Antwort Co je potřeba při nástupu nového zaměstnance? Weitere Antworten – Jaké dokumenty do nového zaměstnání

Co je potřeba při nástupu nového zaměstnance?
Vždy když nastupujete do zaměstnání, musíte nejprve podepsat pracovní smlouvu, a to nejpozději v den nástupu do práce. Pro přípravu smlouvy si připravte občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny a číslo bankovního účtu, na které vám nový zaměstnavatel bude moci posílat výplatu.Co přinést s sebou Jak bylo řečeno, nejpozději první den v nové práci budete podepisovat smlouvu. Nezapomeňte si proto občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Přineste si zápočtový list z minulého zaměstnání a nezapomeňte na číslo bankovního účtu.Co si vzít první den s sebou

  • občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti.
  • kartičku zdravotní pojišťovny.
  • zápočtový list.
  • číslo bankovního účtu.
  • výpis z trestního rejstříku. Ale to pouze v případě, že je trestní bezúhonnost vzhledem k dané pozici nutná nebo ji vyžaduje zákon.

Co potřebuji při změně zaměstnání : Co potřebujete při nástupu do nové práce

  1. Občanský průkaz.
  2. Kartičku zdravotní pojišťovny.
  3. Zápočtový list*
  4. Číslo účtu.
  5. Výpis z trestního rejstříku.

Kdy nemusí zaměstnavatel vydat zápočtový list

Zápočtový list se tak povinně vydává jen u dohod konaných mimo pracovní poměr, jejichž odměna založila účast na pojištění (aktuálně u dohod o provedení práce vyšší než 10 000 korun a u dohod o pracovní činnosti vyšší než 2999 korun). A dále u zaměstnanců s exekučními nebo insolvenčními srážkami ze mzdy.

Co potřebuji od bývalého zaměstnavatele : Výstupní dokumenty jsou:

  1. potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočtový list);
  2. evidenční list důchodového pojištění;
  3. potvrzení o zdanitelných příjmech;
  4. pracovní posudek;
  5. žádost o výstupní lékařskou prohlídku;
  6. výstupní list.

Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.

Mezi zakázané otázky patří ty, které se týkají osobního života, rodinného stavu, zdravotního stavu, náboženského přesvědčení, sexuální orientace a dalších citlivých témat, které nemají přímý vztah k vykonávané pracovní pozici.

Jak se pripravit na nástup do nové práce

7 rad pro nástup do nové práce

  1. Relaxujte. Pokuste se nepřeskakovat do nové práce bez chvíle oddechu.
  2. Studujte. Využijte volného času před nástupem na zjištění informací o firmě, kam budete nastupovat.
  3. Dress code.
  4. Plánujte.
  5. První dojem je jen jeden.
  6. Vyvarujte se brzkých úsudků
  7. A Hlavně buďte sami sebou.

Nejpozději v den nástupu do práce musí zaměstnavatel uzavřít se zaměstnancem pracovní smlouvu (v písemné formě) a předat mu mzdový či platový výměr, pokud není součástí pracovní smlouvy.Velmi drahý odchod z práce

Největší riziko spočívá v odpovědnosti za škodu. Zaměstnanec podle zákona odpovídá za škodu, kterou způsobil zaviněným porušením pracovních povinností.

sexuální orientace, náboženství, rasa, politika

Personalista nesmí při pracovním pohovoru zjišťovat, jakou máte sexuální orientaci, zda věříte v Boha a jste členem nějaké církve, stejně tak se nesmí ptát na politické názory, členství v politické straně nebo odborech. Tyto dotazy nemají nic společného s vaší prací.

Jak se chovat první den v práci : První den v nové práci

  1. dostavte se včas. Dochvilnost je výsadou králů.
  2. buďte pozitivní Nic vám nepomůže udělat první dojem lépe, než úsměv na tváři a milé vystupování.
  3. oblečte se profesionálně Je to pravda odvěká, že šaty dělaj´ člověka.
  4. váš tým je základ.
  5. nehrajte si na supermana.
  6. všímejte si prostředí firmy.

Jak přežít první den v práci : Základní tipy pro úspěšný první den v nové práci

  1. 1.) Přijďte včas.
  2. 2.) Připravte si elevator speech.
  3. 3.) Neočekávejte nic, ale buďte připraveni na vše.
  4. 4.) Připravte se, že toho bude hodně
  5. 5.) Nebojte se ptát.
  6. 6.) Snažte se být pozitivní
  7. 7.) Buďte sami sebou.
  8. 8.) Nekritizujte a nestěžujte si.

Co je lepší dohoda nebo výpověď

Kdy je pro zaměstnance výhodnější dohoda Pro zaměstnance, který spěchá do nové práce nebo z jiného důvodu už nechce zůstat na dosavadním pracovišti ještě další dva měsíce, naopak bývá výhodnější dohoda. Když se na tom obě strany shodnou, může pracovní poměr skončit mnohem dřív – třeba i okamžitě.

zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.První den: nejdůležitější je podepsat smlouvu

První den vás čeká vyřízení nejrůznějších formalit. Seznámíte se s vnitřními předpisy, bezpečností práce, nafasujete ochranné pomůcky. Ale nejdůležitější je podepsaná pracovní smlouva. Tu je třeba podepsat nejpozději v den nástupu do zaměstnání.

Co se dělá první den v práci : První den: nejdůležitější je podepsat smlouvu

První den vás čeká vyřízení nejrůznějších formalit. Seznámíte se s vnitřními předpisy, bezpečností práce, nafasujete ochranné pomůcky. Ale nejdůležitější je podepsaná pracovní smlouva. Tu je třeba podepsat nejpozději v den nástupu do zaměstnání.