Antwort Co dát do skleněné koule? Weitere Antworten – Co pěstovat ve skleněné koulí
Ideální jsou na pěstování tillandsií a bromélií, neboť žijí ze vzdušné vlhkosti. V těchto skleněných dekoracích se bude také dařit mini orchidejím, masožravých rostlinám, sukulentům a kaktusům. Do aerárií se ale může zasadit jakákoliv rostlina, pokud to její vzrůst a nároky dovolují.Do aerária tedy můžete použít jakékoliv rostliny, které jsou vzrůstem malé. Do vlhkomilných terárií používáme fittonie, fikus pumila nebo ledviníky. Do sukulentních aerárií používáme kaktusy, které obecně rostlou pomalu a různé druhy sukulentů, které přirůstají spíše do šířky nebo se dají zaštipovat.Aby terárium dobře fungovalo, musíte mu vytvořit poctivý základ. Jednotlivé části tvoří drenážní vrstva, substrát, aktivní uhlí, rašeliník a pak dle druhu terária také vrchní část. U vlhkomilných terárií je to většinou mech, u těch suchomilných písek nebo drobné kamínky.
Jak pěstovat rostliny ve skle : Na dno nádoby dejte keramzit nebo dekorativní štěrk a přisypte zeminu. Zasaďte rostlinu, dobře zakryjte kořeny, substrát kolem přimáčkněte a zalijte. Povrch dozdobte kamínky, lasturami, pískem nebo jak vás momentálně napadne. Mech se hodí k pokrytí substrátu, který nemá tolik vysychat.
Co zasadit do skleníku
Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.
Co pěstovat přes zimu ve skleníku : Špenát – kapusta, zelí, čínské zelí a většina kořenových plodin, jako pór, řepa, mrkev, tuřín, pastinák a ředkvičky si s klidem můžete na zimu do skleníku vysadit, výsledkem bude dřívější a chutná sklizeň. Cibule – existuje poměrně málo druhů sadbové cibule, které by rostly v zimě v nevyhřívaném skleníku.
Vhodné rostliny jsou např:
- Orchideje, např. Phalaenopsis.
- Bromélie.
- Pilea.
- Malé kapradiny.
- Mech.
- Břečťan.
- Masožravé rostliny.
Ideálně kombinujte kytky s velkými listy a rostliny s hustým listovím:
- Fíkus benjamin (Ficus benjamina)
- Filodendron (Philodendron)
- Toulcovka (Spatiphyllum spec.)
- Šeflera dlanitolistá (Schefflera actinophylla)
- Palma kentia (Howea forsteriana)
- Banánovník habešský (Musa nebo Ensete)
- Monstera.
Jaké rostliny do terária pro chameleona
Dno terária vystelte substrátem připomínajícím přirozený biotop chameleonů – ideální je písek smíchaný s rašelinou. Dále přidejte živé rostliny, které pomohou vytvořit ideální mikroklima v teráriu (např. dracény, potos, fíkus, kalatea, bromélie, ibišek…) a dekorace jako jsou různé kameny či kořeny.Co je mechárium V podstatě se jedná o alternativní způsob pěstování pokojových rostlin v uzavřených skleněných nádobách. Každé mechárium nebo rostlinné terárium tvoříme vždy od základů sami. Nenabízíme žádné dovezené hotové sesazované nádoby.Jakým rostlinám vyhovuje stín
- Kerblík třebule. Kerblík se často využívá v kuchyni.
- Libeček lékařský Libeček má své uplatnění v kuchyni i v lidovém léčitelství.
- Kozlík lékařský Jeho květy nejdříve příjemně voní, později však páchnou.
- Kostival lékařský
- Máta peprná
- Šalvěj lékařská
- Bergenie.
- Srdcovka.
Co pěstovat ve skleníku na jaře
Ve vyhřívaných sklenících lze také v tomto období zasít rajčata a papriky. V polovině jara vypěstujte rychle rostoucí rostliny, jako jsou cukety, tykve a dýně. Kupte si také připravené rostliny paprik a rajčat. Zasít do skleníku můžete i bazalku určenou pro pěstování v interiéru.
Co a kdy sázet do skleníku : S výsadbou sazeniček pro jistotu počkejte až po květnových mrazících (12. – 14. května). Pokud máte skleník dobře zajištěný proti mrazu, můžete vysadit předpěstované sazenice rajčat.
Co nejlépe pěstovat ve skleníku : Nejvhodnější plodiny do skleníku jsou rajče, salát, mrkev, kopr, ředkvička, fazol tyčkový a okurka. Tyto druhy lze snadno pěstovat a rychlit i v nevytápěném skleníku. Rychlení znamená, že zkracujeme dobu od výsevu do sklizně. Ze sortimentu permasemínek doporučujeme do skleníku zejména tyčková rajčata.
Co sázet do skleníku
Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.
9) Pokud máte vytápěný skleník, můžete do něj vysazovat papriku již v druhé polovině března. Do studeného skleníku vysazujte v druhé polovině dubna. Když musíte pěstovat v krytých prostorách více plodin, dejte papriku doprostřed a rajčata do průvanu, na kraj ke dveřím.Čističky vzduchu jsou nejlepším způsobem, jak vyčistit vzduch v interiéru, který může být znečištěný a plný částic, jako je pyl a prach. Na trhu existuje celá řada modelů, které se od sebe liší použitou technologií čištění, výkonem, rychlostí čištění a množstvím dalších příjemných funkcí.
Co umí čistička vzduchu : Odstraňuje polétavé částice.
Největší výhodou čističky vzduchu je, že vzduch zbavuje virů, bakterií, ale třeba i roztočů či plísní. Čističky vzduchu navíc odstraní až 96 % polétavých částic. A nejlepší na všech těchto výhodách je, že platí 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.