Antwort Co je potřeba na skautský tábor? Weitere Antworten – Co s sebou na skautskou výpravu

Co je potřeba na skautský tábor?
Základní výzbroj na každou výpravu:

  1. Batoh, nikdy ne kabely, tašky apod.
  2. Zápisník – jakýkoliv sešit nebo blok.
  3. Psací potřeby.
  4. Šátek – skautský a jiný na hry a první pomoc.
  5. KPZ.
  6. Lékárnička (netýká se vlčat a světlušek)
  7. Kapesní nůž – zavírací a dobře nabroušený
  8. Švihadlo, uzlovačka nebo lanko.

Skautský tábor vs.

je (dle vnitřní směrnice) akce, která trvá 7 a více dní (včetně dne příjezdu a odjezdu), pořadatelem je organizační jednotka Junáka – českého skauta a tábora se účastní děti do 18 let.Do batohu by se měla vejít mikina, bunda, kalhoty, pláštěnka, láhev s pitím, kartáček a pasta. Ideálně i spacák a další maličkosti. Veškeré dražší věci nechte doma. Zlaté náušnice a řetízky se na tábor nehodí a lehce se ztratí.

Co sebou na vypravu : Na víkendovou výpravu

  1. Nůž
  2. Oblečení na večer/noc (které lze nosit i venku, pokud běžné oblečení zmokne; např.
  3. Karimatku a třísezónní spacák, volitelně oblíbeného plyšáka.
  4. Přezůvky.
  5. Hygienické potřeby (zubní pasta, kartáček na zuby, ručník, hřeben, mýdlo)
  6. Kapesníky a toaletní papír.
  7. Ešus, hrníček a příbor.

Co by měl umět skaut

Skauting učí umět se o sebe postarat, brát život do vlastních rukou, postavit se na vlastní nohy, převzít odpovědnost za to, co se se mnou a s mým životem děje. Ve skautingu se lidé učí hledat smysluplnost toho, co dělají – kam nasměrovat svůj život a proč. Ve skautu se děti učí mnoha praktickým a užitečným věcem.

Co se dělá na skautů : Skauti jezdí na výpravy a poznávají bližší i vzdálenější kraje, zkouší různé sporty a technické vychytávky, zapojují fantazii, poznávají historii a přírodu, pomáhají v okolí. Skaut přináší každému možnost najít oblast, ve které vyniká, a rozvíjet se v ní.

„Při hledání tábořiště je hlavním kritériem přístup k pitné vodě, naopak bez elektřiny se velmi dobře obejdeme,“ dodává. Průměrná cena skautského tábora se pohybuje mezi 800 a 1000 Kč za týden.

Skauting učí umět se o sebe postarat, brát život do vlastních rukou, postavit se na vlastní nohy, převzít odpovědnost za to, co se se mnou a s mým životem děje. Ve skautingu se lidé učí hledat smysluplnost toho, co dělají – kam nasměrovat svůj život a proč. Ve skautu se děti učí mnoha praktickým a užitečným věcem.

Co si nezapomenout sbalit

Doporučujeme zabalit si:

  • Cestovní polštářek.
  • Telefon s hudbou, filmy nebo hrami.
  • Kniha nebo průvodce Novým Zélandem.
  • Teplé ponožky.
  • Oblečení a převlečení dle individuální potřeby.
  • Malý bloček a propisku.
  • Nabíječku na telefon.
  • Převaděč do zásuvky.

Oblečení

  • spodní prádlo včetně toho termo a ponožky (vezměte si i nějaké navíc pro případ promoknutí), vysoké ponožky do přeskáčů (aby vám ty nízké nepadaly nebo netlačily)
  • trička s krátkým i dlouhým rukávem.
  • lyžařské kalhoty, tenčí nepromokavé kalhoty na procházky.
  • dětem lyžařskou kombinézu.
  • tepláky na odpočinek.

Přezůvky! (

  • Přezůvky! ( možno bezpečně uložit v klubovně)
  • Šátek.
  • Zápisník a penál (s tužkou, propiskou a pastelkami)
  • Stezka.
  • Nůž
  • Oblečení vhodné na venkovní program.


Věci, které se vám budou hodit:

Cestovní doklady (pas, kartička pojišťovny, cestovní pojištění). Peníze (drobné mince v měnách všech zemí, kterými budete projíždět). Léky (ty, které aktuálně užíváte, léky proti nevolnosti, bolesti hlavy a bolesti v krku).

Jak se zdraví skauti : Skautský pozdrav je způsob vzdání úcty (vlajce, sobě nazájem…). Zdraví se pravou rukou, tak že palec překrývá malíček a zbylé tři prsty jsou nataženy vzhůru, dlaní před sebe. Tři vztyčené prsty symbolizují 3 skautské principy, 3 body slibu a 3 věkové kategorie. Palec přes malíček znamená, že silnější chrání slabšího.

Jak probiha skautský slib : Skautský slib

"Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe: sloužit nejvyšší Pravdě a Lásce věrně v každé době, plnit povinnosti vlastní a zachovávat zákony skautské, duší i tělem být připraven(a) pomáhat vlasti i bližním.

Jak se přihlásit do skautů

Stát se členem Junáka je zcela jednoduché. Stačí najít ve svém okolí nejbližší skautský oddíl, přihlásit se k vedoucímu oddílu, který vám poskytne formulář přihlášky, přihlášku vyplnit a zaplatit členský poplatek. Výše poplatků je různá, pohybuje se v průměru mezi 200 až 500 Kč za rok.

Ke krojové košili se nosí kalhoty, kraťasy či sukně. Vhodné jsou jednobarevné, tmavé, nejlépe hnědé či olivově zelené. Nenosí se legíny ani tepláky. Nevhodné je také strakaté, barevné či vzorované oblečení (včetně maskáčů), případně kalhoty s obrázky a logy.Skauting vede kluky a holky k samostatnosti, zodpovědnosti a schopnosti poradit si v každé situaci. Zároveň staví výchovu na postojích a hodnotách a přispívá k rozvoji charakteru a touze neustále na sobě pracovat. Skauti a skautky se umí postarat o sebe i o ostatní a o svoje okolí se aktivně zajímají.

Co si vzít na služební cestu : Seznam věcí na cesty

  1. Nezbytné: – pas, letenka resp. jízdenka. – peníze, kreditní karta.
  2. Toaletní potřeby: – holení: strojek, voda po holení, pěna, (štětka) – hřeben. – kartáček na zuby, pasta.
  3. Oblečení + obuv: – pyžamo. – ponožky. – slipy.
  4. Ostatní věci: – náhradní brýle. – brýle na čtení – deštník, čepice, pláštěnka.