Antwort Co je na Čmelíky u slepic? Weitere Antworten – Jak se zbavit Čmelíků u slepic

Co je na Čmelíky u slepic?
Účinná je také křemelina proti čmelíkům. Křemelinou doporučujeme vysypat především všechny spáry a dírky. Křemelinový prášek narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla čmelíků a jakmile se tedy nějaký slepičí parazit dostane do kurníku, díky křemelině ihned uhyne a nedojde k jeho rozmnožení.Nenakrmení čmelíci u slepic mají většinou světle šedou barvu, nakrmení bývají zbarveni do rudo hněda. Čmelík kuří je noční tvor, který se živí krví svého hostitele. To znamená, že muňky v noci vylézají ze svých úkrytů, mezi které patří různé škvíry a štěrbiny v kurníku a útočí na drůbež, z které sají krev.Ideální je dřevěný popel smíchaný s jemnou jílovitou zeminou. Důrazně doporučujeme do míchanice doplnit křemelinu obohacenou esenciálními oleji, které jsou pro čmelíky nepříjemné a odpuzují je.

Co je na slepičí muňky : Na všenky skvěle funguje BIO přípravek Reudanon. Zákožky – zákožka je podobný roztoč jako čmelík a říká se mu také vápenka, prašivina nebo svrab. I on může nést u slepic lidové označení muňka. Likviduje se podobně jako čmelík a všenka přímo na slepicích pomocí přípravku Reudanon.

Jak dezinfikovat kurník

Jak provést dezinfekci kurníku

  1. Vyčistěte kurník důkladně a odstraňte všechny předměty.
  2. Použijte dezinfekční roztok vhodný pro váš typ kurníku (plastový nebo dřevěný) a aplikujte ho na všechny povrchy, včetně škvír a záhybů, kde se paraziti mohou ukrývat.
  3. Dezinfikujte také snášková hnízda, krmítka a napáječky.

Jak dlouho žijí čmelíci : Má šedou až červenou barvu. Jedná se o nočního roztoče, který přes den spí v úkrytech, škvírách, trhlinách kurníku a v noci pak napadá drůbež a saje na nich krev. Čmelíci mohou přežívat dlouho dobu cca. až jeden rok neobydlených kurnících.

Spíš se tam hodí jemný kopaný písek, stejný jako se přidává do omítek a do malt. Pokud byste našli vápenný písek, nebo zbytky vápenné omítky, nebojte se ho do popeliště pro slepice přidat. Bude výborně fungovat jako směs s dřevěným popelem a slepice si z něj ještě vyzobou vápno, které potřebují na skořápky.

Nejlepší je smíchat do popeliště písek s popelem. Jaký popel je nejlepší Z uhlí – není podstatné, zda to bude z černého, dřevěného nebo z hnědého uhlí. Dávejte si pozor, aby popel obsahoval jen spálené uhlí a nic jiného.

Čím Podestýlat slepice

Jako podestýlka je ideální sláma. Pokud slámu nemůžete sehnat, postačí čisté dřevěné hobliny. Ty dostanete i lisované v chovatelských potřebách. Podestýlku je třeba pravidelně měnit, slepice ji znečistí svým trusem.Jak často byste měli kurník pro slepice čistit Doporučuje se čistit kurník minimálně jednou týdně.Indikace ›› Dezinfekce kůže a ran

  • Cyteal liq.1x250ml.
  • Dettol 0.2% Antiseptický sprej 100ml.
  • Ajatin tinktura 50ml.
  • Jodisol roztok 3,6g pero.
  • Peroxid vodíku 3% 100ml.
  • Softa Swabs – dezinfekční čtverečky 100ks (Alcohol pads)
  • ASEPT sprej 100ml.
  • Octenisept kožní sprej 250ml.


Čmelík kuří hledá hostitele a saje na něm v noci. Během dne se na ptácích prakticky nevyskytuje, jen při extrémně silném zamoření. Bez hostitele a tím pádem bez potravy vydrží velmi dlouho, až 34 týdnů.

Jak se množí čmelíci : Čmelík kuří

Tito paraziti se v noci živí krví drůbeže a ve dne se skrývají a množí v různých škvírách a prasklinách v kurníku. Jedna samice muňky klade denně 3-7 vajíček, která se za dobrých podmínek vyvíjejí do dospělých čmelíků schopných páření během jednoho týdne.

Co nedávat slepicím : Nikdy jim nedávejte citrusy a rebarboru a nevhodná jsou také zelená rajčata a cibule. Určitě byste neměli slepicím dávat určité potraviny, například smažená a jiná mastná jídla a také nic kořeněného. Pozor také na tvrdé slupky, třeba dýni ani některé melouny slepice neproklovne, pokud nejsou nakrájené na malé kousky.

Co do vybehu pro slepice

Každý výběh by měl mít pevný základ, který zajistí uvnitř výběhu bahna a vody co nejméně. Skvělou volbou je tak štěrk nebo i malé oblázky, nejsou špičate, a tak drůbeži nijak neublíží. Stačí tak pár kil aspoň dvě vrstvy na sobě rozházet volně na zem do výběhu a máte hotovo. Palety.

Minimálně jednou měsíčně (ideálně každý týden) byste z kurníku měli vykydat slepičí trus a vyměnit podestýlku.Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.

Čím se nesmí krmit slepice : Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.