Antwort Co do robotického vysavače? Weitere Antworten – Jakou vodu lít do robotického vysavače

Co do robotického vysavače?
Není voda jako voda

Může se tak stát hlavně v případě, že máte příliš tvrdou vodu. Do nádržky na vodu v robotickém vysavači proto raději použijte destilovanou vodu. Kromě toho, že destilovaná voda nepoškodí váš robotický vysavač vodním kamenem, má také další benefity.Čistidlo do robotických vysavačů je nepěnivý biologicky odbouratelný čisticí koncentrát pro mopovací roboty s výbornými čisticími schopnostmi a příjemnou tropickou vůní.Výměna filtru u robotického vysavače

Protože robotičtí pomocníci nemají před filtrem sáček, berou se jako bezsáčkové vysavače a doporučená výměna filtru je tedy stanovena na půl roku. Tady doporučujeme filtry čistit a měnit častěji – přeci jen není sací výkon motoru vysoký a zanesený filtr sací výkon hodně snižuje.

Jak dlouho vydrží baterie v robotickém vysavači : „Baterie Ni-Mh ztrácí kapacitu zhruba po dvou letech, pokud přístroj používáme denně. Akumulátor totiž vydrží 500 až 700 nabíjecích cyklů, poté se začne jeho kapacita snižovat. Pokud chcete, aby váš vysavač pracoval stále stejně kvalitně, je nutné baterii jednou za čas vyměnit,“ říká Radim Tlapák.

Jak dlouho vydrzi robotický vysavač

u robotických vysavačů se nedá přesně říct za jak dlouho uklidí určitý prostor. Záleží od členitosti prostoru a typu podlahy po které robot jezdí (hladká nebo koberec). U hodně členitého prostoru to může být cca 50 m2 za výdrž baterie nebo v místnosti bez překážek také 100 m2.

Kolik zere robotický vysavač : Příkon při režimu standby dobíjecí základny (bez robotického vysavače) činí 0,5 W. Příkon při úklidu je 80 W (průměrná hodnota při úklidu koberců). Příkon robotického vysavače Kobold VR200 při nabíjení je 45 W.

Robotický vysavač vám nebude zabírat žádné místo ve skříni. Jednoduše mu uděláte místečko někde na podlaze, kde bude mít svou nabíjecí stanici nebo prachový zásobník. A když to chytře vykoumáte, můžete si robot schovat pod nějakou vyšší skříňku, takže vám ani nebude zabírat místo na zemi.

Aby mohl vysavač fungovat, je potřeba je pravidelně otírat od prachu a nečistot, které se na nich rády usazují. Většina vysavačů vás upozorní na to, že je potřeba senzory očistit, ale lepší bude, když si tuto činnost zautomatizujete alespoň jednou týdně.

Jak dlouho vydrží HEPA filtr

Při průměrném znečištění HEPA filtr a formaldehydový filtr Nanocaptur vydrží cca 2 roky, uhlíkový filtr minimálně rok.Doporučujeme robotický vysavač nabít a ponechat v nabíječce trvale zapnutý. Vysavač by měl být mimo vysávání trvale v nabíjecí stanici. Elektronika si řídí dobíjení tak, aby byl vysavač vždy připraven k vysávání, ale zároveň aby se zbytečně nenabíjel, pokud to není potřeba.Uklizeno – každý den! Robotické vysavače nejsou spasiteli, když už nám špína pomalu leze po nohou. Tyto přístroje jsou uzpůsobeny ke každodennímu úklidu, což i z dlouhodobého hlediska snižuje množství prachu kumulujícího v místnosti. Pokud se zdá, že pouštět robota denně je zbytečné, stačí se mrknout do sběrného koše.

Dobrý den, čidla robot nemá k vlhčení, ale řízenou pumpu v nádobce na vodu. Takže pokud Vám robot přestal dávkovat, může být jen ucpané čerpadlo a nebo problém v robotu, že nedává pokyn k vlhčení. Zde by bylo dobré nejprve nádobku řádně a opakovaně propláchnout teplou vodou, nesmí se používat žádný saponát.

Kolik stojí provoz robotického vysavače : Z našich výpočtů vyplývá, že za jednu hodinu provozu robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro zaplatíme 0,28 Kč za elektrickou energii a 0,81 Kč za spotřební materiál. Celkem to tedy máme 1,09 Kč za hodinu uklízení, během které vysavač zvládne vysát 45 metrů čtverečních.

Jak vyčistit HEPA filtr : Při silném znečištění můžete HEPA filtr opláchnout pod tekoucí vlažnou vodou (tj. držte a současně nakloňte HEPA filtr tak, aby „znečištěná“ skládaná část směrovala nahoru, voda tekla souběžně se záhyby a vymyla prach uvnitř záhybů). Otočte HEPA filtr o 180° a nechejte vodu protékat záhyby v opačném směru.

Jak poznat omyvatelný HEPA filtr

Omyvatelný válcový HEPA filtr je vhodný do bezsáčkového vysavače. Součástí balení je i ochranná síťka, mikrofiltr a pěnový filtr. Filtr je omývatelný, válcového tvaru. A opět jej pod svou značkou Menalux vyrábí společnost Electrolux.

Plné dobití trvá přibližně tři hodiny. Dobíjení během dobíjecí přestávky trvá přibližně dvě hodiny.Většina výrobců doporučuje výměnu HEPA filtru alespoň jednou do roka. To se týká sáčkového vysavače. V případě bezsáčkového je dobré HEPA filtr měnit jednou za půl roku. Samozřejmě je výměna nutná také v případě poškození filtru a i při jeho extrémně silném znečištění.

Jak často menit HEPA filtr : Většina výrobců doporučuje výměnu HEPA filtru alespoň jednou do roka. To se týká sáčkového vysavače. V případě bezsáčkového je dobré HEPA filtr měnit jednou za půl roku. Samozřejmě je výměna nutná také v případě poškození filtru a i při jeho extrémně silném znečištění.