Antwort Co je odkaz v právu? Weitere Antworten – Co to je za odkaz

Co je odkaz v právu?
Odkaz je stručnou informací o internetové stránce. Obsahuje název, popisek a adresu URL (např.: http://www.seznam.cz), na kterou můžete kliknout a zobrazit si tak danou stránku ve svém internetovém prohlížeči. Součástí odkazu je také velký náhled internetové stránky.Častým “nástrojem”, jak aktivně vypořádat svůj majetek ještě za života, je klasická závěť. Jde vlastně o jednostrannou “poslední vůli”, tedy instrukci, jak má být s majetkem naloženo. Je možné ji sepsat jednak vlastní rukou s podpisem, či se svědky. Nejjistější je však sepsat závěť formou veřejné listiny.Dědictví projednává a potvrzuje soud, zato právo na odkaz uplatňuje odkazovník přímo vůči povinné osobě, kterou zůstavitel určil pořízením pro případ smrti. Odkaz se zřizuje tak, že v pořízení pro případ smrti zůstavitel nařídí určité osobě, zpravidla dědici, aby odkazovníku vydala předmět odkazu.

Jak pořídit závěť : Nejjistějším způsobem pořízení závětí je sepsání závěti notářským zápisem. Závěť má přednost před děděním ze zákona. Jestliže zůstavitel sepíše platnou závěť a pořídí v ní o celé své pozůstalosti, nedojde k dědění ze zákona. Pořízením závěti může zůstavitel předejít majetkovým sporům mezi dědici po jeho smrti.

Jak zřídit odkaz

Vytvoření hypertextového odkazu na místo na webu

Vyberte text nebo obrázek, který se má zobrazit jako hypertextový odkaz. Odkaz. Můžete také kliknout pravým tlačítkem myši na text nebo obrázek a v místní nabídce kliknout na Odkaz . V okně Vložit hypertextový odkaz zadejte nebo vložte svůj odkaz do pole Adresa.

Co je to odkaz dědictví : Odkaz (lat. legatum, něm. Vermächtnis) je institut dědického práva, spočívající v jednostranném právním jednání pro případ smrti, kterým zůstavitel dává na úkor pozůstalosti určitou majetkovou výhodu někomu, kdo není jeho dědicem.

Příklad: Zesnulého přežila jedna dcera a tři vnoučata ze strany syna, který již zemřel. Dceři náleží polovina dědictví, zatímco vnoučata si mezi sebou musí rozdělit druhou polovinu – tedy tu polovinu, která by jinak náležela jejich otci.

Na dědice přechází veškeré jmění zemřelého. Kromě získaného majetku mají tedy odpovědnost i za dluhy, a to i v případě, že jsou větší než získané dědictví. Dědic ale může – před tím, než dědictví přijme – uplatnit takzvanou výhradu soupisu pozůstalosti, a to ústním nebo písemným prohlášením vůči soudu, resp.

Kdo platí notáře při dědictví

Dědické řízení vede notář, kterého určí soud; vybrat si pro tento účel konkrétního notáře není možné. Odměnu notáře platí dědici, případně stát tehdy, kdy je dědictví předlužené.Závěti sepsané formou notářského zápisu jsou uloženy do Centrální evidence závětí. Během dědického řízení notář ověří, zda je v evidenci uložena závěť po zemřelé osobě. Do evidence mají přístup pouze notáři, bude tedy nutné vyčkat do začátku dědického řízení nebo kontaktovat notáře s žádostí o nahlédnutí to evidence.Z každé závěti musí být zřejmé, kdo ji pořizuje. Je tedy ideální uvést celé jméno, datum narození i trvalé bydliště. Dále musí být určen dědic nebo dědicové včetně jejich data narození. Pokud v závěti uvádíte více dědiců, je nutné určit jednotlivé části dědictví, které jim budou náležet.

Vyberte text nebo objekt, který chcete použít jako vybratelný hypertextový odkaz. Klikněte pravým tlačítkem myši a pak vyberte Odkaz. Na panelu Odkaz na klikněte na tlačítko Místo v tomto dokumentu. V seznamu vyberte nadpis nebo záložku, se kterou se má odkaz propojit.

Jak přidat odkaz na lištu : klikni pravým tlačítkem myši na lištu -> Panely nástrojů -> Odkazy (pokud už nejsou zapnuté)Klikni pravým tlačítkem myši na text odkazy, vyber "Otevřít složku"Pravé tlačítko myši na ploše průzkumníka v adresáři Odkazy -> Nový -> Zástupce, napiš tam požadovanou adresu …

Co se stane když se vzdám dědictví : Dědictví se lze vzdát zcela nebo zčásti. Vzdává-li se části svého dědického podílu, pokračuje v řízení o pozůstalosti jako dědic. Zvolí-li první variantu, přestane být dědicem a nestane se jím ani v případě, když se v budoucnu objeví další majetek zůstavitele.

Co je to zcizení dědictví

Dědic může po smrti zůstavitele své dědické právo zcizit, tj. úplatně či bezúplatně převést na jinou osobu. Nabyvatel tímto vstupuje do práv a povinností náležejících k pozůstalosti. Smlouva o zcizení dědictví vyžaduje formu veřejné listiny – notářského zápisu.

Co spadá do dědictví

Předmětem dědictví bývají nejčastěji věci movité (předměty) a věci nemovité (domy, byty, pozemky), ale mohou do něj spadat také například autorská práva. V dědickém řízení je ale třeba vyřešit vše, co zemřelý vlastnil, a to jak výlučně (byl jediným vlastníkem), tak v podílovém vlastnictví.Není nastavena žádná lhůta, do kdy vás musí notář kontaktovat, obvykle to trvá 6 – 9 měsíců. Dědici jsou příbuzní (zejm. manžel, manželka, děti, rodiče, sourozenci) nebo ti, kteří jsou napsáni v závěti, pokud ji zesnulý před smrtí sepsal.

Jak notář zjistí dědice : Přidělený notář (tzv. soudní komisař) kontaktuje jednoho z dědiců (většinou toho, kdo zařizoval pohřeb), aby zjistil jmění zemřelého a okruh dalších dědiců. Pokud zemřelý sepsal závěť, vyzve notář na jejím základě tzv. vykonavatele závěti nebo správce pozůstalosti, aby se ujali své funkce.