Antwort Co do Vyvarove polévky? Weitere Antworten – Co se dává do polévky
Nejoblíbenější koření do polévky
- bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
- boršč
- bylinky do polévky.
- celer.
- cibule.
- citronová tráva.
- černý pepř
- česnek.
Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.Na vývar je nejlepší směs divokého koření, tedy bobkového listu, nového koření a celého pepře. Pro zvýraznění chuti ho můžete nasucho orestovat na pánvi a poté přidat do vývaru. Ale nepřehánějte to s ním. Na jeden litr vody bohatě stačí jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření a 4 kuličky pepře.
Co je to zavářka do polévky : Nejrůznější zavářky nejčastěji ochucují, zahušťují, doplňují a zpestřují čisté vývary z masa, kostí nebo zeleniny a zvyšují jejich sytivost. Nejčastěji se používají do polévek čirých a masitých, kterým dodávají pestrost.
Co dát do polévky aby nebyla kalná
"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.
Čím ochutit polévku : Do vývaru může přijít také rozmačkaný česnek, červená paprika, pepř, nové koření, bobkový list, libeček, zelená petrželka, tymián, řapíkatý celer nebo pórek, záleží na vašich chutích a na co jste jak zvyklí. Zeleninu po scezení zpravidla vyhodíme, maso naopak nakrájíme a přidáme do hotové polévky před servírováním.
Možností, co do polévek zavařit, je mnoho. Ať už použijeme nudle, noky, knedlíčky nebo kapání, polévka bude výborná. Také lze do polévky na talíři přidat svítek, celestýnské nudle či krutony z opečeného pečiva. Do polévek použijeme buď zavářky nebo vložky.
Neosolené domácí nudle můžete uvařit doměkka ve vydatně osolené vodě (1 vrchovatá lžička soli na 1 litr vody) a teprve potom přidat do polévky, takže se nemusíte bát, že by na talíři neměly pořádnou chuť.
Co se dává do dršťkové polévky
Do kastrolu dáme lžíci sádla a zpěníme na něm co nejdrobněji pokrájenou cibuli, osmahneme dozlatova a přidáme nahrubo nastrouhanou kořenovou zeleninu. Po osmažení ji zalijeme trochou vývaru z drštěk, přidáme uzené maso, pepř, nové koření, bobkový list, majoránku a drcený kmín a vaříme cca 20 minut.Zelenina se do hrnce s vývarem přidává až na poslední hodinu tažení, bylinky ještě o něco později."Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.
Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".
Co dělat aby vývar nebyl Kalný : Vývar vařím pomalu, pozvolna, několik hodin, dávám cibuli se slupkou, kousek rajčete (babská rada, že zabrání zakalení), odebírám ten šum a neměla by se tam nalít studená voda z kohoutku, musí se převařit, aby se nezakalil, cedím přes sítko.
Jak se zbavit kalu ve vývaru : Nečistoty se rovněž usazují na dně, proto hotový vývar sceďte přes jemné sítko či plátýnko, aby byl krásně čirý. TIP: Kalu se můžete zbavit i pomocí triku s bílky, které na sebe veškeré nečistoty navážou. Vaječné bílky rozšlehejte, vlijte do studeného vývaru a pomalu ho přiveďte k varu. Poté přeceďte.
Čím se zahušťuje polévka
Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.
Z běžně pěstovaných bylin na zahradě využijeme petržel, pažitku, jarní cibulku, mladé listy špenátu a libeček. Příjemně chutná i mladá česneková nať. Z planě rostoucích rostlin použijeme listy šťovíku, pampeliškové listy, medvědí česnek, listy kopřivy, řebříček či květy sedmikrásek.Základem polévky pho je vývar, nudle, maso a bylinky. Pho se dělá buď slepičí (pho ga`), nebo hovězí (pho bo`). Hovězí můžete mít navíc ve dvou variantách: s hovězím masem vařeným ve vývaru (pho bo chín) anebo se syrovým masem nakrájeným na velmi tenké plátky (pho bo tai).
Kdy dát nudle do polévky : Do polévky je dávejte vždy až po uvaření, aby přebytečná mouka polévku nezakalila. Stačí 3 minuty varu a potom do polévky. V dobře uzavřené nádobě vám domácí nudle a drobení vydrží až 3 týdny.