Antwort Co je manzel mé dcery? Weitere Antworten – Co jsou pro mě děti mě Sestrenice

Co je manzel mé dcery?
sestřenec – sestřin syn, též potet, dnes synovec, neteř – sestřina dcera, též neť, pro vzdálenější bratrance starší nebo mladší generace se též užívá opisné označení, např. druhý (třetí) bratranec, bratranec druhého (třetího) stupně, bratranec z druhého (třetího) kolene – tj.Švagrová se používá k označení následujících osob ve vztazích mezi partnerem v manželství a sourozenci: sestra manžela nebo manželky, manželka bratra, sestry. dle některých zdrojů též manželka bratra druhého z manželů.typu bratranecké, sestřenské děti, jednak jsou tu předponové odvozeniny typu polobratranci, probratranci, podsestříňata, zdrobněliny typu sestřeničky, bratranečci a zejména typ bratráňata, bratránčata a sestříňata, sestřeňátka, po formální stránce zařazený ke jménům mláďat, obdobně jako vnoučata, děťátka.

Co je pro mě dcera bratrance : Syn mého bratrance je +braířín, dcera mého bratrance +bratřín nebo bratříň; dítě mého bratrance obecně (souhrnné) +bratříně Ibratříňel (-ete, s.). mužského rodu, sestřenice pro potomka ženského rodu (bez ohledu na pohlaví rodičů).

Co je manžel švagrové

manžel sestry druhého z manželů.

Co je zeťák : Tímto slovem označujeme obvykle vztah mezi manželem a manželčinými prarodiči. Obvyklou hovorovou formou slova zeť je zeťák. Ženským ekvivalentem zetě je snacha.

teta – otcova sestra, matčina sestra, tetec – muž otcovy sestry, dnes strýc, tetěnec – syn otcovy nebo matčiny sestry, též tetčic, tetěnec, sestrovec, dnes bratranec, tetěnice – dcera otcovy nebo matčiny sestry, též tetěna, dnes sestřenice.

typu bratranecké, sestřenské děti, jednak jsou tu předponové odvozeniny typu polobratranci, probratranci, podsestříňata, zdrobněliny typu sestřeničky, bratranečci a zejména typ bratráňata, bratránčata a sestříňata, sestřeňátka, po formální stránce zařazený ke jménům mláďat, obdobně jako vnoučata, děťátka.

Co to je synovec

Slovo synovec označuje příbuzného mužského pohlaví, sestřina nebo bratrova syna. Pro tyto též slýcháno: sestřenec, bratovec. Obrácený vztah je strýc (je-li to muž) a teta (je-li to žena). Ženskou obdobou synovce je neteř.Někdy se také lidově říká synovi nebo dceři bratranců a sestřenic, že jsou to synovec nebo neteř přes koleno, prastrýc je strýc Vašich rodičů, pro nějž Vy jste prasynovec adt.Švagr – manžel mé sestry. Strýc – bratr jednoho z rodičů Sestřenice – dcera tety a strýce. Švagrová – manželka mého bratra.

manžel sestry druhého z manželů.

Co je to svat : Nám běžně stačí pojmenování švagr, švagrová pro všechny sourozence partnera. V hindštině se třeba rozlišuje i stáří sešvakřených sourozenců např. žena mladšího bratra je bahu (बहू), staršího bhábhí (भाभी). Podobně je tomu i v arabštině u pojmenování bratranců a sestřenic, podle toho z jaké strany pocházejí.

Co je pro mě sestra meho manžela : švagr (bratr manžela nebo manželky) švagrová (sestra manžela nebo manželky) tchán (otec manžela nebo manželky) tchýně (matka manžela nebo manželky)

Co je dcera mě sestřenice

Bratranec – syn tety a strýce. Macecha – nevlastní matka. Synovec – syn mého sourozence. Neteř – dcera mého sourozence.

V Jungmannově slovníku význam příbuzenský u slova vlastník uváděn není (tak až u Franty Šumavského a v Kottově druhé abecedě). V Příručním slovníku se tu na základě citátu z A. Mrštíka (Křížek byl vzdáleným vlastníkem kmotřenčiným) udává prostě nářeční význam ‚příbuzný'.Švagr – manžel mé sestry.

Co je to tchán : Tchán vyjadřuje švagrovský vztah mezi otcem a manželem nebo manželkou jeho dítěte. Synova manželka se stává snachou a dceřin manžel pak zetěm.