Antwort Co je čaj Pu-erh? Weitere Antworten – Kdy pít čaj pu-erh

Co je čaj Pu-erh?
Kdy pít čaj Pu-Erh:

Pěstuje se v čínské provincii Jün-nan a zpracovává se speciální fermentací čaje. Pu-Erh přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti a duševní pohodě. Má velmi nízký obsah kofeinu a tak se hodí i k večernímu pití. Jeho neopakovatelnou lehce kouřovou chuť si snadno zamilujete.Pu Er je opravdu kvalitní a hlavně zdraví prospěšný čaj. Dovede zahřát organismus, eliminuje nezdravé tuky v těle, snižuje krevní tlak, ale i hladinu cukru, zabraňuje arterioskleróze a dokonce i bojuje proti rakovině. Zjednodušeně bychom mohli říct, že pití tohoto čaje prodlužuje život a oddaluje stárnutí.Čerstvou filtrovanou vodu ohřejte na teplotu přibližně 80 °C, vezměte cca 1 čajovou lžičku čaje a louhujte 2-3 minuty. Odstraňte lístky a vychutnejte si čaj.

Jak dlouho louhovat pu-erh : Doba louhování se zpravidla pohybuje mezi 3 až 5 minutami, při delším louhování získá nálev silnou, zemitější chuť. Rozlišujeme dva druhy čaje Pu erh: tmavý (Shu) a zelený (Sheng). Známější a zároveň velmi oblíbený je tmavý pu erh, jehož chuť je nasládle zemitá.

Jak často pít pu-erh

Účinky čaje Pu-erh na redukci váhy jsou skutečně prokázány. Při snižování tělesné hmotnosti je nutné denně pít alespoň tři šálky opravdu kvalitního zeleného Pu-erh čaje.

Jak se pije pu-erh : Pu-Erh je tradičním čínským čajem hojně vyhledávaným nejen pro svoji specifickou zemitou vůni a chuť. Příprava: Jeden sáček zalijeme 200 ml právě vroucí vody a necháme 5 minut louhovat. Pije se 2 – 3 x denně, nejlépe před jídlem.

Kromě toho, že rooibos zásobuje vaše tělo vitamíny a minerály, pomáhá také s fyzickými i psychickými problémy.

  • Snižuje nervové napětí.
  • Pomáhá při problémech s nespavostí.
  • Tlumí bolesti hlavy a deprese.
  • Pomáhá s kožními problémy a alergiemi.
  • Zlepšuje trávení a pomáhá v boji s nadváhou (tlumí chuť k jídlu).


Pečeme v předem vyhřáté troubě na 180-200 °C po dobu přibližně 30 minut. Během pečení směs asi dvakrát promícháme.

Jak se pije pu erh

Pu-Erh je tradičním čínským čajem hojně vyhledávaným nejen pro svoji specifickou zemitou vůni a chuť. Příprava: Jeden sáček zalijeme 200 ml právě vroucí vody a necháme 5 minut louhovat. Pije se 2 – 3 x denně, nejlépe před jídlem.První nálev zeleného čaje stačí louhovat jen 30-60 vteřin, s dalšími nálevy se prodlužuje dobu louhování a zvyšuje i teplota vody. Černý čaj se může louhovat po dobu 3-5 minut. Bylinné a ovocné čaje je pak možné podle druhu louhovat klidně pět až deset minut. V případě louhování to však platí i obráceně.AGES, Agentura pro bezpečnost stravování, doporučuje pít především nápoje s nízkou energetickou hodnotou. Mezi tyto patří voda, minerálka, neslazené ovocné a bylinné čaje nebo ředěné ovocné a zeleninové šťávy.

Červený čaj zalijte vodou o teplotě 95 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl. Doba vyluhování 4 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

Kdy pít rooibos : Rooibos si můžete vychutnat hned jako první věc ráno. Neobsahuje žádný kofein a je tak šetrný k tělu a zažívání. Díky jeho jemně nasládlé chuti si ho můžete vychutnat v jeho přírodní formě bez jakéhokoli doslazování. Navíc do těla hned ráno dostanete porci antioxidantů.

Jak se pije rooibos : Rooibos voní sladce, ořechově. Dvě lžičky čaje se zaleje horkou vodou a po pěti minutách se scedí a pije. Může se i krátce povařit -chuť je pak výraznější. Rooibos neobsahuje kofein, ale zato řadu vitamínů a minerálů.

Jak se konzumuje pečený čaj

Když chcete pečený čaj připravit, stačí načnout skleničku a použít zhruba 2 čajové lžičky na každých 250 ml vroucí vody. Pečený čaj není nutné dávat do sítka, ovoce bude stále chutnat dobře a je možné jej po vypití čaje sníst lžičkou. Tak jednoduché to je.

Jak se používá domácí pečený čaj

Použití je velmi snadné. Do hrnku (1/4 l) dáme dvě lžičky pečeného čaje (zavařeného ve sklenicích), které zalijeme vroucí vodou. Zamícháme a v klidu popíjíme, užíváme si to. Množství pečeného čaje a vody si příště už upravíme podle chuti.Pokud je voda příliš chladná nebo doba louhování příliš krátká, tak čaj bude mít velmi mdlou, nevýraznou chuť. Naopak, pokud to s teplotou a délkou louhování přeženeme, tak to na chuti poznáme zhořknutím čaje – uvolňují se třísloviny, které mají trpkou až hořkou chuť.

Jaký čaj pít na večer : Večer. V pozdnějších denních hodinách se vyhýbejte čajům s obsahem teinu. Uvařte si raději pořádnou konvici ovocného nebo bylinného odvaru. Vnitřní pohodu před spaním přinese heřmánkový nebo šípkový čaj, případně rooibos s typickou sladko-oříškovou vůní.