Antwort Co je podstatou pohlavního rozmnožování? Weitere Antworten – Co to je pohlavní rozmnožování
Pohlavní rozmnožování (sexuální reprodukce) je biologický proces, kterým vyšší organismy tvoří své potomky kombinací svých pohlavních buněk vzniklých meiózou. Umožňuje ji pohlavnost, existence minimálně dvou typů pohlavních buněk, obvykle produkovaných odlišnými pohlavními orgány.Pokud začneme úplně od začátku, existují dva způsoby rozmnožování – pohlavní a nepohlavní. Každý tento způsob má své výhody a nevýhody a proto ho využívají různé druhy živočichů, někdy ale i jeden druh zvířat dle situace.a nepohlavní způsob. nový jedinec je zcela geneticky identický s mateřským – klony. jedinec vzniká splynutím pohlavních buněk – není zcela geneticky identický s rodiči. jejich rodičovský organismus = nevede k dědičné různorodosti mezi potomky .
Jaký je rozdíl mezi pohlavním a nepohlavním rozmnožováním : Nepohlavní reprodukce
➢ Do reprodukce se nezapojují pohlavní orgány ani pohlavní buňky. ➢ Nový jedinec vznikne z jedné nebo více tělních buněk rodičovského organismu. ➢ Některé organismy vytváří speciální útvary, které přímo slouží k nepohlavnímu rozmnožování – výrůstky u nezmara.
Co je to pohlavní choroba
Sexuálně přenosné nemoci (STD – Sexual transmitted diseases) zahrnují infekční onemocnění, jejichž šíření je úzce vázáno na pohlavní styk a další sexuální praktiky. Přenáší se sekrety sliznic, krví, slinami či spermatem. Postihují především pohlavní ústrojí, případně močový trakt nebo ostatní orgány.
Co je to pohlavní nemoc : Pohlavní choroby jsou onemocnění přenášená nejčastěji mezi partnery nechráněným pohlavním stykem. Původci jsou bakterie, mykoplazmata, viry a parazité. Onemocnění postihuje zprvu pohlavní orgány, v chronickém stádiu i další jako např. kardiovaskulární systém, imunitní systém nebo pohybové orgány.
model sysifovských genotypů) vede pohlavní rozmnožování (častěji než to nepohlavní) k vytvoření „elitních“ jedinců, kteří jsou výborně přizpůsobeni okamžitým podmínkám a dají vzniknout celé další generaci druhů (kteří však opět budou velice variabilní).
Květ (Flos) je semenný orgán přeměněný z listů, sloužící k pohlavnímu rozmnožování rostlin.
Jaké jsou pohlavně přenosné choroby
Mezi nejčastější STD patří: syfilis, kapavka, chlamydiová infekce (lymphogranuloma venereum), trichomoniáza, infekce HPV, genitální herpes (HSV), infekce HIV a virová hepatitida typu B. V posledních letech je zaznamenán celosvětový nárůst incidence tohoto onemocnění (každoročně cca 375 mil. nově infikovaných).První stadium je charakteristické tvrdým vředem, který se nejčastěji objevuje na genitáliích, konečníku a také v ústech. Postupně dochází také ke zvětšení lymfatických uzlin. V druhém stadiu se u nemocných projevuje celková únava, horečka, bolesti svalů, vyrážka, která se nejčastěji objevuje na chodidlech.Měli jste nechráněný pohlavní styk a máte podezření, že pohlavní nemoc již propukla Objednejte se co nejdříve na dermato-venerologické oddělení, ke svému praktickému lékaři, gynekologovi nebo urologovi. Doporučuje se také sexuální abstinence do doby, než bude vaše domněnka potvrzena či vyvrácena.
Sexuálně přenosné infekce jsou všechny infekce a nemoci přenášené pohlavním stykem. Postihují ženy i muže. Hlavní příčinou nákazy pohlavně přenosnou nemocí je nechráněný pohlavní styk. Některé nemoci se přenáší i z matky na plod během těhotenství nebo kontaktem s kontaminovanou krví.
Co vznikne splynutím samčí a samičí pohlavní buňky : Zygota je útvar který vznikne po splynutí dvou haploidních gamet- (spermatogonie a oogonie) – má úplný počet chromozómů – diploidní počet (23 párů, u člověka).
Jak se nazývá nepohlavní rozmnožování při kterém dochází k rozpadu těla na články : U jednobuněčných představuje nepohlavní rozmnožování mitotické dělení buňky prvoka. Všichni prvoci se mohou rozmnožovat nepohlavně, a to obvykle dělením, při němž vznikají dva totožní jedinci. Dělení může být podélné (např. u bičíkovců) nebo příčné (nálevníci).
Co slouží k rozmnožování rostlin
Rostliny se množí přirozeně dvěma různými způsoby – pohlavně semeny (generativně) a částmi rostlin (vegetativní rozmnožování).
Příznaky bakteriální vaginózy
- Vodnatý výtok.
- Šedobílý spíše řídký výtok.
- Nepříjemný zápach připomínající rybinu.
- Občasné svědění nebo pálení
- Zhoršení výše uvedených příznaků po sexu nebo během menstruace.
Inkubační doba se pohybuje v rozmezí 20 až 90 dnů. Neléčené onemocnění probíhá ve třech stádiích, ale klinické projevy se projeví asi u 30% nemocných.
Co delat kdyz mám podezreni na pohlavni nemoc : Měli jste nechráněný pohlavní styk a máte podezření, že pohlavní nemoc již propukla Objednejte se co nejdříve na dermato-venerologické oddělení, ke svému praktickému lékaři, gynekologovi nebo urologovi. Doporučuje se také sexuální abstinence do doby, než bude vaše domněnka potvrzena či vyvrácena.