Antwort Co jí Rumenice? Weitere Antworten – Co jí ploštice Ruměnice

Co jí Rumenice?
Jsou to ruměnice pospolné, kterým se lidově říká muzikant, maruška nebo kněžíček. Živí se sáním semen rostlin, mrtvých živočichů či vajíček hmyzu. Velmi často se vyskytují ve větších skupinách. A to od časného jara do pozdního podzimu.Komu by ploštice vadila, může ji odpudit česnekem nebo rozprašovačem s rozpuštěným olejem z máty či čerstvými drcenými mátovými listy. Další možností je vyskládat v rohu zahrady několik kusů dřeva, ruměnice dávající přednost stínu a rády se do zákoutí samy postupně přemístí.Dospělci a nymfy ploštic mohou sát na všech částech rostlin včetně stonku, ale přednostně napadají plody, semena a mladé výhony. V místech sání se vytvářejí drobné, tvrdé, hnědavé nebo načernalé skvrny. Sání ploštic brzdí růst nezralých plodů, působí deformace plodů a předčasný opad napadených plodů.

Čím se živí ploštice : Ruměnice pospolná (Pyrrhocoris apterus), starším názvem ruměnice bezkřídlá – apterus znamená „bezkřídlý“) je ve střední Evropě hojně rozšířený druh ploštice. Dorůstá velikosti okolo 1 cm a živí se sáním semen rostlin, mrtvých živočichů či vajíček hmyzu.

Co pije Ruměnice

Živí se sáním rostlinných šťáv především ze semen hostitelských dřevin, ale pozorováno bylo také sání na mrtvých tělech jiného hmyzu. Jedinci se vyhřívají ve skupinách na kůře stromů (Tilia) nebo na zdech či chodnících, kde se páří zadečky otočnými k sobě, páření může trvat až 30 hodin.

Kteří brouci koušou : Blechy i štěnice koušou, ale kousance od štěnic mají svá specifika: bývá jich několik ve shluku či v řadě za sebou.

Aby potlačili zápach nemytého těla, aby více necítili smrad linoucí se z okolí. Také ale, aby lákali osoby opačného pohlaví. Přesně proto smrdí i Ploštice!

Brouky krmíme nejrůznějším ovocem a zeleninou, přikrmujeme různými šroty, ovesnými vločkami, občas přidáme i živočišné bílkoviny (vařené maso, sušené mléko, tvaroh, masokostní moučku…). Šplhat mohou po větvích, kam také kladou vajíčka.

Jak se zbavit Smradlavych brouků

V tomto případě můžete sáhnout po některém z komerčních přípravků na hubení kněžic a ploštic. K tomu se většinou používá běžný insekticid určený pro likvidaci savého a žravého hmyzu. Oblíbený je například přípravek Karate se Zeon Technologií 5 CS, ale také sprej Fast K nebo přírodní přípravek NeemAzal.Většina ploštic je býložravá, přizpůsobená k sání rostlinných šťáv. Některé druhy ploštic jsou dravé.Když už ploštici v bytě najdete, poradím vám nejjednodušší způsob, jak ji chytit, pokud na ní nechcete sahat a nechcete ji plesknout. Vezměte sklenici a tou ploštici přiklopte, pak pod ni vsuňte tuhý papír a máte ploštici chycenou. Nakonec stačí vysypat ji někde venku. My doma tento jednoduchý způsob používáme často.

Saje převážně rostlinné šťávy, nejraději plody lípy – semena pokrytá sladkými šťávami. Dále saje i mrtvé živočichy či vajíčka hmyzu.

Který brouk je jedovatý : Nejjedovatější brouk u nás je puchýřník lékařský. Patří také do čeledi majkovití a je lépe znám jako tzv. španělská muška. Rozemletá těla těchto brouků byla používána jako afrodisiakum, ale také jako přísada do jedů rodiny Medicejských.

Co dělá Chroust přes den : Přes den požírá listy, rojí se za soumraku. Nedokáží se dobře orientovat, proto létají nemotorně a často narážejí do různých předmětů, popřípadě padají na zem nebo do vody, kde se posléze utopí. Samičky žijí častěji na zemi než samečkové. Larvy jsou označovány jako ponravy.

Co mají rádi ploštice

Kněžice rudonohá velmi hojný druh ploštice, který žije všude tam, kde rostou nějaké stromy nebo alespoň keře. Živí se sáním šťáv z listů, květů a někdy i z uhynulých živočichů. Jde o náš domácí druh.

Kromě klasických repelentů existují také ultrazvukové odpuzovače, které fungují na bázi frekvence zvuku. Kromě toho komáry odpuzují také esenciální oleje. Nejlepší je levandulový či eukalyptový olej. Zkuste například Kozák Levandule vonný olej (koupit v e-shopu).Odpadky vynášejte v pravidelných intervalech do popelnice. Do oken můžete nainstalovat sítě proti hmyzu. Ucpěte veškeré mezery, skuliny a škvíry, kudy brouci dovnitř lezou. Vždy pečlivě kontrolujte předměty, které si domů přinesete z druhé ruky.

Co mě kouše v posteli : KOMÁŘE lze vyloučit snadno, jejich bzukot v noci budí a štípou na odhalených místech těla. Postačí kontrola pokoje před spaním, síťka v okně nebo elektrický odpuzovač. Co se týče štěnic a blech, nejspolehlivější metodou určení původu štípanců je nalezení dospělého jedince, čili konkrétní štěnice nebo blechy.