Antwort Co je nejlepší na slimáky? Weitere Antworten – Co nemají rádi slimáci

Co je nejlepší na slimáky?
Slimáci nemají rádi: potočnici, netřesk domácí, muškáty, kořen hřebíčku, konvalinku, pivoňku, tymián, šalvěj, rozmarýn, různé trávy, kapradiny, heřmánek, lichořeřišnici a řadu dalších.Jestliže na zasolování slimáků nemáte žaludek, můžete je v kbelíku zalít vodou. V té studené se utopí, i když mnozí se budou snažit vylézt ven. Spaříte-li je horkou vodu, zemřou za několik vteřin a netrápí se. Aby byl účinek rychlejší, můžete místo vody použít sodovku nebo přidat ocet, saponát či mýdlo.Co na slimáky funguje

Déle vydrží čistý písek, který na měkkém těle plžů působí jako nepatrné, zato však velmi ostré krystalky, jedlové a smrkové jehličí, rákosová drtina nebo tlučené vaječné skořápky rovněž plže odradí. Záhonky je možné chránit obrubníky, plži nepřelezou přes vyšší hradbu s hrubým povrchem.

Co na slimáky babské rady : Na kraje záhonů vysázejte rostliny, které jim nechutnají: česnek, kopr, pivoňky a okrasné traviny. Osvědčily se i bodláky, měsíček, kostival, chrpa, hortenzie, pelyněk, petržel, kosatec. V obchodech se prodávají speciální granule, které je spolehlivě otráví, stačí je nasypat na místa, kde se nejčastěji vyskytují.

Kdy Vylezaji slimáci

Začíná to v dubnu, potom vylézají po každém dešti a velkých rosách. První vylézají staří slimáci, pokud tedy nepodchytneme první slimáky, kteří se nám stěhují do zahrad, máme smůlu.

Co odradí slimáky : Slimákům nechutná levandule, kopr, šalvěj, česnek, bodláky, měsíček, kostival, chrpa, hortenzie, pivoňka, pelyněk, petržel, tymián, kosatec a některé okrasné traviny…

Rozdrcené skořápky od vajec, piliny, drcená kůra, štěrk jsou pro slimáky komplikace, jak se k vaší zelenině dostat. Slimákům vadí kofein, můžete rozsypat lógr do záhonku nebo připravit roztok čistého kofeinu a tím postříkat napadené rostliny. Čistý kofein koupíte v prášku nebo v tabletách.

Slimák (Limax) je rod suchozemských nahých plžů z čeledi slimákovití. Slimákům se nejlépe daří ve vlhku a dešti. Mají rádi temné stinné prostředí a teploty kolem 13 až 18 °C. Přes den se skrývají a aktivní začínají být se soumrakem a poklesem teplot.

Jak se zbavit slimáků bez chemie

Velmi se nám osvědčilo kombinovat sběr s kladením pastí z prken či velkých listů rostlin, jako je bohyška, rebarbora či křen. Prkna či listy se rozloží kolem záhonů a slimáci se pod ně začnou stahovat. Pak už jen čas od času prkna otočíte a slimáky máte pěkně pohromadě na jednom místě.Jestli je zabíjet vyloženě nechcete, tak je musíte odnést hodně daleko od pozemku, vysypat za plot určitě nestačí. Pro rychlou a humánní likvidaci se doporučuje slimáka přeříznout nožem (příp. přeseknutí rýčem), nebo víc jedinců spařit horkou vodou v kýblu. Slimáky nikdy nesolíme, ničí se tím půda.Nejhumánnější způsob ochrany záhonů představují mechanické zábrany, které plzáci nepřelezou. Doporučují se piliny, rozdrcené vaječné skořápky a skořápky z ořechů nebo také popel z dřevěného uhlí.

Doporučujeme například česnek, cibuli, kopr, fenykl, levanduli, pažitku, šalvěj, tymián, bazalku, rozmarýn. Plžům nevoní ani další rostliny jako frézie, hortenzie, denivky, lichořeřišnice, kerblíky apod.