Antwort Co je palácová kultura? Weitere Antworten – Co je to Mínojská kultura

Co je palácová kultura?
Mínojská civilizace byla civilizace doby bronzové, která existovala na Krétě přibližně v období 2700 až 1450 př. n. l. Největšího hospodářského a kulturního rozkvětu dosáhla ve středním období mezi lety 2000–1600 př. n. l. Po roce 1450 př.n. l. Svůj název dostala podle Mykén, mocenského centra říše. V době svého největšího rozkvětu ovládala podstatnou část jižního Řecka včetně Iónských ostrovů a Kréty. Zanikla nejspíše invazí Dórů nebo v důsledku vpádu tzv. mořských národů do východního Středomoří.KRÉTA – MINOJSKÁ CIVILIZACE – NOVÉ UČIVO

Nejstarší starověká evropská civilizace – vznik v době bronzové na ostrově Kréta (kolem roku 2000 př. n.l.), ležícím jižně od Řecka. Název minojská – podle bájného krétského krále Minoa.

Kdo byli Minojci : Mínojci byli první velmi úspěšnou evropskou civilizací doby bronzové a ovládali Krétu a téměř celé středomoří více jak 1000 let. Jejich nebývalý kulturní a hospodářský rozmach se datujeme přibližně mezi roky 2700 až 1500 př. n. l.

Co jsou to Mykény

Μυκῆναι) je archeologická lokalita v Řecku, zhruba 90 km jihozápadně od Athén na severovýchodě Peloponésu. Mykény byly ve 2. tisíciletí př. n. l. jedním z hlavních center řecké civilizace a vojenskou pevností, která dominovala velké části jižního Řecka.

Čím se Minojská kultura vyznačovala : nacházíme na řeckém území první neolitické osady. Z rozvoje kultury a hospodářství se zpočátku těšila zejména Kréta, kde se tamní mínojská civilizace již vyznačovala stavbou paláců, kolem nichž vyrůstala menší města a které byly sídlem místních vládců.

Mykénská civilizace zanikla v důsledku vpádu „mořských národů,“ později řeckých kmenů Dórů.

Μυκῆναι) je archeologická lokalita v Řecku, zhruba 90 km jihozápadně od Athén na severovýchodě Peloponésu. Mykény byly ve 2. tisíciletí př. n. l. jedním z hlavních center řecké civilizace a vojenskou pevností, která dominovala velké části jižního Řecka.

Kde vznikla prvni civilizace

Začaly vznikat státy s řídícími, kontrolními i donucovacími institucemi a úřednickým aparátem. Vývoj nejstarších civilizací vyvrcholil koncem 4. tisíciletí př. n.l. v Mezopotámii mezi Eufratem a Tigridem, v Egyptě v údolí Nilu, v Číně v údolí Žluté řeky, v Indii v údolí Indu a Gangy a v Egejské oblasti na Krétě.Sumerská říše byla první známá starověká civilizace. Sumerové převzali region Mezopotámie – Úrodný půlměsíc asi v roce 3300 př. n. l. Do roku 3000 př. n. l. bylo v Sumeru vystaveno mnoho měst, geograficky oddělených od Mezopotámie.První vysoce vyspělou kulturou doby bronzové byla v Evropě minojská civilizace, která vznikla na Krétě asi před 5000 lety. Od roku 1900, kdy britský archeolog Sir Arthur Evans, odkryl palác Knóssos, se archeologové dohadují, odkud Minojci pocházeli. Sám Evans viděl jako místo jejich původu severní Afriku.

Lví brána byla hlavním vstupem do starověké pevnosti Mykén na řeckém poloostrově Peloponésu. Byla vybudována kolem roku 1250 př. n. l.

Kdo založil Mykény : Mykénský hrad. Mykénský hrad stojí na návrší asi 1 kilometr severovýchodně od dnešní osady Mykény. Podle řeckého bájesloví založil Mykény Perseus. Později tu sídlili králové z krvavého rodu Pelopovců.

Čím se proslavilo Řecko : Řecko je považováno za kolébku západní civilizace, neboť zde vznikla demokracie, západní filozofie, západní literatura, historiografie, politologie, základní vědecké a matematické principy, divadlo a olympijské hry. Od 8. století př.

Kdy vznikla Minojska civilizace

První vysoce vyspělou kulturou doby bronzové byla v Evropě minojská civilizace, která vznikla na Krétě asi před 5000 lety.

Mykénské období (1600 – 1200 před Kristem)

Zachovaly se stavební památky, říkalo se jim kyklopské stavby (bez malby, omítky, jen ohlazené kameny; vchod do paláce tvořila lví brána). Ve 14. století prožívá mykénská kultura svůj vrcholný rozmach, což dokazují mnohé archeologické nálezy.Heinrich Schliemann, celým jménem Johann Ludwig Heinrich Julius Schliemann (6. ledna 1822, Neubukow – 26. prosince 1890, Neapol), byl německý podnikatel, obchodník a archeolog. Pátral na severozápadě Malé Asie a podle popisů krajiny v Homérově eposu Ilias (Iliada) nalezl legendární město Trója a později i Mykény.

Jaká je nejstarší civilizace na světě : Podle výzkumu mezinárodního týmu genetiků jsou nejstarší kontinuálně existující civilizací světa Austrálci – tedy původní obyvatelé Austrálie, jimž evropští kolonisté říkali Aboridžinci. Intenzivní studium jejich DNA dokládá, že jejich původ sahá do doby vzdálenější než 50 tisíc let.