Antwort Co je potřeba na macramé? Weitere Antworten – Co potrebuji na macramé

Co je potřeba na macramé?

  1. Startovací sady macramé
  2. Macramé příze.
  3. Dřevěné korálky s velkým průtahem na macramé
  4. Dřevěné výřezy z překližky.
  5. Dna na háčkované košíky.
  6. Dřevěné dekorační kroužky.
  7. Filc / plsť
  8. Háčky na háčkování

Pokud mají být součástí designu střapce, třásně nebo bambulky, potřebujete přízi rozčesávací (snadno ji poznáte podle ikonky hřebínku v produktové fotografii). Pokud chcete z příze háčkovat, plést nebo vytvářet dekorace s pevnější konstrukcí, jako třeba prostírání nebo závěsy na květináče, zvolte přízi splétanou.Macramé příze a výrobky z nich můžeme v případě potřeby zafixovat lakem na vlasy nebo škrobem na textil. Doporučujeme však přípravek předem vyzkoušet na kousku příze, abychom předešli např. zbarvení příze po aplikaci přípravku. V případě, že se nám příze kroutí a krabatí, lze využít žehličku na prádlo a přízi vyžehlit.

Čím Rozčesat macramé : Jak rozčesat šňůry K rozčesávání šňůr můžete použít obyčejný hřebínek “všiváček” nebo třeba kartáč na zvířecí srst. Je důležité, aby zuby hřebenu byly tenké a pevné. Při rozčesávání postupujte pomalu od konců šňůry.

Co je to drhání

Macramé neboli česky drhání, je technika ručních prací. Jde o vázání uzlů do ozdobných krajek. Tahle technika patří k těm nejjednodušším, protože podstatou je vázání dvou základních uzlů: plochého a žebrového.

Co znamená macramé : Macrame neboli drhání je technika, při které se ze šňůry splétají uzly bez pomocí jehlic a háčků. Můžete si pomocí ní vytvořit oděvy, opasky, šperky, náramky, kabelky a bytové doplňky.

V obchodě nebo v popisu u příze, by mělo být uvedeno, že jsou určené k rozčesávání, né každou šňůru nebo přízi je možné rozčesat do „hladkých nitek“. Já jsem na rozčesání vyzkoušela různé hřebeny a kartáče, které máme doma. Nakonec jsem použila plastový kartáč na vlasy.

Macramé produkty je možné prát na nižší stupně. Doporučujeme ale raději praní v ruce. Samozřejmě, že nelze prát takové dekorace, které jsou připevněné k dřevěnému nebo kovovému základu. Pokud byl výrobek finálně zafixován lakem na vlasy jeho praní raději nezkoušejte.

Co je to macramé

Macrame neboli drhání je technika, při které se ze šňůry splétají uzly bez pomocí jehlic a háčků. Můžete si pomocí ní vytvořit oděvy, opasky, šperky, náramky, kabelky a bytové doplňky.Doporučujeme prát kašmírové produkty při 30°C (vlažná až lehce chladnější voda) a pouze s jemnými pracími prostředky pro vlnu nebo se speciálním šamponem.Na každý jeden cíp vločky budete potřebovat 6 kusů macramé šňůry o délce 130 centimetrů. Můžete zvolit také menší průměr šňůry – 3 milimetry, pak použijte 6 x 80 centimetrů. Dva kusy šňůry jednoduše přeložte napůl a protáhněte kroužkem připevněným skřipcem k podložce. Nechte je volně položené.

– Kašmír nikdy neperte při teplotě vyšší než 20°C. Pouze při teplotách vody do 20°C si kašmírové oblečení udrží svůj tvar, nesráží se a neplstnatí. Pokud se rozhodnete vyprat svetr v automatické pračce, pak pouze s programem na praní vlny a s teplotou do 20°C. Pokud ale můžete, vyperte svetr v ruce.

Jak zachránit kašmírový svetr : Vypraný svetr nechte sušit rozložený naplocho na sušáku. Kašmírový svetr nepatří do sušičky, srazí se vám. Pokud si budete chtít svetr přežehlit, tak jen napařovací žehličkou s vlahou teplotou na program hedvábí-vlna.

Jak se pozná Kašmír : Kašmírový svetr se dá neomylně poznat na dotek, je hebký jak vatička, jemný a nekousavý. U nás najdete fotografie cedulky o složení v detailech zboží, někdy se však stane, že je bez označení. I tak si můžete být jisti, že od nás dostanete 100% kašmír, jiné zboží nevedeme a neomylně ho dokážeme rozeznat.

Jak casto prát Kasmirovy svetr

Měl by se prát vždy ručně, ve studené vodě a s pomocí velmi jemného pracího prostředku – nebo ještě lépe dětského šamponu. Neperte ho však příliš často, stačí jednou do měsíce. Jednou za půl roku vezměte váš kašmírový kousek na výlet do čistírny. Lépe ho tam zbaví nejrůznějších zápachů, které se na něm časem usadily.

Jak poznat pravou pašmínu

Pravá pašmína by měla mít etiketu s označením cashmere (kašmír) nebo 70% cashmere, 30% silk (hedvábí). Bohužel se dají tyto cedulky jednoduše obstarat na černém trhu a našít na padělek. Pravost otestujete podle hřejovosti.A skoro okamžitě se na něm začnou tvořit žmolky a brzy se v něm objeví první dírka, ne kvůli molům, ale opotřebení. Bohužel poptávka po kašmíru za nízkou cenu je vysoká, a tak se i prodejci uzpůsobili poptávce. Nejlepší kašmír pochází právě z oblasti Kašmíru v Himalájích, kde teploty v zimě klesnou až na – 40 C.

V čem prát svetry : Praní v pračce by mohlo vlněný svetr poškodit a proto doporučujeme prát svetry zásadně ručně při nízké teplotě vody (cca 30°C) – můžete použít šampon na vlasy a v ideálním případě i kondicionér. Ještě budete potřebovat savý ručník.