Antwort Co je pařížská šlehačka? Weitere Antworten – Na co použít pařížskou šlehačku
Pařížská šlehačka je český fenomén, který je pomyslnou korunou mnoha tradičních dortů a zákusků. Neobejde se bez ní například oblíbený Harlekýn nebo kubánský dort, ale lze ji použít na zmrzlinové poháry nebo cupcaky. A samozřejmě bez něj neuděláte dort pařížský.Postup přípravy
Do misky, která má i víčko nalijeme pařížskou šlehačku, do toho nalijeme 100 ml vaječného koňaku, posypeme kakaovým pudinkem bez vaření a jedním ztuhovačem šlehačky. Má tam být i vanilkový cukr, ale trochu křoupe v zubech – raději bych dala trochu prosátého moučkového cukru. Zavřeme víko a protřepeme.Mísu s krémem vložte do vodní lázně a šlehejte, dokud nevznikne hladký krém. Pozor na přílišné nahřátí! Rozpusťte trochu másla nebo Hery a vlijte ho do sraženého krému.
Jak dlouho vydrží pařížská šlehačka : Pařížská šlehačka je hustší než bílá, drží lépe tvar. Zákusky nebo dorty s pařížskou šlehačkou skladujeme v chladnu, aby šlehačka nezkysla. Výrobky ozdobené pařížskou šlehačkou spotřebujeme během 2 dnů.
Co dát do šlehačky aby ztuhla
Nejsnadnějším způsobem je použít hotový ztužovač šlehačky. Jde o směs glukózy a škrobu. Můžeme si vyrobit vlastní ztužovač a to smícháním 1 lžíce moučkového cukru a 1 lžíce bramborového škrobu. Vmícháme do smetany a ušleháme.
Jak správně vyšlehat pařížskou šlehačku : Smetanou rozumějte smetanu ke šlehání s obsahem tuku 33% (215 g je klasický kelímek Kunín, Olma aj.). Aby bylo možno smetanu dobře vyšlehat, měla by být dobře vychlazená (2-6 °C). Šleháme vždy od nejnižšího stupně a když začne houstnout, rychlost šlehače zvyšujeme. Cukr přidáváme vždy až před ukončením šlehání.
250 ml tekuté smetany ke šlehání zahříváme s 350 g moučkového cukru, když se začne ze smetany kouřit, důkladně do ní rozkvedláme 100 g práškového holandského kakaa a necháme směs přejít varem. Pak ihned odstavíme a po zchladnutí uložíme v chladničce do druhého dne.
Postup přípravy je snadný. Smetana se přivede v kastrůlku k varu, nasype se do ní kakao (na 200 ml stačí asi 5 lžic kakaa) a cukr podle chuti. Vše se dobře promíchá metličkou a nechá přejít varem. Poté se smetana stáhne z ohně, nechá vystydnout a vychladit v lednici alespoň 12 hodin.
Co delat kdyz nemám Ztuzovac šlehačky
Pokud máme doma smetanový sýr mascarpone, přidáme ho ke šlehačce a ušleháme do pevné pěny. Také sníh z bílků, našlehaný do hladkých špiček a pomalu stěrkou přimíchaný do šlehačky, směs zachrání. Kousek povoleného másla, vešlehaný do smetany, dokáže směs krásně spojit a šlehačka se po vychlazení ani nehne.Smetanu nahradíme mlékem, do kterého přidáme kousek másla (nebo oleje). Mléko dostane smetanovou konzistenci – smícháme 200 ml mléka s 50-80 ml rozpuštěného másla. Pokud chybí doma i máslo, dá se v nejhorším případě nahradit i olejem. Touto "smetanou" můžeme zjemnit třeba omáčku nebo polévku.Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo. Správnou konzistenci poznáte tak, že když z mísy vytáhnete metlu, šlehačka se za ní pěkně natahuje a tvoří malé špičky.
Jaký je rozdíl mezi šlehačkou a smetanou ke šlehání Smetana ke šlehání má tekutou konzistenci a šlehačka tuhou. Šlehačka vzniká po vyšlehání smetany ke šlehání.
Čím nahradit ztužovač šlehačky : V sušenkách lze často nahradit medem. Ztužovač šlehačky: Ztužovač je pouze směs škrobu a cukru. Smíchejte 1 lžíci bramborového škrobu a 1 lžíci moučkového cukru. Nasypte k vychlazenému kelímku smetany ke šlehání a vyšlehejte do tuha.
Co použít místo šlehačky : Jedním z nejsnadnějších způsobů, čím nahradit smetanu v omáčce a polévce je kombinace mléka a másla. Máslo dodá mléku extra tuk, a tak se vzniklá konzistence podobá smetaně. Na 200 ml mléka budete potřebovat 50 až 80 g másla. Máslo můžete rozpustit, vlít do vlažného mléka a míchat, dokud se směs nespojí.
Jak se dělá domácí šlehačka
Domácí šlehačka
Mléko zahřejete, přidáte k němu na kostky nakrájené máslo a za stálého míchání necháte rozpustit. Pozor, mléko se nesmí vařit. Směs vlijete do mixéru, asi tři minuty mixujete, což obsah zchladí a jakmile bude zcela studený, vložíte alespoň na hodinu do ledničky.
Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo. Správnou konzistenci poznáte tak, že když z mísy vytáhnete metlu, šlehačka se za ní pěkně natahuje a tvoří malé špičky.Neuspěchejte to. Nejprve šlehejte na nižší obrátky a postupně přidávejte na intenzitě. Až se budete blížit požadované konzistenci, opět mírně zvolněte. Obsah mísy je potřeba kontrolovat – raději než po mixéru s mísou a krytem proto sáhněte po spolehlivém ručním šlehači.
Čím můžu nahradit smetanu ke šlehání : Smetanu nahradíme mlékem, do kterého přidáme kousek másla (nebo oleje). Mléko dostane smetanovou konzistenci – smícháme 200 ml mléka s 50-80 ml rozpuštěného másla. Pokud chybí doma i máslo, dá se v nejhorším případě nahradit i olejem. Touto "smetanou" můžeme zjemnit třeba omáčku nebo polévku.