Antwort Co je kategorie práce 2R? Weitere Antworten – Jaké jsou kategorie práce

Co je kategorie práce 2R?
Typy kategorií práce

  • Kategorie 1 – práce bez rizika.
  • Kategorie 2 – práce s potenciálním rizikem.
  • Kategorie 3 – práce s riziky.
  • Kategorie 4 – vysoce rizikové práce.

Do 3. kategorie zařazujeme činnosti, u kterých jsou trvale překračovány hygienické limity a osoba, která je vykonává, se musí chránit osobními ochrannými prostředky a pomůckami. Patří sem i veškeré činnosti, u kterých se opakovaně vyskytují nemoci z povolání.aerobic, fotbal, hokej, tenis apod.), truhlář, údržbář, vazač břemen, výbušninář, výhybkář, výškový specialista, veterinář, vlekař, vrtař, vykonavatel exekutora, výrobce (sportovních potřeb, součástek apod.), vyšetřovatel (administrativní činnost), záchranné a havarijní sbory, zámečník, zedník, zemědělec, zeměměřič/ …

Kolik faktorů se vyhodnocuje při zařazování práce do kategorie prací : Podle míry výskytu faktorů pracovních podmínek, které mohou ovlivnit zdraví zaměstnanců, a jejich rizikovosti pro zdraví se jednotlivé práce zařazují do čtyř kategorií (1-4). Pro celkové zařazení práce je směrodatný faktor, u něhož je zařazení nejvyšší.

Co znamená kategorie práce 3

Práce kategorie 3 je práce při níž není expozice osob faktorům pracovního prostředí spolehlivě snížena technickými opatřeními na úroveň stanovenou hygienickými limity a pro zajištění ochrany zdraví pracovníků je třeba využívat ochranné prostředky či jiná ochranná opatření.

Co znamená kategorie práce 4 : Kategorie. Vykonávané práce se podle míry rizika zařazují do čtyř kategorií. První kategorie je s nejnižší mírou rizika, čtvrtá s nejvyšší. Práce zařazené do třetí a čtvrté kategorie jsou považovány za práce rizikové.

Vykonávané práce se podle míry rizika zařazují do čtyř kategorií.

Kategorizace prací je zákonem uložená povinnost zařadit práce do jedné ze 4 kategorií podle stanovených pravidel (§ 37 a následující zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“).