Antwort Co je letni softshell? Weitere Antworten – Co je letní softshell
Softshell je moderní textilní funkční materiál, používaný k výrobě sportovního oblečení a oblečení pro outdoorové aktivity. Název vznikl spojením dvou anglických slov – „soft“ (měkký) a „shell“ (schránka).Tento softshell je skvělý nejen na kalhoty, ale i bundy a kabáty s funkční podšívkou. Také je perfektní na zimní oteplováky a bundy, kdy jej lze podšít teplou výplní.Softshell můžete šít i na overlocku, ale vždy je potřeba švy ošetřit ještě i rovným běžným stehem. Softshell, i když mírně pruží, není třeba šít pružnými stehy. Resp. softshell se šije běžnými stehy.
Kdy nosit softshell : Na jaro a podzim využijete softshell s vnitřní vrstvou z microfleecu, je nejvíce univerzální a jeho funkční vlastnosti se uplatní v proměnlivém jarním/podzimním počasí. Přiměřeně hřeje, je tak akorát silný a zajišťuje volnost pohybu. Podle počasí zvolíte spodní vrstvu – tričko, bavlněnou nebo fleecovou mikinku.
Co je zimni softshell
Softshell je materiál, který je prodyšný, nepromokavý a chrání proti větru. Softshell je funkční materiál, který je lepen z několika vrstev, které nám dodávají vysokou míru komfortu. Vnitřní vrstva je chráněna proti vlhkosti s vodotěsným povrchem.
Jak správně prát softshell : Softshell vždy perte na max 30st, nejlépe na šetrný program. Pro praní volte vždy gel vhodný na funkční oblečení, nepoužívejte jakékoli gely, prací prášky a aviváž, které nejsou určené na funkční oblečení, dochází pak k poškození membrány.
Ideální v počasí od 10 – 20 stupňů (pokud se jedná o kalhoty, bundy), při vestičkách, kraťáskách bermudách, i při více stupních.
Jak který vypadá a na co jej použít Zimní – považuji ho za takový nejklasičtější. Je to soft tvořený 3 vrstvami. Vnější vodoodpudivou vrstvou, vnitřní membránou, která přispívá k nepromokovosti a vnitřní vrstvou, která je v případě zimního softu tvořena hřejivým materiálem, nejčastěji fleecem (viděla jsem i wellsoft).
Na co přát softshell
Softshell vždy perte na max 30st, nejlépe na šetrný program. Pro praní volte vždy gel vhodný na funkční oblečení, nepoužívejte jakékoli gely, prací prášky a aviváž, které nejsou určené na funkční oblečení, dochází pak k poškození membrány.Ta dost často nás zachrání i v zimě v době mrazů. Zimní bundy nasazuju u dětí, když se začínají stupně blížit nule. Ale jakmile ji jednou nasadíme, tak pak ji nosíme i až do plus deseti stupňů. Já využívám do nuly softshellovou bundu a softshellový kabátek i do práce, do města.Velmi důležité parametry, na které bychom si měli dát pozor je zejména voděodolnost a prodyšnost. Voděodolnost se uvádí z pravidla v milimetrech, které ukazují výšku vodního sloupce, kterou látka odolá, než propustí první kapky vody. Jednoduše řečeno čím vyšší je vodní sloupec, tím je materiál odolnější vůči vodě.
Perte vždy podle instrukcí od výrobce.
Softshellové bundy i kalhoty většinou snesou praní do 40° C, ale přikláníme se spíše ke 30° C a šetrnému praní.
Jak vyprat kombinézu : Prádlo perte na jemný program při 30 °C
Zavřete všechny suché zipy, pásky a zipy. Pokud je to možné, perte jemným čisticím prostředkem (ne bio), nebo prostředkem na outdoorové oblečení. NEPOUŽÍVEJTE čisticí prostředky s obsahem chlóru nebo jiné bělící přípravky. NEPOUŽÍVEJTE žádnou aviváž!
Jak se perou zimni bundy : Bundy z funkčních materiálů je vhodné prát při šetrném programu (někdy také značeném jako program na delikátní prádlo) a maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Při praní nikdy nepoužívejte avivážní prostředky. Ty narušují strukturu a pevnost vláken a technické materiály ničí.
Na co je dobrý softshell
Největší užitnou hodnotu poskytuje softshell spíše v chladnějším počasí a v proměnlivých povětrnostních podmínkách. Pokud ho budete využívat v teplém a suchém prostředí nebo naopak v mrazivých či v jiných extrémních klimatických podmínkách, narazíte na jeho mantinely.
Po hardshellu tak sáhnete především při náročných pobytech v přírodě, kdy potřebujete 100% ochranu před deštěm či větrem. Naopak softshell je lehčí a pružnější variantou, která se hodí při méně náročných trecích.Prádlo perte na jemný program při 30 °C
Zavřete všechny suché zipy, pásky a zipy. Pokud je to možné, perte jemným čisticím prostředkem (ne bio), nebo prostředkem na outdoorové oblečení. NEPOUŽÍVEJTE čisticí prostředky s obsahem chlóru nebo jiné bělící přípravky. NEPOUŽÍVEJTE žádnou aviváž!
Jak vyprat zimní bundu v pračce : Bundy z funkčních materiálů je vhodné prát při šetrném programu (někdy také značeném jako program na delikátní prádlo) a maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Při praní nikdy nepoužívejte avivážní prostředky. Ty narušují strukturu a pevnost vláken a technické materiály ničí.