Antwort Co dát do Kvetakove polevky? Weitere Antworten – Co se dává do Kvetakove polévky

Co dát do Kvetakove polevky?
Postup přípravy receptu

Do litru vody přidáme půlku bujónu, nakrájený brambor na malé kostičky a nadrobno nasekané květákové růžičky, vše dáme vařit. Přidáme majoránku, sůl a pepř podle chuti. Nakonec přidáme rozšlehané vejce a ještě na chvíli povaříme.Pokud přemýšlíte, jak květákovou polévku okořenit, sáhněte po muškátovém oříšku nebo po drceném kmínu. A co si takhle polévku ještě přiostřit Zkuste přidat chilli papričku, koriandr a špetku kurkumy či skořice.Ve vroucí vodě květák 10 minut povaříme. Vyjmeme ho, necháme okapat a asi dvě třetiny prolisujeme. V polévkovém hrnci rozpustíme máslo, nasypeme mouku a upražíme světlehnědou jíšku.

Jak zahustit květákovou polévku : Zahuštěné polévky: zahušťujeme především jíškou, kterou si připravíme z másla a hladké mouky.

Co se hodí ke květáku

Skvěle se hodí k čerstvému pečivu, pečeným či vařeným bramborám nebo jako předkrm na letní grilovačce.

Co se dává do polévky : Nejoblíbenější koření do polévky

  1. bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
  2. boršč
  3. bylinky do polévky.
  4. celer.
  5. cibule.
  6. citronová tráva.
  7. černý pepř
  8. česnek.

Do vývaru může přijít také rozmačkaný česnek, červená paprika, pepř, nové koření, bobkový list, libeček, zelená petrželka, tymián, řapíkatý celer nebo pórek, záleží na vašich chutích a na co jste jak zvyklí. Zeleninu po scezení zpravidla vyhodíme, maso naopak nakrájíme a přidáme do hotové polévky před servírováním.

Květák vkládáme vždy do osolené vroucí vody a vaříme jen nezbytně dlouho. Pro zvýraznění květákové chuti přidáme do vody několik květákových listů. Do vody ke květáku přilijeme trochu mléka. Nebo do vody ke květáku přidáme trochu cukru.

Kdy do polévky přidat česnek

Jakmile cibule trochu povolí, přidejte na plátky nakrájený česnek (5 stroužků). Zbytek česneku prolisujte a přidejte v poslední minutce vaření, aby si zachoval co nejvíc vitamínů a výrazné chuti. Ochucujte podle potřeby majoránkou, petrželí nebo libečkem, pepřem a solí.Zahušťujeme bez lepku

Můžete samozřejmě připravit jíšku z bezlepkových muk, například rýžové nebo kukuřičné, nebojte se ale vyzkoušet i zahušťování méně tradičními surovinami, jako je quinoa, amarant, rýže, bezlepkové vločky, pohanka nebo červená čočka.Čím zahustit polévku bez mouky

rozmačkáním části brambor v polévce: Použijeme šťouchadlo na brambory, část brambor ponecháme v celku. strouhanou nebo rozmixovanou zeleninou: Uplatní se hlavně u zeleninových nebo luštěninových polévek. osmahnutou cibulkou: Do polévky ji propasírujeme přes sítko nebo ji rozmixujeme.

V hrnci přiveďte k varu osolenou vodu. Na dvě až tři dávky vložte květák a povařte asi 5 minut do poloměkka. Předvařený květák nechte okapat.

Jak se dělá mozeček z květáku : Na másle zpěníme jemně krájenou cibuli dosklovata, přidáme růžičky květáku, krátce opečeme a spojíme vyšlehanými vejci ochucenými solí a pepřem. Mozeček musí být vlahý NE! vysušený. Podáváme s jemně sekanou petrželkou nebo pažitkou.

Co dát do polévky aby nebyla kalná : "Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Jakou zeleninu do polévky

Zeleninový základ pro polévky složený z mrkve, celeru, petržele, cibule, česneku, petrželové kadeřavé nati a ze dvou sezónních položek (kedlubna, kapusta nebo pórek).

Jak dochucovat polévky libečkem

Čerstvý libeček jednoduše nakrájíme nadrobno a přidáme do polévky v průběhu nebo ke konci vaření. Dá se použít i sušený nebo mražený libeček, případně libečkové pesto nebo libečkové polévkové "magi".Bohužel tomu nejde nijak předejít, nadýmání se dá ale zmírnit tak, že budete květák jíst jen v malých porcích a po jídle si dopřejete šálek mátového čaje. Pomůže také tepelná úprava (syrový květák se může jíst, ale je hůře stravitelný než ten vařený) a přidání česneku, kmínu nebo sušeného mletého koriandru.

Jak dlouho se vaří květák před smažením : Květák očistíme a rozebereme na jednotlivé růžičky. Větší hrnec silněji osolené vody přivedeme k varu a květák v něm asi 5 minut povaříme. Poté jej scedíme a osušíme. Do tří samostatných misek si dáme mouku, rozšlehané vejce a strouhanku.