Antwort Co je potřeba na kotlíkovou dotaci? Weitere Antworten – Co je potřeba pro kotlíkovou dotaci

Co je potřeba na kotlíkovou dotaci?
Jaké dokumenty jsou potřeba

  1. vyplněný formulář žádosti o podporu,
  2. doklad o kontrole technického stavu vašeho současného kotle,
  3. fotografie současného kotle napojeného na otopnou soustavu a komín,
  4. potvrzení o čerpání důchodu nebo příspěvku na bydlení,
  5. doklad o trvalém bydlišti žadatele v domácnosti,

Nárok na dotaci má takřka každý

Na získání dotace má nárok prakticky každý majitel, spoluvlastník nebo stavebník rodinného domu, který není zatížen exekucí či jiným závazkem vůči státu. To, že je dům financován hypotékou, stavebním spořením či podobným finančním produktem, nehraje roli.Kotlíková dotace 2024 podmínky

Žádat mohou majitelé rodinných domů, jejichž domy jsou vytápěny kotly na pevná paliva s ručním přikládáním spadající do třídy 1. a 2. dle ČSN 303-5. Váš kotel na tuhá paliva musí plnit hlavní zdroj vytápění rodinného domu (více než 50%).

Jak zažádat o dotaci na výměnu kotle : Žádost o poskytnutí dotace se podává elektronicky, a to prostřednictvím aplikace "Kotlíková dotace" dostupné na adrese https://kotliky.msk.cz/. Žádostem bude přiřazeno jedinečné pořadové číslo žádosti v číselné řadě, a to podle času odeslání žádosti v elektronické aplikaci.

Kdo má nárok na dotace na kotel

O kotlíkovou dotaci lze žádat pouze v případě, pokud žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají starobní důchod či invalidní důchod 3. stupně, nebo pokud domácnost v období od 1. 1. 2022 pobírala příspěvek na bydlení (není nutné, aby příspěvek pobírala po celou dobu).

Kdy končí dotace na kotle : U bytových domů skončila 30. dubna 2022 podpora výměn stávajících plynových zařízení.

O kotlíkovou dotaci lze žádat pouze v případě, pokud žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají starobní důchod či invalidní důchod 3. stupně, nebo pokud domácnost v období od 1. 1. 2022 pobírala příspěvek na bydlení (není nutné, aby příspěvek pobírala po celou dobu).

O dotaci mohou žádat vlastníci stávajících rodinných domů a rekreačních objektů užívaných k trvalému bydlení, vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky), vlastníci a stavebníci bytových domů, SVJ a bytová družstva, obce, školy, nadace, veřejná správa, příspěvkové organizace a další.

Kdo může žádat o dotaci

Základní podmínkou je, že žadatel o dotaci musí mít uzavřená minimálně dvě po sobě jdoucí účetní období, na jejichž základě je hodnoceno jeho finanční zdraví. Žadatel nesmí mít vážné finanční potíže a mít nesplacené závazky vůči státu. Dále musí podnikat na území ČR, to znamená být plátcem daně a mít české IČO.9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle je potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla. K poškozování životního prostředí přispívají také staré kotle na plyn nebo na elektřinu, protože spotřebovávají více energie než nově instalované úsporné zdroje tepla.Žádosti o dotaci do Operačního programu Životní prostředí podáváte pouze elektronicky prostřednictvím internetového portálu, tzv. Informačního systému koncového příjemce (IS KP21+), který je součástí jednotného monitorovacího systému MS2021+ pro administraci evropských dotací.

Podání žádosti o dotaci, její správa a doložení všech souvisejících dokumentů probíhá online přes systém AIS SFŽP ČR. Pro přihlášení do systému budete potřebovat elektronickou identifikaci, tzv. identitu občana.

Jak dlouho trvá vyřízení kotlíkové dotace : Od momentu podání registrační žádosti je nutno počítat s přibližně dvoutýdenní prodlevou než bude schválena. Poté běží zpravidla 90ti denní lhůta na podání Plné žádosti. Ta je obvykle schválena (případně zamítnuta) v období jednoho až devíti měsíců, dle programu a náročnosti projektu.

Co je potřeba pro získání dotace : 10 kroků k získání dotace

  1. 1) Vytvoření podrobného projektového záměru.
  2. 2) Nalezení příslušného programu a v něm konkrétní oblasti podpory pro plánovaný záměr.
  3. 3) Podání žádosti o podporu.
  4. 4) Posouzení žádosti o podporu.
  5. 5) Realizace projektu.
  6. 6) Žádost o platbu.
  7. 7) Vyhodnocení a vyúčtování
  8. 8) Kontrola na místě

Jak dlouho mohu používat kotel 4 emisní třídy

Od podzimu roku 2022 můžou rodinné domy vytápět pouze kotli, které spadají do 3., 4. nebo 5. emisní třídy. Jiné kotle na tuhá paliva nyní ani od roku 2022 prakticky již na trhu nekoupíte.

Zákaz starých kotlů

Od 1. září 2022 navíc začal platit zákaz používání kotlů 1. a 2. emisní třídy, jelikož jsou neekologické a mají velkou spotřebu.Od podzimu roku 2022 můžou rodinné domy vytápět pouze kotli, které spadají do 3., 4. nebo 5. emisní třídy. Jiné kotle na tuhá paliva nyní ani od roku 2022 prakticky již na trhu nekoupíte.

Čím topit po roce 2024 : Lidé mohou topit v kotlích na uhlí i po skončení roku 2024.

Zákaz se tedy nevztahuje na zdroje, které jsou již v současnosti v provozu. Nadále bude možné spalování uhlí a uhelných paliv ve stávajících kotlích, pokud odpovídají aktuálním zákonným požadavkům, například nebudou z 1. nebo 2. emisní třídy.