Antwort Co je potřeba pro registraci na úřadu práce? Weitere Antworten – Co je potřeba k registraci na úřadu práce

Co je potřeba pro registraci na úřadu práce?
Samozřejmě občanský průkaz. Chtít po vás budou i doklad o skončení pracovního poměru, nejčastěji výpověď nebo dohodu o skončení pracovního poměru. Dále zápočtový list, potvrzení o výši průměrného výdělku a evidenční list důchodového pojištění. Měly by jim stačit i kopie.Na úřad práce si s sebou vezměte platný doklad totožnosti, např. občanský průkaz. Také budete potřebovat potvrzení o zaměstnání (zápočtový list) a potvrzení o výši průměrného výdělku (od dubna 2022 není potřeba, jelikož budou součástí formuláře „Oznámení o ukončení zaměstnání“ zasílaného zaměstnavatelem na ČSSZ.Základní podmínkou pro vznik nároku na podporu v nezaměstnanosti je získání doby důchodového pojištění ze zaměstnání nebo z jiné výdělečné činnosti v délce nejméně 12 měsíců, a to v období 2 let před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.

Kdy se mám hlásit na úřadu práce : Na úřad práce byste se měli přihlásit do 3 pracovních dnů ode dne, kdy jste ukončili školu, pracovní poměr nebo kdy jste přerušili živnost. Na úřadu práce vám pomohou nejen s hledáním práce, ale navíc můžete dostat finanční podporu (pokud splňujete podmínky) a budou za vás odvádět zdravotní pojištění.

Co mě ceka na úřadu práce

Díky evidenci na ÚP můžete získat podporu v nezaměstnanosti, a navíc za vás stát hradí zdravotní pojištění. Tato evidence se vám také započítává důchodového pojištění (ale maximálně 1 rok + dobu, kdy jste pobírali podporu).

Jak dlouho můžu být na úřadu práce bez podpory : Délka evidence na úřadu práce nemá časové omezení. Co však časové omezení má je doba, kdy vám bude vyplácena podpora v nezaměstnanosti. Ta se určuje na základě vašeho věku následovně: do 50 let máte nárok na 5 měsíců podpory.

Shrnutí: Jste-li registrováni na úřadu práce, legálně si přivydělávat smíte, ale jen pokud nepobíráte podporu v nezaměstnanosti. Celková výše přivýdělku nesmí překročit 7300 Kč hrubého měsíčně. Přivýdělek si nemůžete sjednat na dohodu o provedení práce, ale na dohodu o pracovní činnosti nebo na pracovní smlouvu ano.

Kdy nárok na podporu v nezaměstnanosti 2024 nemáte Jsou i případy, kdy podporu nedostanete, a to například: Pobíráte starobní důchod, nemocenskou, ošetřovné nebo mateřskou. Dostali jste výpověď kvůli hrubému porušení pracovního pořádku a povinností zaměstnance.

Kdy nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti

Jsou i případy, kdy podporu nedostanete, a to například: Pobíráte starobní důchod, nemocenskou, ošetřovné nebo mateřskou. Dostali jste výpověď kvůli hrubému porušení pracovního pořádku a povinností zaměstnance. Byl vám přiznán nárok na výsluhový příspěvek, který je vyšší než případná podpora v nezaměstnanosti.Shrnutí: Jste-li registrováni na úřadu práce, legálně si přivydělávat smíte, ale jen pokud nepobíráte podporu v nezaměstnanosti. Celková výše přivýdělku nesmí překročit 7300 Kč hrubého měsíčně.Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemá uchazeč o zaměstnání, který v posledních 6 měsících před zařazením do evidence uchazečů opakovaně sám ukončil pracovní poměr nebo se kterým byl v tomto období rozvázán pracovní poměr pro hrubé porušení pracovní kázně.

Jak na výpočet podpory v nezaměstnanosti 2024 Výše podpory v nezaměstnanosti je stanovena jako procentuální část z Vašeho čistého průměrného výdělku v posledním zaměstnání. První dva měsíce to činí 65 % z této částky, další dva 50 % a poté do konce podpůrčí doby 45 %.

Na co mám nárok kdyz jsem bez práce : Nárok na podporu v nezaměstnanosti vzniká v případě, že jste během posledních dvou let před zařazením do evidence ÚP ČR získali dobu důchodového pojištění alespoň 12 měsíců, a to ze zaměstnání nebo při výkonu jiné výdělečné činnosti či náhradní dobou, a zároveň nejste poživatelem starobního důchodu.

Kolik si lze vydělat na úřadu práce : Jste-li registrováni na úřadu práce, legálně si přivydělávat smíte, ale jen pokud nepobíráte podporu v nezaměstnanosti. Celková výše přivýdělku nesmí překročit 7300 Kč hrubého měsíčně. Přivýdělek si nemůžete sjednat na dohodu o provedení práce, ale na dohodu o pracovní činnosti nebo na pracovní smlouvu ano.

Co potřebuji abych dostal podporu

Co k tomu potřebujete

  1. formulář Žádost o zprostředkování zaměstnání,
  2. formulář Žádost o podporu v nezaměstnanosti,
  3. evidenční list důchodového pojištění,
  4. potvrzení o zaměstnání (zápočtový list),
  5. doklad o výkonu jiné výdělečné činnosti,
  6. potvrzení zaměstnavatele o výši průměrného výdělku.


Pokud jste ztratili práci, registrujte se na úřadu práce v místě trvalého bydliště do tří pracovních dnů. Na první návštěvu se musíte dostavit osobně. S referentkou se lze dohodnout, že další návštěvy absolvujete na jiném úřadu práce v ČR – to pokud bydlíte jinde, než máte napsáno v občance.Zajděte si na úřad práce, nejlépe do tří dnů od ukončení pracovního poměru. Zajistíte si tak čerpání podpory v nezaměstnanosti, respektive zjistíte, zda na ni máte nárok. Přinejmenším při tomto kroku můžete dosáhnout toho, aby za vás stát platil zdravotní pojištění.