Antwort Co je Ammonite? Weitere Antworten – Co jsou amoniti
Amoniti jsou vyhynulí draví hlavonožci žijící v mořích od devonu do konce křídy, kdy je vyhubil stejně jako dinosaury pád meteoritu. V mořských usazeninách se do dnešních dnů dochovaly schránky amonitů tvořené z uhličitanu vápenatého (aragonitu).Amoniti se značně liší ornamentací (reliéfem povrchu) svých schránek. Některé jsou hladké a kromě přírůstkových čar téměř beze znaků, takže připomínají recentní loděnky. Jiné mají různé tvary spirálních hřebenů a žeber, nebo i trnů. Tento typ ornamentace schránek je zvlášť patrný u pozdějších křídových amonitů.Amoniti jsou velmi rozsáhlou skupinou vyhynulých hlavonožců, žijících asi před 425–65,5 miliony let.
Kdy na našem území žili amoniti : Amoniti jsou vyhynulou skupinou hlavonožců. Žili od siluru v prvohorách po konec křídy v druhohorách.
Jak vypadal Amonit
Amoniti se značně liší ornamentací (reliéfem povrchu) svých schránek. Některé jsou hladké a kromě přírůstkových čar téměř beze znaků, takže připomínají recentní loděnky. Jiné mají různé tvary spirálních hřebenů a žeber, nebo i trnů. Tento typ ornamentace schránek je zvlášť patrný u pozdějších křídových amonitů.
Kdy žil Amonit : Ahoj, amoniti se objevují v mořích už v devonu před 416 miliony lety a vymírají koncem křídy cca před 66 miliony lety.
Měkkýši (Mollusca) patří mezi bezobratlé živočichy.
Primárně vodní měkkýši dýchají původně párovými hřebínkovitými žábrami (ktenidia), suchozemští prokrvenou stěnou plášťové dutiny ("plíce"). Mnozí dýchají i povrchem těla, zejména pláštěm. Vylučovacími orgány jsou párové perikardiodukty, které filtrují tekutinu z perikardu a odvádí ji do plášťové dutiny.
Jaký je význam měkkýšů
Někteří měkkýši jsou invazní druhy (a často jsou zároveň také škůdci). Mořští měkkýši – zejména hlavonožci (sépie, kalmaři) a mlži (ústřice) slouží jako potrava člověka. Perlorodky a další mlži produkují perly.Živí se planktonem ale jsou i masožraví, nejsou zatím příliš komerčně využíváni. mlži jsou měkkýši se dvěma lasturami spojenými zámkem (svalem), většinou žijí ve vodě, jsou poměrně často používáni ke kuchyňskému zpracování.Měkkýši
- červovci (Aplacophora)
- chroustnatky (Polyplacophora)
- přílipkovci (Monoplacophora)
- † rostrokonchy (Rostroconchia)
- mlži (Bivalvia)
- kelnatky (Scaphopoda)
- plži (Gastropoda)
- hlavonožci (Cephalopoda)