Antwort Co že 2 bílků? Weitere Antworten – Co udělat ze dvou bílků

Co že 2 bílků?
Hodí se: Do těsta na piškoty, na bezé roládu nebo sněhové cukroví. Pokud nevíte, co upéct z bílků, a máte ich opravdu dost, potom je ideální čas na slavný sněhový dort, který si můžete doplniř krémem a ovocem podle chuti. Sníh je totiž základem dezertu nazvaného po slavné ruské primabalerině pavlova.Bílky nalijte do potravinové fólie pomazané olejem, zavažte do ranečku a uvařte ve vroucí vodě. Můžete je předem ochutit solí, pepřem, bylinkami, mletou paprikou apod. Uvařené nasekané bílky pak využijete do salátů nebo pomazánek. Bílky můžete uvařit i v mikrovlnce v hrnečku vymazaném olejem.Dáme vařit asi litr vody, kterou osolíme lžící soli a okyselíme lžící octa. Do vroucí opatrně vlijeme bílky, vidličkou srovnáme jejich tvar (jako bychom dělali ztracená vejce), snížíme teplotu, aby nevzkypěla a vaříme 5 minut. Potom scedíme a bílky necháme vychladnout.

Co zdraveho z bílků : Fitness nadýchaná vaječná omeleta fit dietní zdravý top recept na hubnutí nejen pro fitness. Vaječné bílky jsou zdrojem vůbec nejkvalitnějších bílkovin se zastoupením všech aminokyselin. Žloutky jsou zase zdrojem nejen bílkovin a tuků, ale i vitamínů a minerálů, např. B6, B12, železa, fosforu a zinku.

Jak dlouho vydrží bílky

V lednici: Ihned po oddělení od žloutku je třeba bílky uzavřít do plastové nádoby s víčkem. Syrové bílky při správném skladování vydrží v lednici až 20 dní. V mrazáku: Bílky opět uložíme do nádoby s víčkem a tentokrát je vložíme do mrazáku. Skladovat je můžeme při teplotě -15oC až 12 měsíců.

Jak využít bílky na slano : Toho, koho to napadlo, musel být génius: Vmíchat do tuhého sněhu z bílků jemně strouhaný eidam, vzniklou hmotu jen mírně osolit (slaná chuť sýra zpravidla vystoupí do popředí), okořenit mletým pepřem a hned z ní smažit v rozehřátém tuku na pánvi stejně velké kousky nabírané kávovou lžičkou… to je opravdu snadné, rychlé …

Sníh se nevyšlehal: Pravděpodobně jste měli mastné nádoby, metly nebo bílky se zbytky žloutku. Všechny nádoby a pomůcky je nutné mít odmaštěné, můžete je před šleháním potřít citronovou šťávou nebo octem. Také je nutné pečlivě oddělit žloutky od bílků. I malý kousek žloutku zamezí správnému vyšlehání sněhu.

Začněte šlehat na nízkou rychlost a postupně ji zvyšujte, až se bílky promění v pěnu a začnou tuhnout. Až v této chvíli bílky osolte a přidejte kypřicí prášek a pokračujte ve šlehání. Jakmile po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný.

Čím zpevnit sníh

Při mechanické cestě jde o běžné šlehání, kdy sníh narůstá vháněním vzduchu do kapsiček bílkovin. Pomocí soli, cukru a octa můžeme také sníh zpevnit. Pokud vejce nejsou čerstvá, ubývá v něm bílkovin a kazí se.Zdravý oběd

Vhodné jsou nízkotučné a málo slazené pokrmy, jako jsou polévky (např. husté zeleninové polévky bez šlehačky nebo crème fraîche, polévka minestrone), dušené ryby, libové maso, celozrnné obiloviny, luštěniny, zelenina a salát.Seznam potravin ideálních ke zdravé snídani:

  • cereálie (ovesné vločky)
  • celozrnné pečivo.
  • ovesné vločky.
  • pohanková, rýžová nebo jáhlová kaše.
  • mléčné výrobky – bílý jogurt, tvaroh, kefír.
  • míchaná vajíčka.
  • žervé, lučina, ricotta.
  • sýr.


Jak poznat zkažené

Pokud by bylo zkažené, znehodnotili byste si tím i ostatní čerstvá. Proto nožem vejce rozklepněte a nejdříve k němu čichněte a až pak přidejte k ostatním. Je dobré sledovat také barvu bílku: Jakmile je nazelenalý, načervenalý nebo v něm plavou černé nebo zelené skvrnky, raději ho nejezte.

Jak ušlehat bílky v páře : Připravíme si hrnec s trochou vody na sporák a misku, ve které budeme šlehat nad párou bílky. Bílky dáme do misky, položíme ji do hrnce, v němž máme vodu. Dno misky se nesmí dotýkat vody, bílky budeme šlehat pouze nad párou. Přidáme k nim špetku soli, trochu cukru a začneme šlehat.

Co dělat když nejde vyšlehat sníh z bílků : Pokud se nedaří vaječný bílek ušlehat podle představ, napravit se to dá tím, že přidáte špetku soli a lžičku vody. Pak už to půjde samo!

Jak poznat Přešlehaný sníh

Sníh je přešlehaný: Sníh, který se trhá a hrudkuje, je už přešlehaný. Z takového sněhu rychle unikne vzduch a jeho hlavní výhoda je zničená. Sníh je potřeba šlehat, dokud není hustý a jemný, ale nesmí téct. Jakmile tvoří špičky, které drží tvar, je ušlehaný.

V momentě, kdy po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný. Ideální našlehanost bílků nastává zhruba po 10 minutách šlehání.Začněte šlehat na nízkou rychlost a postupně ji zvyšujte, až se bílky promění v pěnu a začnou tuhnout. Až v této chvíli bílky osolte a přidejte kypřicí prášek a pokračujte ve šlehání. Jakmile po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný.

Jak ušlehat sníh bez mixéru : Šlehejte šlehacími metlami, nejlépe elektrickým šlehačem, protože je to pohodlné a rychlé. Ale i různé ruční šlehače vám pomohou a ušetří námahu. Do bílků dejte špetku soli nebo kávovou lžičku vody a šlehejte zpočátku na nižší rychlost, aby se bílky napěnily a začaly nabírat vzduch.