Antwort Co je potřeba k vyzvednutí urny? Weitere Antworten – Co je potreba k vyzvednuti urny

Co je potřeba k vyzvednutí urny?
Urnu může vyzvednout pouze objednavatel pohřbu nebo jím zplnomocněná osoba, která předloží doklad k vyzvednutí urny. Potřebné doklady: OP objednavatele, doklad k vyzvednutí urny (dostáváte s fakturou), doklad o zaplacení.Obecně platí, že urnu s ostatky jsou vydány tomu, kdo sjednal pohřbení. Tato osoba pak rozhoduje o tom, kde urnu uloží a zpravidla se tak děje na základě dohody pozůstalých.S sebou si nezapomeňte vzít svůj občanský průkaz (pokud jste objednavatel), nejlépe také občanský průkaz, rodný list, kartičku pojištění a oddací list zesnulého. Je také vhodné s sebou vzít oblečení pro zesnulého na jeho poslední cestu.

Co si vzít na sebe na pohřeb : Vždy na pohřeb zvolte tmavé a formální oblečení. Vhodný kabát nebo plášť vás bude hřát po celou dobu pohřbu. Kabát by měl být ve střízlivé barvě, například černý, tmavě šedý nebo tmavě modrý. Pokud očekáváte velmi nízké teploty můžete sáhnout po jednoduchém termoprádle, které použijete jako spodní vrstvu.

Kdo může vyzvednout urnu

Urnu může vyzvednout pouze objednavatel pohřbu. Pokud se nemůže dostavit, vystaví příslušné osobě plnou moc k vyzvednutí urny (plná moc nemusí být notářsky ověřena).

Co se dává do urny : Obsahem urny jsou vlastně rozemleté kosti a popel z těla, které po nebožtíkovi zbudou po zpopelnění a mezi nimi se objeví i malé černé části, zbytky dřevěné rakve. Ani zlaté zuby, pokud je nebožtík má, nevydrží žár, kterému je tělo během kremace vystaveno.

Urnu si pozůstalí mohou nechat doma, uložit ji do urnového hrobu nebo do kolumbária. Oblíbená je i možnost popel rozptýlit na rozptylové loučce nebo ho vsypat do loučky vsypové. Co když ale největším přáním nebožtíka bylo spočinout na oblíbené stráni nebo v řece Ani to by neměl být problém.

Vezměte s sebou vhodné oblečení pro zesnulého

Spodní prádlo, ponožky, košile, kravata, společenský oblek nebo stejnokroj, popřípadě i oblečení, které zesnulý rád nosil, obuv.

Proč se nedávají boty do rakve

Boty do rakve

Běžně se doporučuje nedávat zesnulému do rakve boty. To je z ekologických důvodů – obuv je většinou vyrobena z materiálů, které by při zpopelnění vypouštěly do ovzduší nechtěné zplodiny.Smuteční kytice na hrob

Tyto smuteční vazby jsou určeny k umístění na hrob na závěr obřadu. Často se kytice skládají s trvanlivějších druhů rostlin a případně i z umělých květin. Položením kytice na hrob vyjádřujeme smutek a soustrast. Tyto vazby zdobí hrob ještě několik týdnů po pohřbu.Pokud je to Váš pozemek, nic nebrání tomu, aby jste prázdnou urnu na něm uložil do země. Žádný předpis tomu nebrání. Pokud to není Váš pozemek, pokuste se domluvit s majitelem pozemku. Je také možno prázdnou urnu odevzdat jako plastickou hmotu sběrným surovinám.

Kremace je proces spalování mrtvého těla za účelem redukce jeho hmotnosti na popel. Tělo se umístí do speciální krematorijní pece, která se zahřeje na teplotu mezi 750 a 1 000 stupňů Celsia. V této teplotě se tělo spálí zhruba za 2 až 2,5 hodiny. Během spalování se odpaří voda a orgány, zůstane jen kostra a zuby.

Kolik je popela v urně : Váha urny se zpopelněnými ostatky váží cca 3 až 4 kg. Popel je upraven a velikost zrn okolo 3 mm. Protože urna není nikdy zcela zaplněna budete při pohybu s urnou slyšet ono,jak krásně říkáte "štěrchání".

Co s popelem po kremaci : Co se stane s popelem po kremaci Po kremaci může rodina zesnulého zvolit, co s popelem udělá. Mohou si nechat popel umístit do urny, kterou si pak mohou nechat uložit do kolumbária (místa pro uložení urny s popelem) nebo si ji nechat vystavit doma.

Co se děje s tělem v rakvi

Spalovací pece

Rakev s tělem se zpopelňuje při teplotě 1150 °C (1423 K, 2102 °F). Během kremace shoří velká část těla (obzvláště orgány a jiná měkká tkáň). Pozůstatky žehu tvoří asi pět procent původní hmotnosti těla a popel rakve. Kosti jsou zcela zpopelněny.

Vlhkost v botách vytváří ideální prostředí pro plíseň a kvasinky, které produkují zapáchající plyny. Totéž platí i pro plíseň na nohách. Dobrá zpráva je, že samotný pot nesmrdí. Špatná je, že tak jako tak musíme boty udržet v suchu, aby v nich plísně nepřežily.Platí pouze výše zmíněné pravidlo – rodina sedí v předních řadách nejblíže k rakvi. Ostatní si mohou posedat dále dle vlastního uvážení.

Kolik dní po úmrtí je pohřeb : V České republice mohou pozůstalí do 4 dnů od oznámení o úmrtí zesnulému sjednat pohřbení. Samotný pohřeb může proběhnout později.