Antwort Co je Melancholicka nalada? Weitere Antworten – Co znamená Melancholicke

Co je Melancholicka nalada?
Pojem melancholie (řecky μελανχολία, ze slov μέλας (melas), „černý“, a χολή (cholé) „žluč“) označuje v dnes běžném užití duševní stav zádumčivosti či trudnomyslnosti a nečinnosti, zpravidla bez zřejmého přímého podnětu.Melancholik – labilní introvert:

Často přemítá o svém životě a jeho podstatě. Není výjimkou, že pro svou přemýšlivost a uváženost k nim ostatní chodí pro rady. Nejsou mu cizí chmurné nálady, nevysvětlitelná úzkost a stavy podobné depresím. Často trpí nízkou dávkou sevevědomí, která hraničí až s pocitem méněcennosti.Cholerik, emočně labilní extrovert, je průbojný, energický, iniciativní, výkonný, ale i náladový, přísný, nevyrovnaný, náročný, má vyhraněné názory, je tvrdohlavý, se sklony k výbuchům hněvu a k agresi. K žákům přistupuje s netrpělivostí, jeho přístup budí u žáků nejistotu a obavy.

Co to je flegmatik : Flegmatik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní introvert. Tělní tekutina, která ho podle starověkých názorů ovlivňuje, je hlen (řec. flegma, odtud název). Je obezřetný, rozvážný, spolehlivý, smířlivý, mírumilovný, vyrovnaný, klidný, umí se ovládat.

Co dělá introvert

Introverti jsou obecně považováni za rezervovanější a méně sociálně angažovaní, i když nejsou nutně nesociální nebo samotáři. Introverti často hledají čas strávený sami a energii získávají z vnitřních zdrojů a idejí, na rozdíl od extrovertů, kteří získávají energii z interakce s ostatními.

Co to je sangvinik : Je společenský, přístupný, činorodý, veselý, bezstarostný, živě reagující, nenucený, čilý, hovorný, optimistický s rizikem být neformální tam, kde to není vhodné. Názorově však bývá nestálý, prožívá povětšinou povrchně a dosti krátce. Bývá schopným podřízeným.

Cholerik je náchylný k proměnám nálady, je vznětlivý, netrpělivý, náchylný k emočním výbuchům. Občas bývá agresivní. Jeho reakce se okolí mohou zdát přehnané, ale cholerik se rozčílí a za pár okamžiků je ochoten se normálně bavit a znovu o problému jednat, což ostatní povahy mnohdy mate.

Bývají méně hovorní než extraverti (většinou tehdy, když chtějí říct něco, co je pro ně relevantní, nemají rádi tzv. společenskou konverzaci) a jsou více přemýšliví. Mají rádi duševní klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci.

Co nemá rád introvert

Introvert jednoduše neumí plkat „jen tak“. Naopak ale má sklony vést hlubokomyslné rozpravy o tématech, která ho zajímají. Taktéž je chybné se domnívat, že nemá rád lidi. „Má obecně méně známých, přátel a kontaktů, na druhé straně může mít jeho vztah větší hloubku,“ říká Lucie Úblová, M.A., psycholožka a kouč v Praze.Je tichý, přecitlivělý, nespolečenský, vážný, pesimistický, rigidní (nesnadně se přizpůsobuje). Prožívá hluboce a pomalu a k věcem se velmi často vrací. V názorech a reakcích navenek je střízlivý a umírněný, ale uvnitř sebe všechno hluboce prožívá. Z hlediska neurovědy u melancholika probíhá slabý vzruch a slabý útlum.Introvert stejně jako extrovert má rád lidi, komunikaci, výměnu informací, sdílení. Někteří introverti jsou sociálně velmi zdatní a okolí je může dokonce mylně považovat za extroverty.

Pro introverty jsou pevné a hluboké vztahy důležité.

A pevné a hluboké vztahy se hůře navazují. Zároveň se introverti často potýkají s obavou, že je druzí odmítnou, zraní – a tak je navazování nových vztahů spojené s nejistotou, přes kterou se jim častokrát nedaří dostat.

Jak mluvit s introvertem : Nejsnadnější způsob, jak vést konverzaci, je ukázat zájem tím, že budete klást otázky zaměřené na to, co druhou stranu zajímá. Začněte proto otevřenými otázkami o tom, kdo sedí proti vám. Pokud se vám bude zdát, že hovor ustává, zeptejte se na bližší okolnosti něčeho, co o sobě už dotyčný řekl.

Jak vypadá melancholik : Je tichý, přecitlivělý, nespolečenský, vážný, pesimistický, rigidní (nesnadně se přizpůsobuje). Prožívá hluboce a pomalu a k věcem se velmi často vrací. V názorech a reakcích navenek je střízlivý a umírněný, ale uvnitř sebe všechno hluboce prožívá. Z hlediska neurovědy u melancholika probíhá slabý vzruch a slabý útlum.

Jak poznat flegmatik

Flegmatik ( sliz) – pomalý, klidný, má slabé, pomalu vznikající citové reakce, navenek málo výrazné, city jsou stálé. Melancholik ( černá žluč) – sklíčený, uzavřený, lítostivý, city vznikají pomalu, ale bývají trvalé. Temperament člověka se může měnit.

Introverti s dominantní pravou polovinou mozku

Jejich mozek funguje tak, že zpracovávají informace spíše intuitivně a subjektivně, podle toho, jak věci podvědomě cítí. Jsou zaměřeni na emoce. Vyskytují se u nich často umělecké vlohy a dokáží výborně improvizovat.Je tichý, přecitlivělý, nespolečenský, vážný, pesimistický, rigidní (nesnadně se přizpůsobuje). Prožívá hluboce a pomalu a k věcem se velmi často vrací. V názorech a reakcích navenek je střízlivý a umírněný, ale uvnitř sebe všechno hluboce prožívá. Z hlediska neurovědy u melancholika probíhá slabý vzruch a slabý útlum.

Kdo se hodí k Melancholikovi : Kdo se k němu hodí: Ke komplikovanému melancholikovi se nejlépe hodí flegmatik, který mu dokáže poskytnout nezbytný klid. Lehčí případy by si mohly rozumět i se sangvinikem, který by uzavřeného a introvertního melancholika dokázal trochu rozpohybovat a přidat chuti do života.