Antwort Co dát proti molům? Weitere Antworten – Jak se definitivně zbavit molů
Proti molům dobře fungují i bylinky. Prověřeným a tradičním pomocníkem je voňavá levandule. Pomůže pověsit sáček naplněný sušenou levandulí do šatníku. Koupit si můžete i Voňka levandule osvěžovač vzduchu (koupit v e-shopu), který jemně provoní malé prostory, jako jsou například právě skříň, šatna nebo spižírna.Mol miluje tmavá a zatuchlá místa
Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.Zárodky molů úspěšně zničíte, když mouku nebo vločky prosijete na plech a necháte chvíli v troubě rozehřáté na 90°C. Jediné, co ve spíži můžete nechat otevřené, jsou některé druhy koření – například bobkový list nebo hřebíček. Tyto vůně totiž moly odpuzují, stejně jako levandule nebo chmel.
Co dát do skříně proti molům : Boj proti molům je tedy bojem preventivním. Moly odrazují vůně některých látek. Pomohou tedy plátěné sáčky naplněné sušenými rostlinami mařinkou vonnou, rozmarýnem, vratičem, sušenou pomerančovou kůrou, levandulí, pelyňkem nebo ořechovými listy. Stejně tak můžou posloužit zbytky mýdla zavěšené v síťce na ramínkách.
Jak se rychle zbavit molů
Jak bojovat proti molům v bytě
Místa, kde jste našli larvy molů nebo jejich výkaly a pavučinky, vysajte a důkladně umyjte. Vyčistěte všechny skříně a šuplíky, zaměřte se především na skuliny a štěrbiny. Pokud jde o šatní moly, všechno oblečení (co se dá) vyperte při vyšší teplotě a nechte vyschnout.
Jak se nadobro zbavit molů : Ideální je vytřít kuchyňské skříňky octem, který zlikviduje vajíčka a vydezinfikuje povrch. Chcete-li si být jistí, že je po molech skutečně veta, rozmístěte v kuchyni profesionální pasti na moučné moly. Pasti s obsahem feromonů zbylé motýlky spolehlivě přivábí a odchytí.
Existuje celá řada tzv. babských rad, jak se zbavit molů šatních. Tyto postupy opravdu fungují a navíc jsou ekologické. Asi nejčastěji se uvádí použití levandule, rozmarýnu, smrkového jehličí, pomerančové kůry, černého pepře, mýdla, chmelu, bobkového listu, skořice, hřebíčku, listí ořešáku nebo dokonce melasy s octem.
Molům nevoní ani sušený pelyněk či hřebíček. Odradíte je také lístky bobkového listu, které můžete vložit přímo do mouky nebo strouhanky. Na poličky ve spíži rozmístěte kuličky pepře. Použít lze i smíšený ocet, vodu a trochu kyseliny citrónové.
Co zabírá na Potravinové moly
Mnohem efektivnější je použití sáčků s bobkovým listem. Ty stačí rozmístit všude tam, kde se skladují potraviny. Dalším tradičním prostředkem je chmel. Jeho šišky se rozhází po spíži a měly by moly vypudit.Jak se zbavit mola šatního
- Identifikujte napadené oblasti: Nejprve je třeba najít místa, kde se moli a jejich larvy vyskytují.
- Důkladné čištění: Vyčistěte skříň a okolí. Vysajte všechny kouty, štěrbiny a police, abyste odstranili larvy a vajíčka.
- Praní textilu: Oblečení a textilie, které byly napadeny, je třeba vyprat.
Mnohem efektivnější je použití sáčků s bobkovým listem. Ty stačí rozmístit všude tam, kde se skladují potraviny. Dalším tradičním prostředkem je chmel. Jeho šišky se rozhází po spíži a měly by moly vypudit.
Kde se berou moli
Obvykle se do našich domovů dostávají prostřednictvím nakoupených potravin nebo při větrání. Může se také stát, že si je přinesete s oblečením nebo textilními výrobky. Moli preferují vlhká, tmavá a málo větraná místa, kde se mohou nerušeně rozmnožovat.
Kde se Schovavaji moli : Potravinoví moli se nejčastěji schovávají v mouce, cereáliích, rýži a dalších obilovinách a luštěninách. Samozřejmostí je ale prohledat veškeré potraviny a především místa ve skříních a spížích a jejich rozích.
Jak poznam že mám doma moly : Kde moly najdeme a jak je poznáme Má-li malý motýlek stříbrná křídla, jde o mola šatního. Jsou-li na jeho křídlech tmavé skvrny, je to mol potravinový. Ti první dokáží udělat paseku v šatníku, ti druzí ve spíži, ale všichni působí finanční škody domácnostem, protože znehodnocují jak šaty, tak především potraviny.
Jak dlouho vydrží MOL bez jidla
Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.