterií a mikroorganismů.Nejdůležitějším ošetřením bazénové vody je její dezinfekce. Nejvhodnější je použití chlorových tablet Azuro Chlor T. Další možností je využití přípravku Azuro Chlor Trio. Tento prostředek dávkuje do bazénu chlor podobně jako chlorové tablety.
Proč dávat sůl do bazénu : Úprava bazénové vody pomocí soli patří mezi moderní způsoby údržby optimální kvality vody v domácích bazénech a umělých koupalištích. Koupání ve slané vodě, i když je koncentrace soli násobně nižší než u vody mořské, blahodárně působí na pokožku a prohlubuje příjemný prožitek z relaxace v bazénu.
Co dát kolem kulatého bazénu
Bez bazénového lemu ani ránu. Jako bazénový lem se označuje dlažba okolo zapuštěného bazénu, která se používá k ohraničení a překrytí jeho horního okraje. Nejenže zakrývá případné nerovnosti, ale slouží také jako bariéra proti vylévání vody z bazénu i jeho znečišťování z okolního prostředí.
Jak casto davat chlor do bazénu : Šokové ošetření vody se obecně doporučuje provést jednou za 2-3 týdny. Chlorový granulát lze použít pro průběžnou údržbu bazénové vody, dávkuje se 20-30g přípravku na 10m3 vody v bazénu a to každé 2-3 dny.
Žádná dezinfekce
Pokud do vody v bazénu neaplikujete žádnou dezinfekční látku, může se z vody stát ideální prostředí pro množení bakterií, řas a jiných mikroorganismů, které mají na svědomí bílou vodu v bazénu nebo v krajním případě zelené řasy. Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor.
Při zahájení sezóny pro první zachlorování bazénu dávkujte na každé 3 m3 bazénové vody 160 ml Sava (víčko u litrového balení má objem 40 ml, tedy 4 víčka). Následně během provozu dávkujte pro běžnou dezinfekci a udržené vhodné koncentrace volného chloru 80 ml Sava na každé 3 m3 vody, tedy poloviční dávku každé tři dny.
Jak často se doplňuje sůl do bazénu
Přestože se voda z bazénu vypařuje a je potřeba jí doplňovat, sůl se nevypařuje. Proto tedy pokud jednou dosáhnete správné hladiny soli v bazénu a vodu z bazénu nevylijete, sůl již není potřeba doplňovat. Pokud se voda vypaří, doplňte ji a hladina soli zůstane stále stejná.Co vysadit kolem bazénu
- Oleandr (Nerium oleander)
- Juka (Yucca filamentosa)
- Lantana měňavá (Lantana camara)
- Tavolník japonský (Spiraea japonica)
- Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)
- Šanta (Nepeta 'PURRSIAN BLUE')
- Cedr (Cedrus atlantica ,Glauca Pendula‛)
Pokud chcete, aby prostor kolem vašeho bazénu působil útulněji a byl lépe chráněný před pohledy z ulice nebo od sousedů, můžete využít keře a jiné rostliny. Okrasné traviny jako ostřice, bambus nebo vlnatky jsou ideální pro tento účel, protože jsou dostatečně velké a husté, a přitom nevyžadují příliš péče.
Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.
Jak dlouho vydrzi chlor v bazénu : Za jak dlouho chlor z vody vyprchá Záleží na tom, kolik chloru voda obsahuje. Obecně ale můžeme říci, že chlor z vody vyprchá za 1–5 dní (v závislosti na jeho koncentraci). Ve většině případů se proto vyplatí nečekat, až chlor zmizí sám od sebe, ale raději ho aktivně odstranit.
Co se zakalenou vodu v bazénu : Aplikujte vločkovač k odstranění kalné vody v bazénu
I přesto, že chlor šok a filtrace svou službu splní, použijte do bazénové vody i vločkovač, který dokonale odstraní zakalenou vodu v bazénu. Písková filtrace dokáže odstranit pouze částice, které jsou větší než 15 mikronů. Ty menší vytváří kalnou vodu v bazénu.
Jak udržet čistou vodu v bazénu bez chemie
Na internetu se dá ale také najít zdánlivě jednoduchá rada, jak se bez bazénové chemie úplně obejít. Stačí do vody nasypat velké množství mořské soli v příslušné koncentraci. Doporučuje se na jeden kubický metr asi 3 kg soli.
Lze použít jako celosezónní mikrobicidní a protiporostový přípravek pro provoz bazénů. Koupat se je možné po 30 minutách od aplikace přípravku. Iniciační dávka: Pro první zachlorování bazénu dávkujte 160 ml Savo Original na 3 m3 vody.Na napadená místa nastříkejte přípravek ze vzdálenosti 10 – 15 cm a nechte působit. Po 15 – 20 minutách ošetřené místo opláchněte vodou nebo přípravek nechte zaschnout. Plíseň před postřikem neodstraňujte, aby nedošlo k rozptýlení nebezpečných výtrusů. Při silném napadení postup zopakujte.
Kolik kg soli na 1m3 vody : Jak správně dávkovat sůl do bazénu. Prvotní dávkování soli při napuštění bazénu je cca v poměru 4–5 kg soli na 1000 l (1 m3) vody. Doporučujeme dodržet dávkování soli dle návodu k použití solinátoru.