Antwort Co dát želvě do terária? Weitere Antworten – Co potřebuje želva do terária

Co dát želvě do terária?
Suchozemská želva jako studenokrevný plaz je jednoznačně závislá na chovných podmínkách, a hlavně teploty jsou pro ně alfou a omegou života. Neméně důležitá je pak vlhkost, podestýlka a hlavně kompletní osvětlení. To vše dokáže terárium bezezbytku jednoznačně splnit.Suchozemské želvy jsou většinou všežravci, proto jim podáváme pícniny, plody ovoce a zeleniny, doplněné o živočišnou bílkovinu (především u mláďat). Příklady živočišné bílkoviny: vajíčko natvrdo, mléko, tvaroh, hmyz, červi, ojediněle kočičí granule.Teplota pod výhřevnou žárovkou by přes den měla dosahovat až 30–40 °C, ale želva musí mít možnost se v jiné části terária i ochladit. Terárium nezapomeňte pravidelně 2× denně rosit. i UVB žárovkou želvě sviťte alespoň 10 hodin denně v závislosti na ročním období, výhřevnou žárovku stačí zapnout jen na 7 hodin denně.

Jak často čistit terárium želvě : Nádrž musíme čistit i několikrát týdně. Vodu znečišťují zbytky krmiva a výkaly a mohou zapříčinit zdravotní problémy chované želvy. Pokud nainstalujeme do želvária vhodný typ terarijní filtrace , udržíme vodu déle čistou. Vhodné jsou také akvarijní filtry, které dokáží čistit vodu jak mechanicky, tak biologicky.

Jak dlouho se dožívá suchozemská želva

Pokud uvažujete o pořízení želvy jako domácího mazlíčka, měli byste si uvědomit, že menší želvy mohou žít až 70 let a středně velké až 120 let.

Jak se pozná věk želvy : Vědci zjistili, že stáří mořských želv a možná i věk jejich pohlavní dospělosti mohou určit pomocí analýzy izotopů uhlíku, jejichž obsah v krunýřích želv ovlivnily testy jaderných zbraní za studené války. Krunýře želv přirůstají v viditelných tenkých vrstvách, které se podobají letokruhům stromů.

Potravu nekrájíme ani nikterak neupravujeme, je velice vhodné, aby si želva kousáním do tvrdších věcí brousila zobák, který jinak může přerůst. Pozor na chemicky ošetřenou zeleninu z obchodů, před podáním raději vždy omýt vodou. Určitě bych nepodával shnilou a plesnivou potravu, ale to je asi každému jasné.

Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno. Granulemi pro suchozemské želvy můžeme přikrmovat jednou za čas, nicméně pro želvu je nejvhodnější její přirozená potrava.

Kdy Vylezaji želvy

V březnu až v dubnu vylézají ze zimních úkrytů. První opouštějí zimoviště želvy druhu marginata pak greaca a naposledy hermanni. Testudo hermanni opouští zimoviště často až v květnu, dle počasí. Želvy od věku tří let nechávám venku po celý rok i za nepříznivých klimatických podmínek.Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.Přesuňte zvířata z terária do boxu, vytáhněte z terária všechny jeho součásti (kameny, rostliny, hračky, nádoby na jídlo a vodu atp.) Vyčistěte všechny plochy terária pomocí horké vody s přídavkem čistícího prostředku, na hůře dostupná místa použijte kartáček nebo škrabku.

V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

Kdy se probouzí želva : S probouzením želvy byste měli začít bezprostředně poté, kdy se objeví první jarní paprsky, tedy přibližně začátkem března. Jestliže želvu přemisťujete do venkovního výběhu, chraňte ji před posledními mrazíky ještě slámou či senem a probouzení načasujte postupně.

Co mají rádi želvy : vhodná je zejména: pampeliška (listy i květ), jitrocel, jetel, kopřivy, bodláky, ptačinec, žabinec, řebříček, hluchavky, luční byliny a trávy… jednoduše vše, co roste na každé zahrádce, v parku nebo louce. Přes léto pak jsou velice vhodné květy Ibišku, které želvy milují.

Co mají rády želvy

vhodná je zejména: pampeliška (listy i květ), jitrocel, jetel, kopřivy, bodláky, ptačinec, žabinec, řebříček, hluchavky, luční byliny a trávy… jednoduše vše, co roste na každé zahrádce, v parku nebo louce. Přes léto pak jsou velice vhodné květy Ibišku, které želvy milují.

K vhodné zelené potravě patří například pampeliška, listy jahodníku, sedmikráska, čínské zelí, čekanka, rukola, jetel, polníček a mrkev. Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno.Jednou za týden je výhodné želvu koupat, protože tak uvidíme, jak se jí žije. Pokud pravidelně při koupeli pije, nejsou podmínky domácího chovu ideální. Želvu však koupeme ve vlažné vodě, a to pouze tehdy, pokud je aktivní. Sloupec vody by neměl být vyšší než je horní okraj krunýře, aby želva vždy dosáhla na dno.

Jaké rostliny do terária : Do terárií s nejvyššími teplotami, v nichž se chovají pouštní živočichové, se výborně hodí kaktusy a sukulenty. Z důvodu bezpečí vašeho miláčka ale vybírejte raději druhy bez ostnů. Vedle nešlápnete ani s různými druhy fíkusů, lopatkovcem či monsterou. Krásně se uvnitř bude vyjímat také tlustice či tilandsie.