Antwort Co žerou býložravci? Weitere Antworten – Co jí všežravci
Masožravci se živý masem jiných živočichů, například vlk, kočka, orel mořský, štika obecná,….. 3. Všežravci se živí rostlinami i živočišnou potravou, například prase, kachna……..Mezi všežravce patří např. slepice, krůta, prase, švábi, škvoři, někteří hlodavci (např. potkan), medvědi a také šimpanz. Člověk se vyvinul jako masožravec, ale stal se z něj všežravec.Pravý masožravec je takové zvíře, jehož strava se skládá pouze z masa. Mohou sice konzumovat jinou stravu, nicméně tyto látky k životu nepotřebují.
Jak dělíme živočichy podle příjmu potravy : Příjem potravy je nezbytný pro přežití; tzv. masožravci se živí jinými živočichy, býložravec konzumují rostlinný materiál, všežravci se vyživují kombinací obojího a detritovorní živočichové se živí detritem.
Co žerou savci
Někteří savci se živí jinými zvířaty – jedná se o masožravce (zahrnuje i hmyzožravce). Ostatní savci jsou tzv. býložravci. Živí se rostlinami, které obsahují sacharidy jako je celulóza.
Jak dělíme živočichy podle toho čím se živí : Býložravci se živí rostlinami. Masožravci se živí živočichy. Všežravci se živí rostlinami i živočichy. Doplň názvy zvířat do potravního řetězce.
Býložravec (herbivor) je živočich, který pojídá pouze či téměř výhradně rostliny nebo části rostlin. Býložravost se odborně nazývá herbivorie.
Specialisté jsou druhy, které jsou životně závislé na specifickém habitatu a živí se pouze omezeným výběrem jídla, v krajním případě pouze jedním druhem. Klasickým příkladem potravního specialisty je koala medvídkovitý, který se živí převážně eukalyptovými listy.
Čím se živí savci
Někteří savci se živí jinými zvířaty – jedná se o masožravce (zahrnuje i hmyzožravce). Ostatní savci jsou tzv. býložravci. Živí se rostlinami, které obsahují sacharidy jako je celulóza.Živočichy lze orientačně rozdělit na „bezobratlé“ (nepřirozená, pomocná skupina) a obratlovce.
- Mezi bezobratlé patří mj. žahavci, ploštěnci, hlístice, měkkýši, kroužkovci, pavoukovci, stonožkovci či korýši včetně hmyzu.
- Do skupiny obratlovců se řadí paryby, paprskoploutvé ryby, obojživelníci, plazi včetně ptáků a savci.
ANORGANICKÉ (voda, kyslík, oxid uhličitý, sodík, dusík, vápník, železo, hořčík aj.) FOTOSYNTÉZE; živočichové přijímají živiny v POTRAVĚ (rostliny, maso,..) (růst, pohyb, rozmnožování atd.)
Savci (v užším smyslu slova) se vyvinuli ze savcovitých plazů větve Synapsida (snahy některých vědců míří dokonce k synonymizaci Mammalia a Synapsida, aby bylo jasné, že se savci nevyvinuli z plazů, ale pouze z plazům podobných živočichů).
Kteří savci kladou vejce : Ježury jsou společně s paježurami a ptakopysky jedinými savci, kteří kladou vejce – řadíme je do skupiny takzvaných ptakořitných. Zvláštnosti jejich rozmnožování však vejci zdaleka nekončí. Na břiše totiž ježurám v době rozmnožování vzniká dočasný vak – a právě v něm samice své jediné vejce až do vylíhnutí nosí!
Jaký je rozdíl mezi rostlinami a živočichy : Většina rostlin se nemůže aktivně pohybovat z místa na místo (kvůli kořenovému systému spojenému s podložím). Živočichové naopak: – nejsou schopni fotosyntézy, – živí se jinými organismy, – obvykle se mohou pohybovat, – pečují o svá mláďata (např. savci nebo ptáci).
Kdo patří mezi masožravce
Definice masožravce: Masožravci jsou živočichové, kteří se živí převážně nebo výhradně živočišnou potravou, zejména masem. Velcí kočkovití: Velcí kočkovití, jako jsou lvi, tygři, jaguáři a leopardi, patří mezi nejznámější masožravce na světě.
Býlí a bílý
Slovo býlí je příbuzné k vyjmenovanému slovu bylina, proto ho píšeme s tvrdým Y. Použijeme ho, pokud mluvíme o rostlinách, plevelu. A protože jsou býložravci zvířata, která se živí pouze rostlinami (tedy býlím), píšeme i toto slovo s tvrdým Y.Generalista (setkat se můžete také se synonymy jako multipod, polymath, multipotencialite, multi-passionate, renesanční osoba) se zpravidla definuje jako člověk s mnoha zájmy a širokými znalostmi, vědomostmi, dovednostmi a/nebo zkušenostmi napříč různými obory.
Co je podsada u savců : Srst savců se skládá ze svrchní vrstvy zvané ochranné chlupy neboli pesíky, a spodní vrstvy neboli podsady. Pesíky jsou dlouhé, rovné chlupy, které podsadu přečnívají a mají ochrannou funkci. Pesíky jsou různě dlouhé a silné a jsou nositeli celkového zbarvení.