Antwort Co dát do kuřecí polévky? Weitere Antworten – Co se dává do kuřecí polévky

Co dát do kuřecí polévky?
porce

  1. 2× menší bílá cibule.
  2. 1× střední mrkev.
  3. 1× střední kořenová petržel.
  4. ¼× bulvový celer.
  5. 2 stroužky česneku.
  6. 1 kg kuřecích kostí (můžete použít i kuřecí krk, křídlo, stehno apod.)
  7. 2 lžíce slunečnicového oleje.
  8. 2 l vody.

Nejoblíbenější koření do polévky

  • bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
  • boršč
  • bylinky do polévky.
  • celer.
  • cibule.
  • citronová tráva.
  • černý pepř
  • česnek.

Do velkého či vysokého kastrolu nalijeme studenou vodu, tolik, kolik chceme polévky a jak silnou, většinou 2 litry.Do studené vody vhodíme umyté kuřecí maso. Přidáme pepř celý, bobkový list a nové koření. Pokud nechceme později lovit kuličky, použijeme síťku na koření.

Jak ochutit kuřecí polévku : Pokud do polévky přihodíte více mrkví, bude sladší. Do vody můžete přidat i kousek pórku nakrájeného na větší kusy, stejně tak nahrubo posekanou petrželovou nať. Potom si připravte koření – bobkový list, nové koření a celé kuličky pepře.

Co se zakalenou polévkou

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Čím se zahušťuje polévka : Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.

Jaké koření dát do polévky

Složení: karotka, cibule, CELER, sůl (4,5%), česnek, zázvor, libeček, kurkuma, nové koření, cukr, bobkový list, pepř. Směs sušené zeleniny a koření je skvělá nejen do polévek, ale i do omáček, zeleninových a těstovinových salátů nebo pomazánek.Suroviny

  1. Kuřecí křídla 8 ks.
  2. Kuřecí skelet 1 ks.
  3. Mrkev 2 ks.
  4. Kořenová petržel 1 ks.
  5. Celer s natí 1 ks.
  6. Celý pepř 5 ks.
  7. Nové koření 3 ks.
  8. Bobkový list 2 ks.

Do vývaru může přijít také rozmačkaný česnek, červená paprika, pepř, nové koření, bobkový list, libeček, zelená petrželka, tymián, řapíkatý celer nebo pórek, záleží na vašich chutích a na co jste jak zvyklí. Zeleninu po scezení zpravidla vyhodíme, maso naopak nakrájíme a přidáme do hotové polévky před servírováním.

Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí. Nachytají na sebe všechny nečistoty a při cezení se na nich udrží. Před sléváním hotového vývaru vždy do cedníku dejte papírovou kuchyňskou utěrku.

Co do zabijačkové polévky : Do polévky přidáme okapané kroupy, na kostičky nakrájenou a rozpuštěnou slaninu, na drobno nakrájenou a osmaženou cibulku, třený česnek, drcenou majoránku. Podle chuti osolíme. Prohřejeme, ozdobíme čerstvou majoránkou a podáváme s čerstvým pečivem.

Čím zahustit kuřecí vývar : Vývar pak procedíme a zahustíme buď jíškou z másla a 4 lžic mouky nebo mouku rozmícháme v mléce a polévku zahustíme takto. Já jíšku tady nedělám. Necháme dobře pozvolna provařit nejméně 20 minut, přidáme nakrájenou uvařenou zeleninu, pokud na skeletech je, tak obrané maso.

Jakou moukou se zahušťuje omáčka

Pšeničná mouka je dokonalým rychlým řešením pro všechny druhy omáček, světlé i tmavé. Stačí mouku smíchat s vodou nebo ji opéct do jíšky a poté přidat do omáčky, aby se zahustila.

Vývar vařím pomalu, pozvolna, několik hodin, dávám cibuli se slupkou, kousek rajčete (babská rada, že zabrání zakalení), odebírám ten šum a neměla by se tam nalít studená voda z kohoutku, musí se převařit, aby se nezakalil, cedím přes sítko.Jestli se vám nechce zrovna do klasického kapání, polévku lze zahustit přidáním vaječných nudliček, rýže nebo luštěninové zavářky. Někdo dělá i játrovou anebo zeleninovou – například z kapusty nebo s mraženou zeleninou.

Čím dochutit kuřecí vývar : Postup

  1. Kuřecí křídla a skelet opláchneme a vložíme do hrnce.
  2. Koření nasypeme do sítka na koření a spolu s bobkovým listem ho přidáme ke kuřeti.
  3. Vodu přivedeme k varu, stáhneme teplotu a necháme pomalu asi 2 hodiny probublávat.
  4. Hotový vývar slijeme přes velký cedník.
  5. Polévku dochutíme solí, pepřem a nasekanou petrželkou.